امروز : 05 فروردين 1396

 

اختصاصی/ اصلاح طلبی به ادعا نیست به عمل است به سکوت در مواقع ضروری و فریاد در مواقع نیاز.


اختصاصی/ پايگاه تحليلي "کاسيت خبر"kassitkhabar.ir


امیر ناصر غلامرضایی
اصلاح طلبی به ادعا نیست به عمل است به سکوت در مواقع ضروری و فریاد در مواقع نیاز، به جیب بسته و زبان غرا، به حضور در مواقع تنهایی و خداحافظی در موسم پیروزی، به نداشتن ادعا پس از توفیق و داشتن امید پس از شکست، به طلب نکردن پست پس از پیروزی، به داشتن طاقت شنیدن کلمه نه در ایام کسب قدرت دوستان، به فریادرسی مردم، به ثبات قدم و ایستادگی بر مرام خویش نه تغییر رنگ و پذیرش انگ و قبول ننگ، به انتقاد و اعتراض، به تصمیم درست در وقت نیاز، به عدم استفاده ابزاری از دین، به ماندن پای انقلاب، به ساختن خویش قبل از ادعای ساختن جامعه، به سوختن خود برای ساختن جامعه، به پذیرش خراب شدن خانه خود برای آباد کردن جامعه، به فریاد بی‌کارخانه نه کارخانه بی‌فریاد، به نگرفتن طرح و پروژه و وام توسط خود و خویشان، و دعوت دیگران برای آوردن پروژه و شرکت برای رنگ دادن به سفره بی‌رنگ مردم، به دفاع از حقوق شهروندی قبل از دفاع ازحقوق شخصی، به مقدم داشتن دیگران بر خود، تحمل دیگران، و ده‌ها پارامتر دیگر که اگر همه را در کنار هم بگذاریم باز مهم‌ترین قطعه از پازل اصلاحات کم است و آن اراده‌ای برای تحقق اصلاحات است که این اراده در وجود هر کسی نیست شاید اصلاح لغلفه زبان خیلی‌ها باشد اما مردانی که مردانه پای در رکاب مرکب اصلاح بگذارند شاید انگشت شمارند و سخت است دیدن روی ماهشان، مقصر هم نیستند چون دنیا زیبا و بشر زیبا طلب است و هر کسی را طاقت بستن چشم بر زیبایی‌ها نیست باید چشم بر زیبایی‌های دنیا بست تا زشتی‌های جامعه و کجی‌های زندکی مردم را دید و پا در وادی اصلاح نهاد، و هستند کسانی که اگر زندگی‌شان جلا نگیرد مطاع اصلاحات را به لقایش می‌بخشند و این همان بزنگاهی‌ست که پاشنه آشیل اصلاحات شده، جامعه را برای خود و خود را برای خویش خواستن، اگر خلط مبحث نباشد و اصلاح را فقط برای اصلاح جامعه بخواهیم مرامی و برنامه‌ای زیباتر از‌ آن نیست که همه ادیان و همه انقلاب‌ها برای اصلاح آمدند و ما غافل از پیام آنیم.

 

 

 

در حاشیه برگزاری جلسه رای‌ گیری شورای شهر بروجرد به ‌منظور ابقا یا عزل شهردار بروجرد، 6 تن از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد تصمیم بر استعفا دادند.

 

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، ناصر مرادی عصر شنبه در این باره گفت: این اقدام با هدف حمایت از حقوق مردم به ویژه کارگران شهرداری و درخواست انحلال پارلمانی محلی شورای چهارم شهر بروجرد صورت گرفته است.


وی اظهارکرد: در جلسه امروز از 13 عضو شورای شهر12 عضو حاضر و منوچهر درویش بیابانی غائب بودند که از این تعداد 6 نفر رای بر ابقا و 6 نفر رای بر عزل شهردار دادند و با توجه به اینکه برای عزل شهردار 9 رای لازم است شهردار بروجرد در مسئولیت خود ابقا شد.


رئیس کمیسیون فنی تخصصی شورای شهر بروجرد بیان کرد: اگر تعداد اعضای علی‌ البدل به ‌اضافه اعضای اصلی که در شورا باقی می ‌مانند به دلیل استعفای مابقی از 9 تن کمتر باشد شورا رسمیت نخواهد داشت و منحل می‌ شود.


مرادی اضافه کرد: با توجه به ماده 73 تشکیلات و وظایف شوراها یک یا چند نفر از اعضای شوراها هنگامی ‌که به عملکرد شهردار ایراد داشته باشند می ‌توانند اعتراض خود را به ‌صورت شفاهی و پس‌ از آن به ‌صورت کتبی مطرح کنند.


وی ادامه داد: بر این اساس ناصر مرادی، روح اله نظر پور، عزیز شمسیان فر، موسی نیکوکار، مجتبی مقدسی و اشرف چگنی از شورای اسلامی شهر بروجرد استعفا دادند.


رئیس کمیسیون فنی تخصصی شورای شهر بروجرد یاد آور شد: درخواست انحلال پارلمان محلی شورای شهر بروجرد به زودی به شورای حل اختلاف استان لرستان ارسال می ‌شود و در صورت توافق با انحلال این شورا استاندار لرستان به‌ عنوان قائم ‌مقام شورای شهر، برای ادامه فعالیت این نهاد تصمیم‌ گیری خواهد کرد.


مرادی گفت: عملکرد ضعیف شورای چهارم موجب شد تا بدهی شهرداری به تأمین اجتماعی از 150 میلیارد ریال به 340 میلیارد ریال و حقوق معوقه کارگران وکارکنان شهرداری از سه ماه ‌به‌ پنج ماه افزایش یابد و همچنین اخذ تسهیلات 120 میلیارد ریالی با بازپرداخت 160 میلیارد ریالی شهرداری را با بحران جدی مواجه کند./ایرنا

 

 

اختصاصی/ انسان تا در موقعیت انجام کاری قرار نگیرد نمی‌تواند در آن دخالت کرده و در مورد آن به توضیح و تفسیر بپردازد، اما در برخی از امورات قرار گرفتن در موقعیت انجام آن چندان مهم نبوده و هر کسی می‌تواند در حد توان نظر، پیشنهاد، اعتراض و انتقاد خود را ارائه و مطرح نماید.

اختصاصی/ پايگاه تحليلي "کاسيت خبر"kassitkhabar.ir

اکبر بابایی مفرد

 

به گزارش کاسيت خبر، شورای اسلامی شهر جایی‌ست که هر شهروند می‌بایست در امورات آن هر نوع نظر مثبت و توسعه طلبانه را در آن ارائه داده و از اعضای انتخابی پاسخ بخواهد، چون شورا متعلق به تمام مردم و اعضای آن با رأی همین مردم انتخاب شده‌اند، لازم است مردم در حد توان خود تذکر، پیشنهاد، انتقاد و راهکارهایی برای انجام هر چه بهتر امورات مربوطه که در نهایت به نفع شهروندان تمام خواهد شد، ارائه نمایند و هر عضو از شورای شهر هم بایستی همیشه آماده پاسخگویی به انتقادات و پیشنهادات و... مردم‌ باشند.


به عنوان یک شهروند و با نهایت احترام به اعضای کنونی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد  و کسانی که احساس مسئولیت نموده و نیت خدمت به خلق خدا را دارند و قصد نموده‌اند برای دور بعد وارد گود شورای شهر شوند آرزوی سربلندی و موفقیت دارم.


همه ما می‌دانیم خرم‌آباد شهری‌ست که علیرغم پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بسیار بالا و زیبایی‌های بکر و چشم نواز شهری همواره از بی توجهی و عدم مدیریت صحیح رنج برده و در این راستا محرومیت‌ها و عقب افتادگی‌هایی را به خود دیده است، با این حال این شهر تاریخی و زیبا با مردمی بصیر و فهیم و جوانانی تحصیل کرده به مانند یتیمی منتظر دلسوزی از طرف همه ماست تا دست نوازشی از سر دلسوزی بر چهره زیبا اما مکدر آن کشیده شود،  با این تعریف و توصیف از تمامی فرهیختگان، نخبگان، تحصیل کردگان و مردم این شهر می‌خواهیم با آگاهی بیشتری نسبت به سنوات گذشته افرادی را به شورای اسلامی شهر بفرستند که پدارانه برای رونق، توسعه، آبادانی، شکوفایی و ترقی آن دل بسوزانند.


از کاندیداهایی که قصد ورود به این عرصه مهم و حیاتی را داشته نیز می‌خواهیم که اگر توانایی انجام امورات مربوطه را داشته و می‌توانند از حق و حقوق شهروندان دفاع کنند وارد کارزار شوند، در غیر این صورت حضور فیزیکی و بدون آگاهی در حیطه امورات شهری راهی‌ست که ادامه آن به بن بست خواهد رسید و مشکلات‌مان را بیش از پیش افزون‌تر خواهد نمود.


کاندیدای گرامی، حضور شما در این عرصه زمانی مهم و کارساز خواهد بود که در حیطه کاری خود عالم به عمل بوده و از قوانین و مقررات کار آگاه باشید.


گفتن این که ما چه از فلانی کم‌تر داریم و ما هم می‌توانیم در امورات محوله صاحب نظر باشیم رفتن به راه خطایی‌ست که چند صباحی دیگر همین راه به انتهای خود رسیده و باید در محضر مردم پاسخگو باشید.


حتماً می‌دانید و آگاه هستید که فرد مسئول هم در این عالم و هم در محضر پروردگار باید پاسخگو باشد، اما آیا تا به حال کسانی که هر چند سال یکبار خود را لایق کرسی شورای شهر دانسته و بعضاً مسئولیت هم بر عهده می‌گیرند در این موضوع تأمل کرده‌اند؟ آیا به این فکر کرده‌اند که رأی مردم امانتی در دست آن‌هاست و بایستی از این امانت به خوبی مواظبت کرد؟


« إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُم بَیْنَ‌النَّاسِ أَن تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُم بِهِ إِنَّ اللَّهَ کَانَ سَمِیعًا بَصِیرًا. آیه ۵۸سوره نساء» خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها را به صاحبان‌اش بدهید! و هنگامی که میان مردم داوری می‌کنید، به عدالت داوری کنید! خداوند، اندرزهای خوبی به شما می‌دهد! خداوند، شنوا و بیناست.


و خداوند در سوره مومنون (آیه 8) امانت ‌داری و نگه داشتن عهد و قول و قرار را یکی از خصوصیات مومنین برشمرده و می‌فرماید: «وَالَّذِینَ هُمْ لِأَمَانَاتِهِمْ وَعَهْدِهِمْ رَاعُونَ» و آن‌ها که امانت‌ها و عهد خود را رعایت می‌کنند. و کسانی که انتخاب می‌شوند نماینده تمام مردم هستند چه کسانی که به آن‌ها رای داده‌اند و چه رای نداده‌اند و باید این امانت را صادقانه تحویل بگیرند و نگهدار و جوابگوی مشکلات و پرسش‌ها و دغدغه‌هایی که برای آن امانت پیش می‌آید، باشند و شانه خالی نکنند و این امانت را سالم تحویل آیندگان دهند.


وقتی افرادی با نیت عضو شدن در انتخابات شورای شهر کاندیدا می‌شوند هر کدام با تشکیل تیمی به تبلیغات، سخنرانی‌های، سور دادن‌ها و ... دامن می‌زنند و در پس تبلیغاتی گسترده وعده و وعیدهای ناممکن و غیرقابل باور هم سر می‌دهند غافل از این که فردا روزی باید در راستای همین قول و قرارها پاسخگوی نیازها و خواسته‌های شهروندان باشند، اما متاسفانه چند صباحی نمی‌گذرد که هر چه بوده حرف و سخن بوده و عملی در برنداشته است.


مردم خرم‌آباد همواره مردمی قدرشناس بوده و اعمال و کارهای ماندگار در ذهن آن‌ها باقی می‌ماند، پس بار دیگر خواهشمندیم اگر افردای هستند که می‌دانند مرد عمل نبوده و خدایی نکرده به دلایلی مانند فرار از بیکاری یا کسب نام و اعتبار و مال اندوزی و کارهای ناثواب و غلط در جامعه  و یا تشویق شدن از طرف عده‌ای سودجو و بی‌خبر از همه جا خود را لایق کارزار شورای شهر می‌دانند، بهتر است عرصه را خالی کرده و امورات را به کسانی محول کنند که شایستگی، توانایی و لیاقت اداره امور را داشته و می‌توانند با استفاده از شم مدیریتی و تجربه کاری گره‌ای از کار مردم باز کنند.


در میدان کارزار دلخوش بودن به طایفه و ایل و دسته و قول و قرارهای دیگران و یا وارد شدن در جناح‌های سیاسی و تجمع و مهمانی‌های شبانه بار کجی‌ست که هیچ‌گاه به منزل نخواهد رسید، برخی هم ممکن است قبلاً در این عرصه مسئولیتی بی ثمر داشته و امتحان‌اش را پس داده باشد، پس از خودخواهی و خود برتربینی دست بکشید و  راه را برای کسانی که می‌توانند باری از دوش شهر و شهروندان بردارند، باز کرده و بار مسئولیت خود را بیش از این سنگین‌تر نکنند.


شهروندان خرم‌آبادی با مطالعه و ورق زدن اوراق، اسناد و پلاکاردهای تبلیغاتی کاندیداهای ادوار گذشته شورای اسلامی شهرمان که همگی هم قول عمل به آن‌ها را داده بودند، خواهیم دید که کارنامه‌ای متوسط و نه چندان قوی در دست است که در حد و اندازه آن همه قول و قرار و وعده و وعیدهای بعضاً بی پایه و اساس نبوده و نیست.


خطاب به کاندیداهای احتمالی انتخابات شورای شهر پیش‌رو باید بگویم، شمایی که امروز وعده و وعید می‌دهید بدانید و آگاه باشید که عملکرد شما از چشمان تیزبین مردم آگاه و بینای این شهر دور نخواهد ماند، پس بهتر است در همین آغاز راه با برنامه ریزی، علم، آگاهی و درایت وارد عمل شده تا در پایان عمر کوتاه بودن در صحن شورا در بین مردم محبوبیت شما ورد زبان باشد نه خدایی ناکرده در محضر همین مردم منفور و روسیاه باشید.


با تاکید دوباره براین‌که مردم ما مردمی قدرشناس هستند، بدانید مردم خوبی هر کس در هر مسولیتی را تمجید کرده والبته عمل ناثواب او را نادیده نخواهند گرفت و آن‌ها را به اذهان خواهند سپرد، مثلا در دهه‌های گذشته خرم‌آباد شهرداری به نام "علی محمد ساکی" داشته که بعد از گذشت سالیان هنوز هم نام نیک‌اش به نکویی خطاب می‌شود و رحمت و مغفرت نثار روح‌اش می‌کنند.


پس شما برادر و خواهر گرامی که قصد ورود به کارزار شورای شهر را دارید، پر توان و پرتلاش و به دور از هرنوع حاشیه و سیاسی کاری پا به میدان بگذارید و به حال این شهر و مردم با سواد و با فرهنگ و جوانان مستعد اما بیکاراش که علیرغم توانایی و ظرفیت‌های بسیار در حاشیه قرار گرفته‌اند احساس مسئولیت کنید و برای جبران کمبودهای موجود با عزمی  پولادین قدم در راه بگذارید.


ما ادعا نمی‌کنیم که شورا مسئول اشتغال شهر است، اما بزرگترین رکن شهر یعنی مدیریت شهری را در اختیار دارد و نماینده مردم و دخیل در تمام امورات و ادارات شهر است و می‌تواند بهترین و ارزشمندترین کارهای ماندگار را انجام دهد که هم باعث اشتغال‌زایی و هم رونق شهر چه از نظر اقتصادی و کسب و کار و چه از نظر گردشگری که این مقوله پتانسیل بسیار مطلوبی در خرم‌آباد محسوب می‌شود، باشد.


شهر ما کسانی را می‌خواهد که حق‌گو و عدالت خواه باشند و بدون منت و چشم داشت حق مردم را طلب نماید و سخنگوی صادق و توانا و کار بلدی برای مردم خرم‌آباد باشند نه این‌که مردم با دلگرمی عده‌ای را انتخاب کنند و آن‌ها هم به جای صداقت و همدلی با هم ناسازگار بوده و توانایی کار نداشته باشند و عملکرد و رفتار نامناسب آنها نُقل محافل باشد.


طبق فرمایش حضرت محمد (ص) یکی از نشانه‌های منافق آن است که اگر سخن بگوید دروغ باشد و اگر وعده می‌دهد عمل نکند و اگر امانت در اختیارش می‌گذارند خیانت کند. پس افرادی که خود را لایق کرسی شورا می‌پندارند بدانند و آگاه باشند خلف وعده و خیانت در امانت عواقب ناگواری در پی خواهد داشت، به گونه‌ای رفتار کنید که آخر سر خلف وعده و خیانت در امانت نباشد و خدایی ناکرده در زمره منافقان قرار نگیرید.


در آخر، از تمامی کسانی که نیت خدمت به خلق خدا را داشته و با حُسن نیت و توانایی انجام کار می‌توانند امانت دار خوبی باشند و در مسیر تحقق خواسته‌های مردم گام بردارند، می‌خواهیم با عزت نفس و احساس مسئولیت وارد کارزار شورای شهر شده و در راستای تحقق خواسته‌های شهروندان خرم‌آبادی گام بردارند.

 

 

رییس هیات نظارت برپنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای شهرستان کوهدشت گفت: کاندیداهای شورای شهر و روستا برای ثبت نام در انتخابات سو پیشینه کیفری را ارایه کنند.

 

سهراب دوستی درگفتگو با خبرنگار ما از کاندیداهای شورا خواست تا هنگام ثبت نام که از30اسفند بمدت یک هفته اغاز می شود، برگ سو پیشینه کیفری خود را اخذنمایند.

وی افزود کسانی‌که در محاکم قضایی سابقه دارند ثبت نام نکنند.

رییس هیات نظارت برپنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای شهرستان کوهدشت با توجه به ابراز نگرانی برخی طیف های سیاسی درخصوص تایید و ردصلاحیت ها گفت: ملاک ما قانون است و درچارچوب مقررات و ازآن‌جا که شوراها پارلمان محلی هستند و باید نگاه انان تخصصی و درحوزه عمران شهری و توسعه اجتماعی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی باشد از گروههای سیاسی خواست شوراها را از خاستگاه قانونی خود دورنکنند و خاصیت صرف سیاسی ندهند و  با دعوت مردم به مشارکت حداکثری زمینه حضور مردم را درانتخابات فراهم سازند.

دوستی ابراز امیدواری کرد باعمل به قانون، همکاری بین هیاتهای اجرایی و نظارت و حضورحداگثری مردم انتخاباتی  درخور شان نظام اسلامی  خواهیم داشت.

 

به گزارش خبرنگار کاسیت خبر در صحن علنی شورا، اسماعیل دوستی عضو شورای شهر تهران در سیصد و سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران پس از طرح موضوع دفاعیه از حواشی پیش آمده برای مسجدجامعی به بحث نامگذاری بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: داستانی که شاکری ردیف کرده غیر معمول است.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، وی گفت: نامگذاری بزرگراه رسالت دارای طرح یک فوریتی است که با ۱۹ امضا برای بررسی تقدیم شورا شده است. همراه کردن نام پنج شخصیت عزیز که مورد احترام هستند بدون طرح یا لایحه در کنار طرح ما که مدتی است مورد تعلل قرار گرفته، با چه هدفی حالا مطرح شده است؟


دوستی با بیان اینکه بعد از مقام معظم رهبری شخص آیت الله هاشمی رفسنجانی شخص محبوب و مورد احترام همه مردم است گفت: چرا پس از هفت سال موضوع نامگذاری معابر بنام ابوترابی‌فرد را پیش کشیدی چرااا.


اینکه شاکری چند نفر را همردیف اقای هاشمی می داند جای تعجب دارد.


دوستی خطاب به شاکری افزود: مگر تو اهل استصواب هستی؟


بس کنید دیگر! هیچ شخصیتی در ایران بعد از رهبری نمی تواند جای هاشمی را بگیرد و این نظر همه مردم ایران است.


براساس گزارش خبرنگار کاسیت خبر، واکنش اسماعیل دوستی پس از اظهارات مجتبی شاکری،عضو شورای شهر تهران مطرح شد که با اشاره به درخواستها مبنی بر نامگذاری بزرگراه رسالت بنام آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: کمیته نامگذاری شورا 6 معبر را در شهر تهران برای نامگذاری بنام 6 تن از علما در نظر گرفته که نام آیت الله هاشمی نیز در این میان وجود دارد و بزودی در این خصوص تصمیم گیری می شود.

 

 

رییس کل دادگستری لرستان از لزوم حذف ملاحظات سیاسی در بررسی صلاحیت کاندیداها خبر داد.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، جعفر بدری رئیس کل دادگستری لرستان روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سلسله با تاکید بر برخورد شدید دستگاه قضا باجرائم انتخابات اظهار داشت: برای برگزاری هرچه بهتر و پر شورتر انتخابات باید در انتخاب معتمدین محلی نهایت دقت را به کار برد و افراد حاشیه دار جزو معتمدین قرار نگیرند.

وی افزود: باید منافع ملی را بر منافع خود ترجیح داده و از اموال عمومی و بیت المال به درستی حفاظت و حراست کرد تا بتواینم اعتماد مردم را جلب کنیم.

وی بابیان اینکه باید اعتقاد، التزام، تعهد به خدمت و نداشتن سابقه کیفری برای نامزدها رعایت شود، افزود: خدمت در شورای شهر یک وظیفه و تکلیف است نه فرصتی برای کسب منفعت‌های فردی.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با انتقاد از شیوه برگزاری تبلیغات انتخابات شورای شهر، عنوان کرد: متأسفانه حد و حدودی برای تبلیغات تعیین نشده است و همین امر منجر به بروز مشکلات می‌شود.

 

با حکم دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ بازوند به عنوان “معاون توسعه مدیریت و منابع” وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، با حکم علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، “نصراله بازوند” که اصالتا” لرستانی است به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

 

مدیر کلی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم از سال ۹۳ و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان البرز از سوابق بازوند است./ میرملاس نیوز

 

 

بارش برف زمستانی در ارتفاعات استان لرستان موجب استقبال از تیوب سواری در ارتفاعات این استان شده است.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، تصاویر تیوپ سواری جوانان و نوجوانان بر روی برف را در ادامه نظاره گر خواهیم بود.

 

عکس: سجاد درویشی

 

 

 

 

طی احکامی اعضای ستاد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهرستان خرم آباد معرفی شدند.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، اسامی اعضای ستاد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهرستان خرم آباد به شرح زیر می‌باشد:

 
۱.محمودآشناگر به عنوان رییس ستاد انتخابات شهرستان

۲.هادی دالوند به عنوان دبیر ستاد انتخابات

۳.ابوالفضل خورشیدوند به عنوان عضو و رییس کمیته مالی وپشتیبانی

۴.فرزاد یاراحمدی به عنوان دبیر کمیته امنیتی

۵.حمید رشنو به عنوان عضو و رییس کمیته استعلامات

۶.خانم سهیلا بیرانوند به عنوان عضو ورییس کمیته فن آوری اطلاعات

۷.فرامرزحسن پور به عنوان عضو ورئیس کمیته حقوقی

۸.رضاطولابی به عنوان عضو و رییس کمیته اطلاع رسانی

۹.خانم زهرا ظهیری به عنوان عضو ومسئول سامانه اطلاع رسانی

 

 

 

اختصاصی/ سرپرست معاونت سیاسی استانداری لرستان، توجه به پدافند سایبری را گام ضروری در مسیر منافع ملی دانست.

اختصاصی/ پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، حبیب الله خجسته‌پور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در همایش پدافند سایبری و بازدارندگی ملی، که روز گذشته در سالن جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار شد گفت:« حراست از اطلاعات فضای سایبری و توجه به موضوع پدافند سایبری، حرکت و گام برداشتن در مسیر منافع ملی است».

حبیب الله خجسته‌پور، عنوان کرد:«مردم لرستان مردمی شیعه و ولایت مدار هستند که هنوز هم شهادت طلبی در این استان زنده است».

خجسته‌پور گفت: «اینترنت، انقلابی در ارتباطات بین انسانها بود که باعث برقراری ارتباط سریعتر بین انسانها شد، که در نوع خود خدمتی به بشریت است و عده‌ای به دنبال سواستفاده از این تکنولوژی هستند.

دکتر حبیب‌الله خجسته‌پور ادامه داد:«در فضای مجازی هم عده‌ای کج‌اندیش به دنبال هک کردن اطلاعات به قصد رسیدن به مقاصد مختلف رفتند که خود، اقدامی علیه بشریت و یورش به انسانیت است».

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری لرستان گفت: «امروزه شاهد هستیم در کنار لشکری که به روش صحیح از اینترنت هستند لشکری هم به دنبال هک کردن و سرک کشیدن در اطلاعات شخصی افراد و داده‌های سازمانها هستند و همین موضوع اهمیت بحث امنیت در فضای سایبری را افزون‌تر می‌کند».

خجسته‌پور تصریح کرد که باید توانایی خود را در محافظت‌کردن از فضای سایبری افزایش بدهیم که این اقدام دقیقاً در راستای صیانت از منافع ملی است.

وی افزود: «یکی از مهارتهای لازم برای حراست از اطلاعات فضای سایبری کسب مهارت برای دفاع از منافع ملی است».

سرپرست معاونت سیاسی استاندار لرستان از مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان خواستار جدی گرفتن موضوع پدافند سایبری شد و برنامه ریزی‌ در این زمینه را لازمه صیانت از اطلاعات سازمانی دانست.

 

بالا