امروز : 01 اسفند 1396

 

هر ساله با تغییر نرخ تاکسی ها درشهر خرم‌آباد مشکلات مختلفی بین رانندگان تاکسی ومسافران بر سر کرایه به وجود می‌آید و باعث می‌شود تا مدت‌ها بین رانندگان و مسافران بحث و کشمکش وجود داشته باشد.

 

اختصاصی/ پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر،برخی رانندگان از کرایه‌های جدید راضی نیستند ویا از نصب برچسب قیمت روی شیشه ماشین خودداری می کنند و از سوی دیگر برخی مردم نیز میزان افزایش کرایه ها را منصفانه نمی دانند و در نتیجه چندماه زمان می برد تا بحث های هر روزه مردم و تاکسی دارها فروکش کند و سال بعد مجددا به همین منوال ادامه یابد.

شورای شهر هر ساله رقمی را به عنوان کرایه‌های جدید به تصویب می رساند که این رقم مورد تأیید رانندگان تاکسی نیست!

رانندگان تاکسی به صورت خود مختار هر کاری را که بخواهند انجام می دهند و این در حالی است که می توان به جرات گفت هیچ نظارتی بر روی اعمال صحیح نرخ مصوب کرایه ها توسط رانندگان تاکسی  صورت نمی گیرد.

زیرا هر ساله فقط نرخ تاکسی ها اضافه می شود و ما تغییری در کیفیت ارائه خدمات به مسافران نمی بینیم. برخی از ماشین ها شرایط نامناسبی از لحاظ صندلی ماشین و... دارند و مسافران در مدتی که در ماشین نشسته اند شرایط سختی را تحمل می کنند. از سوی دیگر وقتی راجع به نرخ کرایه مصوب می پرسیم و یا از راننده می خواهیم نرخ قیمت ها را نشان بدهد، امتناع ورزیدن و یا پیش کشیدن بحث گرانی لاستیک و مواد خوراکی و... اقدام خود را توجیه می کند.

 رانندگان برخوردهای بدی می کنند و ما مجبور هستیم اعتراض نکنیم و گاهی اوقات نه اکثر اوقات باید بیشتر از نرخ مصوب کرایه بدهیم؛ به خصوص در زمانی هایی که نرخ ها تغییر می کنند و هنوز مشخص نیست که چقدر اضافه شده است.

انتظار مردم این است که امسال برای افزایش نرخ کرایه های تاکسی دقت و برنامه ریزی  بیشتری داشته باشند و بر نحوه نظارت و برخورد سازمان تاکسیرانی ، نظارت بیشتری داشته و با افزایش منصفانه نرخ کرایه ها از دغدغه مردم بکاهند.

زیرا سال گذشته نرخ کرایه تاکسی به صورت مصوب 45 درصد افزایش داشت اما به عینه دیده می شود که بیشتر رانندگان تاکسی نرخ مصوب را رعایت نمی کنند و مبالغی بیشتر از مسافر طلب می کنند گرچه طلب کرایه بیشتر به صورت یک نرخ مصوب بین رانندگان تاکسی درآمده و کمتر از آن را قبول ندارند.نرخی که سازمان تاکسیرانی از آن اطلاع دارد و براحتی از کنار آن گذشت و علیرغم تماس های مردم ، هیچ گونه اقدامی صورت نگرفت.

اما امیدواریم امسال علاوه بر افزایش منصفانه نرخ کرایه تاکسی ، اعضای شورای شهر و متولیان مربوطه بر روی عملکرد و نیروهای اجرایی سازمان تاکسیرانی ، نظارت بیشتری داشته باشند تا گشت های اجرایی سازمان واقعا به اجرا و اعمال صحیح و قانونی نرخ مصوب هم نظارت داشته و فقط بدنبال بررسی مدارک راننده برای اخذ عوارض سالیانه نباشند.

هر ساله بعد از مدت کوتاهی برچسب های افزایش نرخ کرایه ها از روی شیشه های تاکسی برداشته می شود و راننده خودش نرخ کرایه را تعیین می کند.

انتظار این است که سازمان تاکسیرانی در زمان افزایش نرخ کرایه تاکسی ودر حین چسباندن برچسب نرخ  مصوب ، کارت صلاحیت و کارت معاینه فنی بررسی شده و به ظاهر و داخل ماشین هم توجه شود.

به نظر می رسد انتظار عمومی مردم این است که با تغییر هر ساله نرخ کرایه تاکسی ها، کیفیت این خدمات نیز سال به سال افزایش پیدا کند و رانندگان تاکسی نیز طبیعتا باید برای رفع مشکلات و نارضایتی های خود باید با سازمان های مربوطه تعامل کرده و مشکلات و معضلات خود را مطرح کنند؛ نه اینکه کرایه ها را به طور خودسرانه افزایش دهند چرا که این مساله علاوه بر اینکه اعتماد و احترام متقابل را در میان افراد جامعه از بین می برد، چهره نامناسبی از قشر زحمت کش رانندگان و تاکسی داران در اذهان مردم بر جای می گذارد.

نرخ جدید تاکسی‌ها باید به صورت برچسب بر روی تاکسی‌ها نصب شود و تا زمان افزایش بعدی نرخ کرایه تاکسی کماکان بر روی شیشه باشد زیرا  نبود این برچسب منجر می‌شود هر کسی هر چه بخواهد کرایه بگیرد بنابراین ملاک افزایش کرایه‌ها، برچسب نصب شده جدید باشد و  تا زمانی که این برچسب‌ها نصب و برای مسافر بصورت همیشگی قابل رویت نباشد مسافران بتوانند کرایه سال گذشته را پرداخت کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

آفتابی

6°درجه

تهران

آفتابی
رطوبت: ۵۷%
باد: غرب، جنوب غرب و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
چهارشنبه ۲°درجه / ۱۴°درجه اکثرا ابری
پنج شنبه ۶°درجه / ۱۵°درجه اکثرا ابری
جمعه ۵°درجه / ۱۲°درجه رگبار
شنبه ۲°درجه / ۱۳°درجه آفتابی

بالا