امروز : 01 بهمن 1396

 

اختصاصی / از ملکشاهي، نماينده کوهدشت و رومشکان اين بود که نمايندگان استان مطالباتي از استاندار سابق ‏داشتند، چه چيزي باعث شد که تغيير جمعي مطالبه شما باشد؟

 

 

 

اختصاصی/ پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

الهیار ملکشاهي در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی کاسیت گفت: درخصوص جلسه‌اي که مجمع نمايندگان با ‏استاندار جديد آقاي خادمي و هم‌چنين در جلسات گوناگوني که نمايندگان با ايشان داشتند و ايشان با نمايندگان داشته، ما ‏خواسته‌هاي اصلي‌مان که بايد پيگيري شوند را مطرح کرديم.

اولين موضوع و مهم‌ترين موضوع براي اين‌که ما بتوانيم ‏تصميم‌گيري کنيم، اصلاح آمار است. چون متاسفانه آماري که قبلا از استان براي دولت تنظيم و ارسال مي‌‌کردند، با ‏واقعيات بسيار بسيار فاصله داشت. ازجمله آمار اشتغال که اين‌ها مدعي ما شدند ما نُه پله آمار را بهبود بخشيديم، 25 هزار ‏شغل ايجاد کرديم که خود استاندار فعلي هم برايش مسجل شد که اين آمار، آمار درستي نيستند و مسوولان هم نتوانستند ‏پاسخ دهند که از کجا مي‌گويي 25 هزار شغل ايجاد کرديم؟

اين واقعا يک دروغ است و کاملا روشن است. دوم بحث سهميه ‏آب در استان لرستان و موضوع تخصيص است؛متاسفانه ما نصف معدل کشور تخصيص داريم. اين هم به‌خاطر کم‌کاري ‏مسوولان از قبل و الان است.

ما الان دنبال اين هستيم که به معدل کشور برسيم؛ اين امر خيلي مهمي است که يکي از ‏کارهاي اين تخصيص در سد «معشوره» است، چون در اين‌جا ما 270 ميليون متر مکعب در سال براي استان لرستان ‏تخصيص داريم که متاسفانه با حيله‌گري وزارت نيرو، اجراي اين سد به تاخير انداختند شد و اخيرا هم که بناست اجرا ‏کنند، به خاطر اين است که مي‌خواهند از تخصيص کاهش دهند.

اين يکي از کارهاي اصلي ما است و بايد پيگيري کنيم. ‏البته تخصيص در جاهاي مختلف ديگر مثل تخصيص آب پلدختر را بايد حتما درست کنيم، شهرستان خرم‌آباد را بايد حتما ‏درست کنيم.

اين‌ها حوزه آبريز کرخه هستند؛ کوهدشت، رومشکان، پلدختر، دوره چگيني و خرم‌آباد. متاسفانه کارهاي ‏انجام شده در اين حوزه آبريز به هيچ وجه قابل قبول نيست بحث تخصيص؛ اين هم خيلي مهم است. موضوع بعدي که ما ‏واقعا بتوانيم در هر شهرستاني و در هر حوزه‌اي حداقل دو پروژه بزرگ و موثر را تعريف کنيم و به‌صورت جدي، نمايندگان ‏و استاندار با هم هماهنگ کنند که اين‌ها را به نتيجه برسانند.

راجع به مديران کارآمد در حوزه ستاد استانداري و در ساير ‏مديريت‌ها؛ صحبت با ايشان شده است. بالاخره واقعا اگر يک نفر استاندار آدم کارآمدي باشد، به تنهايي کافي نيست، بايد ‏حتما يک مجموعه همراه داشته باشد از معاونان، فرمانداران و مديران کل که بتوانند پابه‌پاي او بيايند.

بنابراين ما از ايشان ‏خواستيم که راجع به مديراني که با وي کار مي‌کنند، بررسي کند. ما روي اين‌که چه کسي نصب و چه کسي عزل شود ‏دخالت نمي‌کنيم ولي از آن‌ها مي‌خواهيم که نيروهاي خوبي را به‌کارگيري کند که بتوانند در استان تحويلي ايجاد کنند. ‏يک مورد هم بحث بودجه است که خيلي هم مهم است.

متاسفانه در طول اين چند سال استاندار قبلي از ظرفيت نمايندگان ‏به هيچ وجه نتوانست استفاده کند و اين يک خيانت بود به استان لرستان که ظرفيت نمايندگان را استفاده نکردند، چون ‏نمايندگان ظرفيت بزرگي در جهت اخذ بودجه، پيشبرد طرح‌ها و ملزم‌کردن وزار هستند.

در خيلي از جاها است که ‏استانداران و مسوولان نمي‌توانند صحبت کنند و اين نمايندگان هستند که مي‌توانند با وزرا به صورت جدي با رييس جمهور ‏صحبت کنند. استاندار قبلي و مسوولان قبلي اين ظلم را به استان کردند که از اين ظرفيت استفاده نشد.

نکته آخر اين است ‏که اين رسانه‌هاي جمعي؛ راديو، تلويزيون، صدا و سيما، سايت‌ها و روزنامه‌ها به مسوولان سمت و سوي صحيح دهند و ‏بيخودي تعريف و تمجيد زياد نکنند و به نقد گزارش‌هاي کذب نپردازند.

مثلا در دور قبل استانداري اين همه گزارش ‏مي‌دادند که اشتغال چه شد، ولي بايد اين‌ها خوب نقد مي‌شد که مردم متوجه مي‌شدند. اگر اين نقد صحيح باشد، اين ‏گزارش‌هاي خلاف ادامه پيدا نمي‌کند. ‏

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

صاف

5°درجه

تهران

صاف
رطوبت: ۴۲%
باد: شمال شرق و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
دوشنبه ۱°درجه / ۱۳°درجه تا قسمتی ابری
سه شنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه تا قسمتی ابری
چهارشنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه اکثرا آفتابی
پنج شنبه ۱°درجه / ۱۵°درجه آفتابی

بالا