امروز : 01 اسفند 1396

 

افزایش حقوق نیروهای آموزش و پروش به بالای خط فقر - همسان سازی حقوق بازنشستگان شاغلان..

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

حمید طولابی

افزایش حقوق نیروهای آموزش و پروش به بالای خط فقر - همسان سازی حقوق بازنشستگان شاغلان - شفاف سازی تخلفات صندوق ذخیره و تغییر در ساختار هیات مدیره بارای مستقیم معلمان به صورت دوره ای و کشیدن ترمز روند خصوصی سازی مدارس و تقسیم آن ها به فقیر و غنی که باعث محرومیت دانش آموزان از آموزش رایگان و با کیفیت می شود.

موارد بالا تمام خواسته های فرهنگیان سرزمینی است که قدمت فرهنگش زبان زدخاص و عام است اما متاسفانه حال و روز فرهنگیان اش نه بلکه خوش نیست که پنجه در چنگال تبی سوزناک دارد، آنان سال هاست که می سوزند و می سازند. در روز جهانی معلم یعنی 13 مهرماه و درحالی که در خیلی از کشورها روز جشن و تمجید از معلمان است در ایران اما حکایت متفاوت است چراکه آنان نه آماده تمجید که در تکاپو هستندتا صدای‌شان را به هم برسانند و هم صدا با هم برای حداقل های‌شان فریادبزنند!

و سوال این‌جاست که کدام بنداز کدام میثاق نامه نوشته است که حداقل ها را ازقشری که حکم پی رابرای ساختمان کشوردارند دریغ بدارید؟! نظریه ای که می گوید هیچ کشوری ترقی نکرد و توسعه نیافت مگر آن‌که به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش واقف شد.

سال‌هاست که بی بدیل مانده و هیچ دلیلی برای انکارش پیدا نشده اما گویی سیاستگذران اجرایی ما را با این تجربه ها و واقعیت ها میانه ای نیست. اینک و چندماه پس از آغازبه کار دولت جدید آقای روحانی که در اسقرار مجددش نقش غیرقابل انکار فرهنگیان برکسی پوشیده نیست هنوز کمترین برنامه یا حرکتی برای تغییر وضعیت نامناسب فرهنگیان دیده نمی شود.

آقای رییس جمهور فرهنگیان از این‌که در برگه های رای آگاهانه نام شما را نوشته اندبه هیچ وجه پشیمان نیستند اما نسبت به حال و روزناخوشایندشان اعتراضاتی دارندکه شما را به عنوان، منتخب و  شخص اول اجرایی کشورخطاب قرارداده و انتظار مساعدت دارند.

جناب آقای روحانی مرقومه چهار ماده ای را که فرهنگیان خواستار آن‌اند نه زیاده خواهی( آن‌چنان که آقای نوبخت می گفت) بلکه حق و حقوق ابتدایی و بدیهی‌شان است.

تجمع‌هایی که اخبارش به گوش‌تان می رسد گرچه به سبب خویشتن داری و قانون‌مداری این قشر اسم و رسم سکوت برخود دارند اما اگر به شعار تدبیرتان نیم نگاهی داشته باشید و دغدغه ها و وعده های پیش از انتخابات‌تان را ورقی بزنید حتما صدایی را خواهید شنید و آن صدا، صدای خردشدن استخوان های نحیف شده ی سفیران تعلیم و تربیت است.آن‌گاه بخش دوم شعارتان یعنی "امید"را زیرسوال خواهید برد.

جناب رییس جمهور با وجود وضعیت نامناسب معیشتی که معلمان و مربیان با آن مواجه اند اما می بینید که یکی از چهار خواسته اصلی شان به دانش آموزان اختصاص یافته و از شما می خواهندکه دیوار میان فقیر و غنی را در مدارس بردارید و نگذارید که آموزش رایگان ازبین برود.

آقای روحانی در این‌جا یعنی استان لرستان انچه که زمانی چشم رانوازش می دادکثرت درختان بلوط بودامامدتهاست که دیگرخبری از آن هیبت گذشته شان نیست و به جای آن درختان کاج خود نمایی می کنند چراکه  بلوط در چندسال اول عمرش چندان رشد بیرونی ندارد و فقط ریشه می زند و ریشه می سازد اما چون سر برآورد چند هزارسال عمر می کند و فایده می بخشد اما تنها خصلت بارز کاج رشد سریع  و قدکشیدن زود هنگام آن است و شما نیک می دانید مقصودما از آوردن این مثال چیست.

پس  خواسته های ما را بی پاسخ نگذارید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

آفتابی

6°درجه

تهران

آفتابی
رطوبت: ۵۷%
باد: غرب، جنوب غرب و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
چهارشنبه ۲°درجه / ۱۴°درجه اکثرا ابری
پنج شنبه ۶°درجه / ۱۵°درجه اکثرا ابری
جمعه ۵°درجه / ۱۲°درجه رگبار
شنبه ۲°درجه / ۱۳°درجه آفتابی

بالا