امروز : 01 اسفند 1396

 

اختصاصی/امروزه شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان در همه زمینه‌ها مورد استفاده گروه‌های مردم، اصناف، شرکت‌ها، گروه‌های دانشگاهی و علمی و حتی دولت‌هاست.


اختصاصی/ پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

دکتر لطفعلی بخشی

به گزارش کاسیت خبر، در کشورهای غربی به‌دلیل وجود تشکل‌ها و گروه‌های اجتماعی متعدد، بخشی از نیازهای ارتباطی رفع شده است، لیکن در کشور ما به‌دلیل عدم رفع این نیاز، شبکه‌های اجتماعی از استقبال فوق‌العاده‌ای برخوردار شده است.

در زمینه اقتصاد نیز گروه‌ها و کانال‌های متعددی تشکیل شده و به مرور اعضای آنها افزایش یافته و امروزه گروه‌ها و کانال‌های هزاران نفری و حتی 150 هزار نفری و بیشتر در زمینه مطالب اقتصادی وجود دارد. جمعی از استادان پرکار اقتصاد و همچنین دانشکده‌های اقتصاد و روزنامه‌های اقتصادی و حتی گروه‌های دانشجویی نیز برای خود کانالی راه‌اندازی کرده‌اند و نوشته‌هایشان را در آن قرار می‌دهند که مورد استقبال خوبی قرار گرفته‌اند و اعضای آنها نیز رو به افزایش است. خوشبختانه به نظر می‌رسد مردم ما به جبران نخواندن کتاب و روزنامه، مشارکت در شبکه‌های اجتماعی را بسیار جدی گرفته‌اند.

شاهد آن هستیم که روزانه ده‌ها بحث جدی در زمینه‌های مختلف اقتصادی در بین آنها در جریان است که معمولا مشارکت جالبی بین اعضا برای شرکت در بحث‌ها وجود دارد. نکته بسیار جالب قضیه، شرکت استادان و افرادی از شهرهای دور و نزدیک و حتی خارج از کشور در این بحث‌ها است که به معنی واقعی کلمه مشکل زمان و مکان در این ارتباطات حذف شده است.

شبکه‌های اجتماعی جای بسیار خالی بحث‌های اقتصادی را که برای شناخت، ریشه‌یابی و راه‌جویی مشکلات کشور بسیار ضروری بود پر کرده‌اند و موجب آشنایی و ارتباط اقتصاددانان کشور با یکدیگر شده‌اند که قطعا در همگرایی اقتصاددانان ایران برای یافتن راه حل مسائل اقتصادی کشور بستر مناسبی را ایجاد خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

آفتابی

6°درجه

تهران

آفتابی
رطوبت: ۵۷%
باد: غرب، جنوب غرب و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
چهارشنبه ۲°درجه / ۱۴°درجه اکثرا ابری
پنج شنبه ۶°درجه / ۱۵°درجه اکثرا ابری
جمعه ۵°درجه / ۱۲°درجه رگبار
شنبه ۲°درجه / ۱۳°درجه آفتابی

بالا