امروز : 01 بهمن 1396

 

اختصاصی/ اگر دخالت و اظهار نظر در امور سیاسی جامعه را به عنوان یک متغیرشناختی سیاست مداری در نظر بگیریم , احتمالا بیش از 90% اشخاص و افراد بالغ در کشورمان سیاسی کار می باشند. هر کس به طریقی به امور جاری جامعه عکس العمل نشان می دهد.یا رجال را تمجید می کنند ویا آنها را به باد انتقاد می گیرند.

اختصاصی/ پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

روح اله بابایی

به گزارش کاسیت خبر،موضوع به همین جا ختم نمی شود. ما در ساختار قدرت نیز با مشکلات خاصی مواجه ایم. عرصه سیاست در ایران نه بر اساس شاخص های نخبگی بلکه بر اساس نوعی عوام فریبی و تخدیر افکار عوام شکل می پذیرد.
بارها شاهد بوده ایم یک قهرمان ورزشی , به پشتوانه توفیقاتش در عرصه ورزش خود را محق مناصب سیاسی می داند. یک هنرمند موسیقی , خود را متخصص عمران شهری می پندارد.یک شهردار با یک جهش رانتی خود را به عرصه ریاست جمهوری می کشاند.
به نظر شما این موضوع می تواند امری مطلوب باشد, یا نه امری ناخوشایند است؟
به راستی که نه!!!شاهد مثال هم , زیان هایی است که در سه دهه اخیر , از این معبر به کشور تحمیل گردیده است.کاغذ پاره خواندن قطعنامه های سازمان ملل نمونه ای از عدم سواد سیاسی و دیپلماسی در رجال کشور ما بود.
از طرفی دیدگاهای سیاسی عوام نیز قابل اعتماد نبوده و تاریخ معاصر ما سرشار از عهد شکنی های عوام با مصلحین جامعه می باشد. از طرفی حاکمیت ها همیشه " شعبان بی مخ" هایی را در چنته دارند تا عوام را مرعوب نمایند تا بتوانند بیشتر مردم را غارت نمایند.
در نتیجه عوامل و علل پیش گفته عامل انسداد سیاسی و عدم توسعه سیاسی کشور بوده و در آینده نیز می باشد.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

صاف

5°درجه

تهران

صاف
رطوبت: ۴۲%
باد: شمال شرق و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
دوشنبه ۱°درجه / ۱۳°درجه تا قسمتی ابری
سه شنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه تا قسمتی ابری
چهارشنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه اکثرا آفتابی
پنج شنبه ۱°درجه / ۱۵°درجه آفتابی

بالا