امروز : 03 اسفند 1395

 

با حکم دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ بازوند به عنوان “معاون توسعه مدیریت و منابع” وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، با حکم علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، “نصراله بازوند” که اصالتا” لرستانی است به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

 

مدیر کلی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم از سال ۹۳ و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان البرز از سوابق بازوند است./ میرملاس نیوز

 

 

بارش برف زمستانی در ارتفاعات استان لرستان موجب استقبال از تیوب سواری در ارتفاعات این استان شده است.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، تصاویر تیوپ سواری جوانان و نوجوانان بر روی برف را در ادامه نظاره گر خواهیم بود.

 

عکس: سجاد درویشی

 

 

 

 

طی احکامی اعضای ستاد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهرستان خرم آباد معرفی شدند.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، اسامی اعضای ستاد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهرستان خرم آباد به شرح زیر می‌باشد:

 
۱.محمودآشناگر به عنوان رییس ستاد انتخابات شهرستان

۲.هادی دالوند به عنوان دبیر ستاد انتخابات

۳.ابوالفضل خورشیدوند به عنوان عضو و رییس کمیته مالی وپشتیبانی

۴.فرزاد یاراحمدی به عنوان دبیر کمیته امنیتی

۵.حمید رشنو به عنوان عضو و رییس کمیته استعلامات

۶.خانم سهیلا بیرانوند به عنوان عضو ورییس کمیته فن آوری اطلاعات

۷.فرامرزحسن پور به عنوان عضو ورئیس کمیته حقوقی

۸.رضاطولابی به عنوان عضو و رییس کمیته اطلاع رسانی

۹.خانم زهرا ظهیری به عنوان عضو ومسئول سامانه اطلاع رسانی

 

 

 

اختصاصی/ سرپرست معاونت سیاسی استانداری لرستان، توجه به پدافند سایبری را گام ضروری در مسیر منافع ملی دانست.

اختصاصی/ پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، حبیب الله خجسته‌پور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در همایش پدافند سایبری و بازدارندگی ملی، که روز گذشته در سالن جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار شد گفت:« حراست از اطلاعات فضای سایبری و توجه به موضوع پدافند سایبری، حرکت و گام برداشتن در مسیر منافع ملی است».

حبیب الله خجسته‌پور، عنوان کرد:«مردم لرستان مردمی شیعه و ولایت مدار هستند که هنوز هم شهادت طلبی در این استان زنده است».

خجسته‌پور گفت: «اینترنت، انقلابی در ارتباطات بین انسانها بود که باعث برقراری ارتباط سریعتر بین انسانها شد، که در نوع خود خدمتی به بشریت است و عده‌ای به دنبال سواستفاده از این تکنولوژی هستند.

دکتر حبیب‌الله خجسته‌پور ادامه داد:«در فضای مجازی هم عده‌ای کج‌اندیش به دنبال هک کردن اطلاعات به قصد رسیدن به مقاصد مختلف رفتند که خود، اقدامی علیه بشریت و یورش به انسانیت است».

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری لرستان گفت: «امروزه شاهد هستیم در کنار لشکری که به روش صحیح از اینترنت هستند لشکری هم به دنبال هک کردن و سرک کشیدن در اطلاعات شخصی افراد و داده‌های سازمانها هستند و همین موضوع اهمیت بحث امنیت در فضای سایبری را افزون‌تر می‌کند».

خجسته‌پور تصریح کرد که باید توانایی خود را در محافظت‌کردن از فضای سایبری افزایش بدهیم که این اقدام دقیقاً در راستای صیانت از منافع ملی است.

وی افزود: «یکی از مهارتهای لازم برای حراست از اطلاعات فضای سایبری کسب مهارت برای دفاع از منافع ملی است».

سرپرست معاونت سیاسی استاندار لرستان از مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان خواستار جدی گرفتن موضوع پدافند سایبری شد و برنامه ریزی‌ در این زمینه را لازمه صیانت از اطلاعات سازمانی دانست.

 

 

اختصاصی/ آیین معارفه مدیر امور آب در زمانی که ما علیرغم فراوانی آب های سطحی با کمبود آب کشاورزی و صنعتی و شرب مواجه ایم در میان حرف و حدیث های زیادی انجام شد.

 

اختصاصی/پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 

اکبر بابایی مفرد

به گزارش کاسیت خبر، سیفی که بعد از سال ها سکانداری شرکت آب منطقه ای نتوانسته بود به خوبی آب مورد نیاز سیفی کارها را تامین کند باید جای خود را به مدیری دیگر از جنس آب می داد، مدیری که در میان تشویق حاضرین در سالن گویا مورد رضای پرسنل امور آب هم بود.


بعد از یک سری حواشی که آب منطقه ای را مورد گزند قرار داده بود و البته با اصرار و تقاضای بسیار از سوی مدیر تودیع شده امور آب، وزارت نیرو بالاخره به تغییر مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان رضایت داد.


لرستان که در دو، سه سال اخیر آیین تودیع و معارفه زیادی به خود دیده از این حیث در بین استان های کشور صاحب رکورد است.


با این که از این گونه مراسمات در لرستان کم نداشته ایم اما ناهماهنگی و عدم برنامه ریزی در اجرای هر چه بهتر مراسمات مهم در بین دستگاه های اجرایی همیشه نقش کم رنگ و بی معنایی به آن ها بخشیده و قطع به یقین این روند را در آینده هم شاهد خواهیم بود.


در جریان برگزاری چندین و چند مراسم تودیع و معارفه در سالن مدیریت مرکز آموزش و پژوهش استانداری هربار شاهد استقبال بیش از حد ظرفیت مدعوین در این سالن بوده ایم که به خاطر کمبود جا نفرات زیادی جلسه را تا آخر ایستاده دنبال کرده و در آخر ناراضی از آن بیرون آمده اند، اما این تجربه موجب نشد تا مسئولان برگزاری مراسم تودیع مدیران امور آب فضای بهتر و مناسب تری برای این مراسم در نظر بگیرند.


تجمع افراد جلوی درب ورودی سالن و اضافه کردن تعداد زیادی صندلی سیار و قرار دادن در راهروهای بین صندلی های اصلی هم نتوانست این وضع را بهتر کند و تعدادی به خاطر کمبود جا یا سالن را به کل ترک کردند و یا در راهروی بیرونی سالن منتظر اتمام مراسم بودند، موضوعی که وضعیت ناخوشایندی به این آیبن بخشیده بود.


این وسط خبرنگاران و عکاسان هم مظلوم تر از همیشه که  باید در هر شرایطی اخبار و اطلاعات را منعکس کنند در لابلای جمعیت گم شده و هر کدام در گوشه ای مشغول تهیه گزارش و خبر بودند و اگر عکاسی هم می خواست خود را جلوی سالن برساند و عکسی با کیفیت از فلان مدیر بگیرد می بایست از طرف تعداد زیادی کت و شلوار پوش اذن رفت و آمد بگیرند و اگر اجازه هم پیدا می کردند بایستی حتما از ردیف پشت سر استاندار گذر کنند در غیر اینصورت در گیت کت و شلوار پوشان گیر می افتادند، آقای بادیگارد هم که با اخم همیشگی رفت و آمدها را رصد می کرد و اگر هم لازم می شد در آن شلوغی به بر هم خوردن تعادل همکاران مان کمک می کرد.


گذشته از این، تعدد تیم و عوامل اجرایی مراسم نیز در نوع خود جالب بود، گویا صنعت آب و برق استان قصد داشته تیم پر مهره ای را برای اِعمال هماهنگی های لازم جهت برگزاری مراسم آماده کرده و روانه سالن کند اما انسجام و هماهنگی در بین این تیم جای خود را به عدم هماهنگی و سردرگمی داده بود، البته چون نیت این تیم کاملا خیر بوده لذا لازم است از مسئولین برگزاری به طور ویژه قدردانی شود.


تعداد پرسنل صنعت آب و برق لرستان هم در سالن کم نبود، البته اکثریت آن ها بنا به موضوع مراسم متشکل از کارکنان آب منطقه ای بودند، کارکنانی که سیفی را آدم خوبی توصیف می کردند اما به لحاظ پایلوت شدن لرستان و در گیر شدن امور آب در پروژه های اقتصاد مقاومتی حقوق و مزایای شان به موقع پرداخت نشده و این موضوع هم دریافتی آنان را زهرمارشان کرده بود، شاید همین توجه به این موضوع مدیرعامل تودیع شده را نزد کارکنان محبوب تر میکرد.

سیفی بعد از ایراد سخنانی که اگر مدیر جدید اجازه دهد در آرشیو آب منطقه ای ثبت شوند از سِن پایین آمد تا بعد از او ریس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق خود را به پشت تریبون برساند.


ما که خودمان را برای سخنرانی طولانی کرموند آماده کرده بودیم اما او همین که خوش آمدگویی و خیر مقدم گفتنش تمام شد از تریبون پایین آمد تا این موضوع تعجب مسعود بهرام نژاد، مجری برنامه را در پی داشته باشد، مجری که انتظار نداشت سخنرانی به این زودی تمام شود مجبور شد برای ادامه برنامه تماس تلفنی خود را قطع کرده و مدت زمان اندک سخنرانی کرموند را یک رکورد بخواند و به همین خاطر از حضار بخواهد تا او را تشویق کنند.


حالا باید استاندار بالا می رفت و سخن می راند، بازوند سیفی را دوست قدیمی خود معرفی کرد و او را شخصی نجیب، با تدبیر و حوصله و کاردان خطاب کرد و البته از پرسنل آب منطقه ای هم به خاطر تلاش و جدیت فراوان تشکر کرد، تشکری زبانی که به مذاق پرسنل چندان خوش نیامد و تعدادی از آنان زیرلب بیشتر حمایت های مالی را از استاندار انتظار داشتند.


بازوند همچنان که بحث آب را یک چالش بزرگ برای کشور و لرستان می دانست به همان اندازه با به کار بردن لفظ محرومیت برای لرستان مخالف بود و عقیده داشت نه تنها لرستان محروم نیست بلکه کسانی که این لفظ را به کار می برند محروم هستند.


البته انعکاس این موضوع از سوی استاندار برای مسئولین کشوری چندان مهم نیست، چرا که مشاور وزیر نیرو خود حی و حاضر، سمیع و بصیر سخنان بازوند را با طمانینه گوش می داد، البته این موارد هم در تخصیص بودجه به لرستان هیچ تاثیری ندارند و در عوض در راستای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری هم به خوبی مثمر ثمر واقع خواهد شد و مرکز آمار هم هر ماه دستی به سر و گوش رتبه بیکاری لرستان می کشد و از بلندی نمودارهای میله ای بیکاری استان مان می تراشد تا به خوبی و خوشی در جمع استان های برخوردار قرار بگیریم.


حالا هم که به گفته مهندس بازوند ظرفیت ها و پتانسیل های بسیاری در لرستان وجود دارد دیگر باید 103 هزار دانشجوی لرستان را هم که اکثر آن ها دغدغه اشتغال دارند به ظرفیت ها و پتانسیل های لرستان بیافزاییم.


مشاور وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران هم که مهمان ویژه این مراسم بود به عنوان دیگر سخنرانان تریبون را در دست گرفت، حاج رسولی ها که تجربه زیادی دارد و در وزارت نیرو مویی سپید کرده و جلسات تودیع و معارفه زیادی را حضور داشته ابتدای سخنانش با دیدن جمعیت سر پا مانده در سالن ابراز شرمندگی کرد و قول داد با وجود این وضعیت عرایضش را کوتاه کند، اما همین که شروع کرد قولش را به کلی از یاد برد و در این وضعیت خسته کننده دقیقا 27 دقیقه و 37 ثانیه سخنرانی اش به طول انجامید.


حاج رسولیها انتخاب مدیران صنعت آب از مجموعه مرتبط را یک اصل و میرزایی را گزینه وزارت نیرو خواند، گزینه ای که اگر با انتصاب آن موافقت نمیشد وزارت نیرو حتما برای پایبندی به اصلی که خود تعیین کرده اگر از استان های دیگر هم که شده می بایست مدیری از مجموعه صنعت آب و برق انتخاب می کرد، این قسمت از سخنان حاج رسولی ها بیشتر به یک خط و نشان شبیه بود.


به هر حال بعد از درخواست های مکرر سیفی آن هم به دلایلی که فقط خودش می داند و شاید هم هیچگاه آن ها را بیان نکند، وزارت نیرو تصمیم گرفت رضا میرزایی را به مدت دو سال به سمت مدیرعاملی شرکت آب منطقه ای لرستان معرفی و‌ منصوب و همزمان از زحمات و خدمات چندین ساله مدیر پیشین قدردانی به عمل آورده و البته با بازنشستگی درخواستی علی امید سیفی مخالفت نماید.

 

 

 

رضا میرزایی مدیرعامل جدید آب منطقه‌ای لرستان شد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، مدیریت علی‌امید سیفی که بیش از شش سال در شرکت آب منطقه‌‌ای لرستان به طول انجامید بالاخره به پایان رسید و رضا میرزایی به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان منصوب شد. علی‌امید سیفی آبان‌ماه 89 بر صندلی مدیرعاملی آب منطقه‌ای لرستان تکیه زد و در دو دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد و روحانی سمت او  تغییری نکرد.


بیوگرافی رضا میرزایی:

1-دانشجوی دکترای منابع آب زیرزمینی است

2- کارشناس شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان

3- اهل شهرستان پلدختر

4-مدیریت امور آب شهرستان کوهدشت و شهرستان پلدختر

5- مدیریت بهره‌برداری و توزیع آب استان

 

در مورد آیین معارفه میرزایی به گفته برخی رسانه‌ها در روز سه‌شنبه 19 بهمن‌ماه ساعت یک بعدازظهر معارفه برگزار می‌شود.

 

 

 

عصر دیروز مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید خرم آباد برگزار شد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

عکس: ایمان بیرانوند

 

 

 


اختصاصی/ با حضور استاندار لرستان، اسد عبداللهی به‌عنوان فرماندار جدید خرم‌آباد معرفی شد.

اختصاصی/ پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر،مراسم معارفه فرماندار جدید خرم‌آباد امشب 15 بهمن ماه با حضور استاندار لرستان در  محل فرمانداری خرم‌آباد برگزار شد.

در این مراسم اسدالله عبداللهی به‌عنوان فرماندار جدید خرم‌آباد معرفی شد ضمنا از حبیب‌الله خجسته پور فرماندار سابق خرم‌آباد تکریم شد.

 عبداللهی در کارنامه کاری خود فرمانداری شهرستان ازنا، سابقه‌ مشاوری استاندار، دبیری شورای جوانان استان، مدیرکل امور اجتماعی و انتخابات استان، رئیس ستاد انتخابات استان را دارد.


وزیر کشور طی حکمی براساس پیشنهاد استاندار لرستان اسد عبداللهی را به عنوان فرماندار جدید خرم‌آباد منصوب کرد.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،اسد عبداللهی فرماندار شهرستان ازنا با حکم وزیر کشور به عنوان فرماندار جدید خرم‌آباد معرفی شد.

عبداللهی در زمان دولت اصلاحات به مدت چهار سال فرماندار کوهدشت بود.

وی فوق‌لیسانس جامعه‌شناسی و با سابقه‌ مشاوری استاندار، دبیری شورای جوانان استان، مدیرکل امور اجتماعی و انتخابات استان، رئیس ستاد انتخابات استان است.

پیش از این حبیب الله خجسته‌پور به مدت حدود سه سال فرماندار خرم‌آباد بود./ فارس

 

استاندار لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه، به صحبت های جنجالی نماینده خرم اباد و چگنی پاسخ داد.

 

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، چند روز پیش نماینده خرم آباد و چگنی، محمدرضا ملکشاهی راد در مصاحبه ای با یکی از نشریات استان گفته بود کانونهای قدرت باید دست از سر استاندار لرستان بردارند وگرنه اسامی این کانونهای قدرت را فاش خواهد کرد (نقل به مضمون).

عصر روز دوشنبه 11 بهمن ماه نشست خبری استاندار لرستان، هوشنگ بازوند با اصحاب رسانه برگزار شد و یکی از خبرنگاران، جویای دیدگاه استاندار درباره مصاحبه اخیر ملکشاهی راد شد؛ بازوند هم در جمع خبرنگاران گفته های ملکشاهی راد را رد کرد.

استاندار توضیح داد: «با نمایندگان، رابطه خوبی داریم و اعتقادم این است نمایندگی، ظرفیت خوبی برای توسعه هر منطقه است به شرطی که بتوانند از این ظرفیت و قدرت استفاده کنند؛ اما بنده وابسته به هیچ حزبی نیستم و هیچ گروهی هم مرا به اینجا نیاورده است و در تصمیمات و تصمیم گیریها نیز خودم نظر نهایی را میدهم و تابع هیچ حزب و گروهی نیستم و شخصاً خودم، تصمیم گیر هستم».

بازوند بیان کرد:«بنده اگر حتی قرار باشد فقط یک روز دیگر در استان بمانم به طور یقین تصمیم گیرنده نهایی، خودم هستم»./ هومیان نیوز


بالا