امروز : 03 اسفند 1395

 

مهمترین عامل انتخاب خرم آباد به عنوان یکی از 7 شهر نمونه گردشگری؛مهمان نوازی و صمیمیت مردم است.


پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

💥💥برای تبدیل خرم آباد به مقصد گردشگری؛سالیانه 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری لازم داریم.

🔷🔷صبح دیروز شنبه 30 بهمن ماه،جلسه ویژه برند سازی گردشگری برای شهر خرم آباد به ریاست مهندس بازوند استاندار لرستان و با حضور مهندس اصلانی معاون امور عمرانی و مدیران و مسئولین ذیربط در دفتر استاندار برگزار شد.

🔷🔷مهندس بازوند استاندار لرستان در این جلسه با تاکید بر لزوم توسعه گردشگری در سراسر استان؛گفت:

✅✅توسعه گردشگری و استفاده از ظرفیت های ویژه این بخش می تواند به اندازه چاههای نفت برای لرستان درآمد زایی نماید.

✅✅منابع آبی که در شهر خرم آباد وجود دارد و حدود 6 متر مکعب آب در ثانیه در این شهر جاری است،خود به تنهایی می تواند این شهر را به یک قطب گردشگری تبدیل نماید.

✅✅خرم آباد در تقاطع عبور دو کریدور بزرگ شمال به جنوب و کریدور مرز بازرگان به بندر امام قرار دارد و برنامه ریزی برای نگهداشتن مسافرینی که از طریق این کریدورها میگذرند در شهر خرم آباد؛میتواند به جذب گردشگر و افزایش سرانه درآمد کمک کند.

✅✅ظرفیت بزرگ دیگر گردشگری خرم آباد،قلعه فلک الافلاک است که در حال پیگیری ساماندهی اطراف این قلعه و ثبت نهایی آن در لیست آثار یونسکو هستیم.

✅✅پل های تاریخی که در لرستان و شهر خرم آباد وجود دارد نیز ظرفیت عالی برای گردشگری است.

✅✅صنایع دستی و موسیقی ما ظرفیت بسیار عالی برای گردشگری در استان است و موسیقی به عنوان یک برند؛میتواند معرف تمدن ما باشد.

✅✅پارک شاپوری که در حال ساخت است و پل های تاریخی در این پارک با همان مصالح شبیه سازی می شوند،بی نظیر است و ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر می باشد.

✅✅رودخانه خرم آباد یک فرصت ویژه برای این شهر بوده که متاسفانه تاکنون از این فرصت استفاده نشده و ما همه مشکلات شهر را به حساب این رودخانه گذاشته ایم و با پارکینگ سازی و احداث پل های موقت و بدون کارشناسی،این ظرفیت را به تهدید تبدیل کرده ایم.

✅✅بزرگترین ظرفیت خرم آباد،مهمان نوازی و صمیمیت مردم این شهر است و همین ویژگی مهمترین عامل انتخاب خرم آباد به عنوان یکی از 7 شهر برتر گردشگری بوده است.


✅✅عدم استفاده از این ظرفیت ها برای توسعه گردشگری درآمد زا ؛ مصداق بارز فرصت سوزی است.

✅✅زیرساخت های فراوانی در طی این مدت به بهره برداری رسیده یا عملیات اجرایی آن آغاز شده که با وجود این زیرساخت ها بزودی شاهد شکوفایی بیشتر در این حوزه خواهیم بود/کانال برخط


مدیر فرودگاه خرم‌آباد از همکاری شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با این فرودگاه خبر داد.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،غلام‌رضا بنی‌صدر اظهار کرد: مسئولان شرکت هواپیمایی ایران‌ایر در صحبت شفاهی که با بنده داشتند برای همکاری با فرودگاه خرم‌آباد ابراز تمایل کردند.

وی ادامه داد: بر این اساس قرار است دوشنبه هر هفته یک پرواز تهران-خرم‌آباد و بالعکس برقرار شود.

بنی‌صدر یادآور شد: نخستین پرواز دوشنبه دوم اسفند ماه برقرار خواهد شد و 22 پرواز هفتگی به 24 مورد افزایش خواهد یافت.

مدیر فرودگاه خرم‌آباد گفت: ساعت پرواز رفت 13 و 25 دقیقه و پرواز برگشت ساعت 15 و 10 دقیقه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون فقط شرکت‌های هواپیمایی تابان و ماهان با فرودگاه خرم‌آباد همکاری می‌کردند که به سه شرکت افزایش پیدا کرده است/قطره


 در نخستین همایش ملی مناسب سازی که با حضور جمعی از وزیران و مدیران ارشد دستگاههای اجرایی کشور در تهران برگزار شد، با اهداء لوح و تندیس از مدیرکل بهزیستی لرستان بعنوان یکی از مدیران موفق در زمینه مناسب سازی در سطح کشور، تقدیر بعمل آمد

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،در نخستین همایش ملی مناسب سازی اماکن و معابر ، جهت تسهیل در تردد و دسترسی آسان جانبازان ، معلولان و سالمندان که با حضور وزیران کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، رییس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولین ارشد دستگاههای اجرایی کشوری و استانی مرتبط در تهران برگزار شد، لرستان بعنوان یکی از سه استان برتر کشور در زمینه مناسب سازی شناخته شد و با اهداء لوح تقدیر و تندیس همایش از مدیرکل بهزیستی لرستان تقدیر شد.

دکتر حیدری در حاشیه این همایش گفت: معلولیت به منزله پدیده ای زیستی و اجتماعی ، واقعیتی است که تمام جوامع ، صرفنظر از میزان توسعه یافتگی ، اعم از کشورهای صنعتی و غیرصنعتی با آن مواجه هستند وی افزود ارزیابی فضاهای عمومی با توجه به نیازهای معلولان و جانبازان و برنامه ریزان آن یکی از ضروریات هر جامعه ،بخصوص جامعه ماست که بعد از جنگ تحمیلی با جمع زیادی از جانبازان و معلولین مواجه شده است.

این مقام مسئول مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان جسمی و عابرین پیاده را از جمله رویکردهای عدالت محورانه در برنامه ریزی و مدیریت شهری معاصر برشمرد و افزود، با وجود این بسیاری از عرصه های عمومی شهری ، همچون گذرگاهها ، پارکها و مراکز شهری در اغلب استانها از جمله لرستان، با معضل نامناسب بودن فضا برای استفاده معلولان و عابرین پیاده مواجه اند.

مدیرکل بهزیستی لرستان در ادامه اقداماتی راکه سبب دریافت تندیس ملی شده، را اینگونه بر شمرد: برگزاری مرتب جلسات ستادهای استانی و شهرستانی ، داشتن 116 مصوبه در جلسات مذکور و اجرایی شدن 85 درصد آنها و اجرایی شدن 100 درصد 18 مصوبه ستاد استانی ، تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی جهت فرهنگ سازی ، بهسازی و مناسب سازی 98 هزار متر مربع از معابر و پیاده روها ، نصب 32 هزار متر مربع سنگهای شیاردار ویژه روشندلان ، ایجاد 120 مکان پارک خودرو ویژه معلولین ، تعیین بودجه مناسب سازی در دستگاههای اجرایی ، ورود و مداخله دادستان مرکز استان و دستور تخریب واحدهایی که قواعد مناسب سازی را رعایت نکرده اند

.حیدری در ادامه افزود از دیگر اقدامات شناسایی 700 واحد با کاربری عمومی که قوانین مناسب سازی را اجرا نکرده و ارجاع به مراجع ذیصلاح قانونی و برگزاری دوره آموزشی برای 310 نفر از معماران و مهندسین نظام مهندسی مرتبط با طرح مناسب سازی ، افتتاح کتابخانه ویژه نابینایان ، نظارت بیشتر بهزیستی بر ساخت و سازها جهت رعایت قوانین مناسب سازی و ورود NGO ها و نهاد سازی اجتماعی برای پیگیری مناسب سازی در استان برشمرد.

وی با اشاره به کسب تندیس ملی توسط بهزیستی لرستان گفت این موضوع، نشان می دهد که با تاکیدات استاندار و معاونت عمرانی استاندار توانستیم به زیست اخلاقی و حقوق شهروندی گروههای هدف توجه ویژه ای داشته باشیم.

خاطر نشان می شود " مهندس محمد اصلانی" معاون امور عمرانی استاندار ،"عیدی بیرانوند" شهردار خرم آباد و جمعی از مسئولین استانی مرتبط با امر مناسب سازی در این همایش حضور داشتند/خبرآنلاین

 

 جوان 23 ساله خرم‌آبادی به علت اختلافات خانوادگی توسط برادرش به قتل رسید.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،، رضا شیروژن در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: یک جوان خرم‌آبادی عصر امروز طی یک درگیری خانوادگی در محله اسدآبادی توسط برادرش به قتل رسید.

وی افزود: این جوان 23 ساله توسط برادرش با اسلحه شکاری ساچمه‌زنی به قتل رسیده است،

معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی لرستان گفت: پس از اعلام این موضوع به مرکز فوریت‌های 110 مأموران نیروی انتظامی شهرستان خرم‌آباد بلافاصله در محل حاضر و در حالی که قاتل اقدام به فرار کرده بود، پس از 15 دقیقه وی را دستگیر کردند.

 شیروژن یادآور شد: از قاتل یک قبضه اسلحه ساچمه‌زنی کشف و ضبط شده است، وی علت این قتل را اختلافات خانوادگی عنوان کرد/خبرگزاری فارس

 

جابه‌جای‌های که منتقدان مدیرکل را بیش‌تر می‌کند / اصلاح‌طلبی که میدان را در اختیار اصول گرایان قرار داده است


پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، به نظر می رسد مدیر کل اصلاح‌طلب دولت تدبیر و امید در سیطره‌ی اصول‌گرایان قرار دارد. و شیخ حنان خصوصا پس از سخنرانی تندی که در جمع اصلاح‌طلبان کوهدشتی داشت به شدت محافظه‌کار شده و  پیوسته سعی در راضی نگه ‌داشتن همه دارد اما هر چه زمان می‌گذرد خیل منتقدان اصلاح طلبش ش بیشتر می شودو عملکردش زیر سوال می‌رود. او در برخی جاها مثل قسمت فرهنگی و مطبوعات در دوران تصدی‌اش بر ارشاد با تغییر چند باره ماجه شده اما نتوانسته با این جابجایی‌ها رضایت منتقدین را به دست آورد

مجید سوری عضو خانواده سردار شهید حمید سوری و رزمنده دوران دفاع مقدس با قریب به دو سال سابقه ی حضور در جبهه که قبلاً معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بود شش ماه پیش توسط حنان مدیرکل عزل و به عنوان رییس اداره فرهنگی و مطبوعات منصوب شد. حال مطلع شدیم وی دیروز دوباره عزل شده و در حال حاضر هیچ گونه مسولیتی ندارد. سوری در طول ۲۵ سال خدمت مدت بیست سال معاون اداری و مالی اداره کل، ریاست شهرستان های کوهدشت، دلفان و اداره فرهنگی و مطبوعات و امور قرآنی و …. در کارنامه خود دارد.  مجید سوری و فریدون کریمی تنها اصلاح طلبان اداره کل ارشاد که شیخ حنان ظاهراً تحمل هیچ کدام را ندارد.


در بهار سال جاری مجید سوری برادر شهید سردار حمید سوری را از معاونت مالی عزل و فلاح اصولگرا را جایگزین او کرد.


در دیماه سالجاری نیز فریدون کریمی را که در حوزه فرهنگ و هنر صاحب نظر و دارای برنامه بود کنار گذاشت. و اما مجید سوری تنها اصلاح طلب باقیمانده در اداره کل که بعد از عزل از معاونت مالی بعنوان رییس اداره فرهنگی اداره کل ارشاد منصوب شده بود دیروز توسط حنان دوباره عزل و فلاح اصولگرا جایگزین او شد. سوری عضو خانواده معظم شهدا که در رزومه خود مدیریت ارشاد کوهدشت و نورآباد را هم دارد الان بدون هیچ گونه سمتی به سر می برد.

بلوطستان

 

هفته نامه تحلیلی کاسیت از میان شرکت کنندگان در جشنواره ایثار و رسانه به مرحله نهایی این جشنواره که ( با حضور معاون اول رییس جمهور در تالار وحدت برگزار خواهد شد) راه یافت.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، دبیر جایزه ایثار و رسانه ضمن دعوت از اهالی رسانه برای شرکت در مراسم اختتامیه این جایزه گفت: این مراسم ساعت هشت و نیم صبح روز سه شنبه 26 بهمن ماه با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر ارشاد و جمعی از مقامات در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

علامیان در ادامه اسامی نامزدهای آثار و رسانه‌های راه یافته به مرحله داوری نهایی را اعلام کرد و گفت: با وجود این که این جایزه برای نخستین بار برگزار شد، حجم آثار ارسالی مناسب بود، امیدواریم سال به سال شاهد رشد بیشتر آثار رسانه‌ای با موضوع ایثار و دیگر خواهی باشیم.
طبق اعلام دبیرخانه این جشنواره کاسیت در بین رسانه های کشوری نامزد دریافت این جایزه شده است.
پوپک، خبرگزاری دفاع مقدس، دو هفته‌نامه تندیس، روزنامه اصفهان زیبا، روزنامه ایران، روزنامه جوان، روزنامه خراسان، سلام بچه‌ها، شاهد یاران، فصلنامه معرفت فرهنگی اجتماعی، ماهنامه پیام زن، ماهنامه فکه، پایگاه خبری سفیر افلاک، روزنامه جوان، فصلنامه پیام راستان و ماهنامه شاهد کودک رسانه های راه یافته به بخش پایانی این جشنواره هستند که به همراه کاسیت برای دریافت عنوان برتر با هم به رقابت خواهند پرداخت.

هفته نامه تحلیلی کاسیت به مدیر مسئولی فیروز اسماعیلی نژاد با شمارگان 97 هر هفته به صورت فعال و مستمر بر روی پیشخوان مطبوعات قرار می گیرد.

 

 

مركز خدمات تخصصي دندانپزشكي وفاز 4 دانشكده دندانپزشكي در خرم آبادبا حضور دکتر محمد بیرانوندی افتتاح شد.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir
به گزارش کاسیت خبر،  ، نماينده مردم خرم آباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی با تبريك سي وهشتمين سالگرد شكوهمند انقلاب  اسلامي و تقدير از خدمات ارزشمند  دكتر ساكي رئيس دانشگاه علوم بزشكي لرستان گفت: همواره خدمت به مردم  باعث تقويت باورهاي اقشار جامعه نسبت به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ميشود و ما وظيفه داريم از هر حيثي كوتاهي نكنيم .

عضو کمیسیون اموزش تحقیقات وفناوری در مجلس شوراي اسلامي افزود :امروز ما شاهد عملكرد صادقانه دكتر ساكي در دانشگاه علوم پزشكي لرستان هستيم و در سالگرد پيروزي انقلاب شاهدتجديد عهد و ميثاق با آرمانهاي  و ارزشهاي متعالي نظام اسلامي هستيم و اين نوع نگاه بايد عملكرد ما را در خدمت رساني به مردم نسبت به گذشته افزايش دهد .

دكتر بيرانوندي عضو شورای فرهنگی استان ها در مجلس دهم در ادامه گفت : مردم لرستان همواره در كنار انقلاب ، امام (ره) ورهبر معظم انقلاب (مدظله العالي) بوده اند و اميدواريم با اين نگاه مثبتي كه ما داريم بتوانيم گامهاي بلندتري براي اعتلاي هر چه بيشتر و همه جانبه در  استان لرستان برداريم/ پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی


نشست هم اندیشی دبیران تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان با حجت الاسلام والمسلمین نمازی مشاور محترم ریاست دانشگاه و مدیر کل تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد خرم آباد برگزار شد.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir


به گزارش کاسیت خبر، در این نشست حجت الاسلام والمسلمین نمازی مدیر کل تشکل های اسلامی سیاسی  دانشگاه آزاد اسلامی طی سخنانی با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی  استان لرستان را از جمله استان هایی برشمرد که نشاط و پویایی در فعالیت های تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویان به خوبی دیده  در آن می شود .

و این مسأله را  ناشی از حمایت های  دکتر یدالله ملکی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ، حجت الاسلام قدرتی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دکتر بهروز دوستی نماینده ریاست عالی دانشگاه در هیات نظارت بر تشکل های دانشجویی دانست و گفت : بایستی از این ظرفیت به خوبی بهره گرفت.


حجت الاسلام نمازی با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری  به دانشگاه آزاد اسلامی و نیز اهتمام خاص دکتر میرزاده به فعالیت تشکل های دانشجویی گفت: به همین دلیل یک فضای جدید در عرصه فعالیت های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است.


مدیر کل تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با گرامیداشت یاد حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) گفت: آیت الله هاشمی در زمان حیات خود  به مسئله تشکل های دانشجویی تاکید ویژهای داشتند و معتقد بودند که فعالیت های آموزشی و پزوهشی دانشگاه باید به سمت کارآفرینی و تولید ثروت به پیش رود که در این راستا تشکل های دانشجویی می توانند نقش عمده ای داشته باشند.


وی افزود هرچند  نام اداره ما ،  اداره تشکل های اسلامی سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی است ولی ما به هیچ عنوان کار سیاسی نمی کنیم بلکه وظیفه ما تسهیل شرایط و زمینه برای فعالیت تشکل ها برای جوانان دانشجو  به عنوان مدیران آینده  این کشور می باشد زیرا نمی شود مدیری در این کشور باشد و خود را از فضای سیاسی کشور دور بدارد.


وی افزود:به همین دلیل وقتی مدیری عرصه را برای فعالیت های دانشجویی باز می گذارد در واقع یک آینده نگری برای آینده کشورکرده  است.


نمازی در ادامه با اشاره به اینکه هر چند سیاست ورزی کار تشکل ها است  گفت:  نکته اصلی در خصوص تشکل های دانشجویی این است که تشکل ها نباید وارد بازی  های سیاسی بشوند زیرا درگیر شدن در سیاست بازی و بازی های سیاسی در شأن تشکل های دانشجویی نیست و به همین دلیل ما هیچ چیزی را از مرکز به تشکل ها دیکته نمی کنیم  چون ما دانشجویانی را می خواهیم که استقلال و آزاد اندیشی را از همین امروز تجربه نمایند.


در بخش دیگری از این نشست دکتر یدالله ملکی دبیر هیأت امناء و رئبس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان نیز نگاه دانشگاه به  تشکل های دانشجویی  را یک نگاه ویژه عنوان کرد و گفت: فعالیت  تشکل های دانشجویی بسیار مورد عنایت دکتر میرزاده ریاست دانشگاه  می باشد  


 وی وظیفه تشکل های دانشجویی در حال حاضررا فرهنگ سازی در سطح دانشگاه و مشق سیاست و کار گروهی دانست و افزود: چنانچه دانشجوی ما بتوانند از انرژی و نشاط جوانی و روحیه مطالبه گری خود استفاده نماید موفق خواهد بود.


ملکی در ادامه خاطرنشان کرد مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی در استان لرستان تمام تلاش خود را بر حمایت عادلانه از همه تشکل ها فارغ از هر نوع مشیء و سلیقه سیاسی معطوف می دارد.   


دکتر بهروز دوستی نماینده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی  در تشکل های دانشجویی استان نیزضمن عرض خیرمقدم به حضار در جلسه و تبریک ایام الله دهه فجر و تشکر از همکاری و هماهنگی کلیه واحدهای دانشگاهی استان در برگزاری جلسات هیات نظارت و جلسات هم اندیشی و اجرای برنامه های مختلف ، گزارشی از عملکرد تشکل های دانشجویی  در استان ارائه کرد و گفت : در استان 10 تشکل فعال دانشجویی و 7 هیات مذهبی داریم که انتخابات همگی آنها  برگزار شده و اساسنامه های آنها نیز در جلسات هیات نظارت مورد بازبینی و تصویب قرار گرفته است که در این زمینه جزو استان های پیشتاز هستیم.

وی همچنین  به همدلی ، همکاری و هماهنگی بین تشکل های دانشجویی، بسیج دانشجویی و هیات های مذهبی در استان لرستان اضافه نمود که در سه ماهه گذشته 12 جلسه هیأت نظارت در کلیه واحدهای دانشگاهی  ، 9 جلسه با دبیران تشکل های اسلامی استان و هیات های مذهبی و بسیج دانشجویی و 21 مورد نیز میزگرد و کارگاه در راستای توانمند سازی اعضای تشکل ها برگزار شده است.


دوستی با اشاره  موضع گیری های به موقع تشکل های دانشجویی و صدور بیانیه ها در مناسبت های مختلف به چاپ سه نشریه توسط تشکل های دانشجویی استان لرستان  اشاره کرد و گفت: با جدیت پیگیر چاپ نشریات  جدید نیز هستیم /کانال دانشگاه ازاد اسلامی واحد خرم آباد

 

در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، محمد رضا محمدی مدیر کل امور مالیاتی استان لرستان در دیدار با خانواده ایثارگران، انقلاب و آرمانهای آن را مدیون خانواده شهدا دانست..

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:
به گزارش کاسیت خبر، در این دیدار  محمدی گفت:امروز جامعه اسلامی و همه کسانی که در آن با آسایش و آرامش زندگی می کنند، مرهون خون پاک هزاران شهید و جانبازی است که در دفاع از ارزش های اسلامی، جانفشانی کردند.

وی تصریح کرد: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی پایان در نزد خدای متعال خواهد داشت.

رمز موفقیت انقلاب اسلامی وحدت بین مردم است و تا زمانی که  اتحاد و انسجام ملی حفظ گردد و مردم با بصیرت و متعهد پای انقلاب اسلامی خود بایستند قطعاً به پیشرفت های روز افزون دست خواهیم یافت.

در ادامه این دیدار ،پدر شهید یاراحمدی و خانواده های شهید هورفر،باجلان و کردی به بازگویی خاطرات این شهدا پرداختند.قابل ذکر است این دیدار در شهرستانهای دورود و بروجرد صورت گرفت

 

مدیرکل کمیته امداد لرستان از تهیه و تدوین منشور حقوق شهروندی توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان خبر داد.

 

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، جاسم محمدی‌فارسانی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی که چهارشنبه، ۱۳ بهمن در استانداری لرستان برگزار شد، گفت: کمیته امداد نهادی است که بیشترین ارتباط را با قشر محروم و مستضعف جامعه دارد.


وی افزود: در استان لرستان ۸۲ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند این در حالی است که از این تعداد ۶۶ هزار خانوار علاوه‌بر همه خدمات کمیته امداد، مستمری امداد را دریافت می‌کنند.


 محمدی‌فارسانی با اشاره به این‌که تکریم ارباب‌رجوع و حفظ کرامت انسان ها پایه و اساس کار های کمیته امداد است، اضافه کرد: تمام دستورالعمل‌های ستاد صیانت از حقوق شهروندی به واحدهای کمیته امداد لرستان ابلاغ شده است این در حالی‌است که منشور حقوق شهروندی توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان تهیه و تدوین شده است.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با اشاره به این‌که دبیران شهرستانی در بحث حجاب و عفاف در کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان مشخص شده‌اند، افزود: برای نهادینه کردن فرهنگ صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف باید از از زبان هنر استفاده کرد.


وی با اشاره به این‌که برگزاری مسابقات فرهنگی و تولید محتوای علمی می‌تواند در راستای نهادینه کردن حقوق شهروندی مؤثر باشد، گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در بحث تشویق افراد برتر در حوزه صیانت از حقوق شهروندی به‌صورت فصلی برنامه دارد.


محمدی‌فارسانی با اشاره به این‌که ۴۲ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان هستند، ادامه داد: یکی از مشکلات و نقاط ضعف این است که زنان سرپرست خانوار با حقوق و حق خود آشنا نیستند لذا در این راستا نیز  میز حقوقی برای مشاوره دادن به این افراد در کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان دایر شده است.


به گزارش کاسیت خبر، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) تشریح کرد: برای کاهش بروکراسی اداری هشت اداره جدید کمیته امداد در استان لرستان از جمله در مناطق بیرانشهر، شورآباد، فیروزآباد و درب گنبد تاسیس شده است./ایکنا

 

بالا