امروز : 03 اسفند 1395

 

‌معاون بنیاد مسکن لرستان تعداد روستاهای فاقد طرح هادی را 1357  مورد عنوان کرد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، ‌مهندس جعفری اظهار کرد: استان لرستان در زمینه تصویب طرح‌های هادی بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی اضافه کرد: 2861 روستای بالاتر از 20 خانوار در استان وجود دارد که 1357 روستا از آنها فاقد طرح هادی است.

جعفری با اشاره به اینکه 1504 روستای استان دارای طرح هادی هستند، ادامه داد: کل روستاهای بالای 20 خانوار استان طرح هادی مصوب دارند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن لرستان خاطرنشان کرد: روستاهایی که دارای راه‌های صعب‌العبور بوده، فاقد طرح هادی روستایی هستند.

وی افزود: 92 درصد جمعیت روستایی استان در روستاهای بالای 20 خانوار سکونت دارند.

جعفری یادآور شد: با انجام طرح هادی در روستاها شاهد افزایش کیفیت خدمات آنها خواهیم بود./ایسنا‌

 

 

عضو شورای شهر خرم آباد، شهربازی پارک کیوی شهر خرم آباد را فرصتی برای اشتغالزایی دانست که سالها به دست فراموشی سپرده شده و اراده‌ای برای بازپس گیری آن نیست. 

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، رضا حاصلی شامگاه یکشنبه در دویست و سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر خرم آباد با بیان اینکه شهربازی پارک کیو شهر خرم آباد سالهاست که فراموش شده است، گفت: این شهربازی چندین سال توسط مستاجر اداره می شد که با انقضای قرارداد، شهرداری از طریق حکم قضایی خلع ید گرفته و بعد از آن همچنان بلاتکلیف مانده و این درحالیست که هیچکس پاسخگوی این امر نیست.


وی با تاکید بر اینکه شهربازی کیو یکی از منابع اصلی شهرداری خرم اباد است، افزود: همچنین این شهربازی یکی از نیازهای اولیه محیط شهری است.


عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد اظهار داشت: شهر خرم آباد فاقد شهربازی است و شهربازی که دارد نیز در بلاتکلیفی به سر می برد.


وی بیان کرد: در مدیریت و مجموعه شهرداری خرم آباد هیچ اراده ای بر باز پس گیری حقوق مسلم مردم وجود ندارد.


حاصلی با تاکید بر اینکه مهمترین وظیفه شورای شهر بعد نظارتی است، تصریح کرد: برای اعمال این نظارت تاکنون جلسات متعددی برگزار شده ولی ظاهرا اراده ای در کار است که این موضوع را به بوته فراموشی بسپارد.


وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: تقاضا دارم که شهرداری در اعمال قانون کوتاهی نکند زیرا شهرداری باید در حفظ و نگهداری حقوق عمومی مسائل را با روابط شخصی معاوضه نکند.


عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه سد معبر باید مدیریت شود، اظهار داشت: اخیرا شهرداری شهر خرم آباد در راستای رفع سد معبر برخوردهایی باخودروهای دوره گرد و میوه فروش سطح شهر انجام می دهد که این برخوردها به چالش تبدیل شده است.


حاصلی  در ادامه افزود: آیا برخورد با افرا بی بضاعت و کم بضاعتی که برای نان شب خود تلاش می کنند به معضل امنیتی ما تبدیل شده است؟ این کار درستی نیست که مردم گرسنه را با اعمال اینگونه اقدامات در منگنه قرار داده و با توقیف طولانی مدت خودروها، این قشر آسیب پذیر را سراسیمه کنیم.


حاصلی عنوان کرد: انتظار داریم مدیریت شهری بجای برخوردهای قهری اینگونه ماشین ها را در سطح شهر طی فرایندی ساماندهی کند.


وی با اشاره به اینکه هتل صخره ای شهر خرم آباد حدود 12 سال بلاتکلیف مانده است، بیان کرد: این پروژه یکی از مواردی است که هر سرمایه گذار را در بدو ورود به شهر خرم آباد نا امید می کند.


این عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد گفت: در صورتیکه هتل صخره ای به بهره برداری برسد می تواند برای حدود 100 اشتغال زایی ایجاد کند./ خبرانلاین

 

 

شرکت نمایشگاههای بین المللی استان لرستان برگزار می کند:

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، نمایشگاه مبلمان، لوازم خانگی، فرش و تابلو فرش ماشینی و دستباف در محل نمایشگاههای بین المللی لرستان(میدان دانشجو )برپا شده است / از این فرصت استفاده کرده و از اقلام عرضه شده دیدن فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر پوستر این نمایشگاه را در ذیل ببینید.                                         


‌مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان از خسارت چند میلیاردی برف و کولاک به تاسیسات برق استان خبر داد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، ‌فریدون خودنیا راجع به بارش شدید برف و کولاک در لرستان اظهار کرد: به دنبال بارش سنگین برف و کولاک در لرستان، بخشی از تأسیسات برق‌رسانی در نقاط مختلف استان دچار آسیب شدند.

 

وی اضافه کرد: حدود 8 میلیارد ریال به این تاسیسات خسارت وارد شد که بیشترین آسیب‌ها مربوط به شهرستان نورآباد بوده است.

خودنیا ادامه داد: این آسیب‌ها شامل قطع کابل‌های شبکه برق‌رسانی، شکستن و افتادن تیرها، آسیب به ترانس‌ها و... بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان تصریح کرد: هم اکنون به صورت قرضی این تأسیسات خریداری شده و شبکه برق‌رسانی استان مشکل خاصی ندارد.

به گزارش کاسیت خبر،خودنیا تشریح کرد: برق روستاهای محصور در برف به طور کامل وصل شده و هیچگونه خاموشی نداریم و جریان برق به حالت عادی درآمده است./ایسنا

 

 

صبح دیروز دکتر کواکبیان و معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت وارد خرم آباد شد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، دکتر کواکبیان برای مراسم کلنگ زنی احداث کارخانه تولید آهک پلدختر در لرستان حضور یافت.

 

 طی این مراسم در حضور استاندار لرستان، معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت، نماینده مردم  پلدختر و معمولان، امام جمعه پلدختر، فرماندار پلدختر و اقشار مختلف مردم کارخانه آهک هیدراته در شهرستان پلدختر کلنگ‌زنی شد.

 

عکس: ایمان بیرانوند

 

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان در جمع خبرنگاران از کم رغبتی بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک گلایه کرد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir


اختصاصی کاسیت خبر/ تور رسانه ای و نشست خبری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان با طرح گلایه ای از بانک ها در محل شهرک صنعتی شماره دو خرم آباد برگزار شد.


در این تور رسانه ای که ابتدا با برگزاری نشست خبری آغاز شد، خبرنگاران از چند واحد صنعتی فعال در شهرک صنعتی شماره دو خرم آباد بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت تولیدی آنان قرار گرفتند.


بختیار رازانی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان در جمع خبرنگاران طرح این گلایه که متاسفانه بانک ها رغبتی به پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک ندارند، گفت: بانک ها معتقدند صنایع کوچک قدرت چانه زنی کمتری داشته و صنایع بزرگ تر بهتر می توانند از پس پرداخت دیون خود برآیند.


رازانی با بیان این که به همین منظور دولت یازدهم در قالب طرحی سهمی برای رونق صنایع کوچک در نظر گرفته و بانک ها را هم مکلف کرده مقداری از اعتبارات خود را به این واحدها تخصیص دهند، افزود: دولت برای رونق تولید و حمایت از صنایع کوچک 16 هزار میلیارد تومان با عاملیت بانک ها در نظر گرفته است.


وی اضافه کرد: سهم لرستان از این میزان اعتبار 405 میلیارد تومان محاسبه شده است.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خاطر نشان کرد: البته تا به حال 390 میلیارد تومان از این اعتبار برای رونق صنایع کوچک در لرستان جذب شده است.


رازانی در ادامه سخنان خود یادآور شد: رسالت اصلی شرکت شهرک های صنعتی از 40 سال گذشته تا به حال تنها ایجاد زیرساخت های لازم برای استقرار واحدهای صنعتی بوده است.


وی در این رابطه با اعلام این که پس از استقرار دولت یازدهم رسالت جدیدی به نام حمایت از صنایع کوچک و متوسط در بدنه شکل گیری شهرک های صنعتی مطرح گردید، بیان داشت: این امر موجب گردید تا شهرک سازی و حمایت از صنایع کوچک در کنار هم به رونق تولید و ایجاد اشتغال کمک کنند.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به وجود22 شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه مصوب در لرستان اشاره کرد و گفت: یکی از شهرک های صنعتی شخصی بوده و مابقی به صورت دولتی اداره می شوند.


رازانی ادامه داد: شهرک های صنعتی لرستان در یکهزار و 340 هکتار زمین در شهرهای مختلف استان ایجاد شده اند.


وی همچنین صنایع تا ده نفر کار را اشتغال خرد، واحدهای تا 49 نفر کار را کسب و کارهای کوچک، واحدهای تا 149 نفر اشتغال را صنایع متوسط و واحدهای بالای 150 نفر کار را صنایع بزرگ توصیف کرد.


رازانی با بیان این که صنایع کوچک اشتغالزا و زود بازده هستند، بیان کرد: هر چند ایجاد صنایع بزرگ به شکل گیری صنایع کوچک کمک می کند و ارزش افزوده بیشتری هم دارند اما بازده صنایع کوچک به گونه ای است که دولت ها را به ایجاد این نوع صنایع سوق داده است.


رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی لرستان حمایت دولت از بنگاههای تولیدی را در گذشته تک محوری خواند.


وی یادآور شد: هر چند در گذشته حمایت های دولت تنها از یک بنگاه خاص انجام می گرفت اما در حال حاضر با حمایت خوشه ای دولت از یک سری بنگاه که به طور مشترک چالش های مشابهی دارند مورد توجه قرار گرفته که از آن به حمایت خوشه ای یاد می شود.


رازانی ادامه داد: در لرستان هم خوشه هایی مثل سنگ های نمای ساختمانی، گلیم، جاجیم و ماشته استان، عسل و گیاهان دارویی از جمله خوشه هایی هستند که علیرغم این که ظرفیت های اقتصادی خوبی هستند و توان رقابت بالایی دارند بایستی مورد حمایت ویژه واقع شوند.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان با بیان این که اولویت اول هر صنعت بازار است و چه دولت و چه سرمایه گذار بایستی ابتدا بازار مصرف خود را مشخص کرده و بعد از آن به تولید بپردازد، تصریح کرد: واحدهایی که نیمه فعال و راکد بوده و در امر تولید و اشتغال ناموفق عمل کرده اند قطعا در بحث بازاریابی نقاط ضعف بزرگی داشته اند.
 


 


 

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان از حضور مسئولان کشوری و استانی در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از هشت پروژه درمانی تامین اجتماعی در لرستان خبر داد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، امین بهاروند اظهار داشت: امروز 18 بهمن ماه با حضور قائم موهبتی معاون امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی کشور و مهدی درخشان مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی کشور افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از هشت پروژه درمانی در لرستان آغاز می‌شود.

وی عنوان کرد: بهره‌برداری از طرح ارتقای هتلینگ، بهره‌برداری از زایشگاه و ساخت tdr و بهره‌برداری از بخش cssr استریل بیمارستان تامین اجتماعی خرم‌آباد با 60 میلیارد ریال هزینه از جمله این طرح‌ها است.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان گفت: کلنگ‌زنی ساخت اورژانس و شروع عملیات اجرائی طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان نرگس دورود با 40 میلیارد ریال از دیگر طرح‌های مدیریت درمان تامین اجتماعی لرستان است.

بهاروند افتتاح رادیولوژی دیجیتال و سونوگرافی، کلنگ‌زنی ساخت اورژانس و شروع عملیات اجرایی طرح ارتقاء هتلینگ بیمارستان کوثر بروجرد با 50 میلیارد ریال را از دیگر طرح‌های این سازمان ذکر کرد./ فارس 

 

 

‌رئیس کانون زنان بازرگان ایران از لزوم واگذاری قسمتی از مسئولیت‎های بخش خصوصی به زنان خبر داد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، سیده فاطمه مقیمی ‌رئیس کانون زنان بازرگان ایران گفت: قسمتی از مسئولیت‎های بخش خصوصی به زنان واگذار شود.

در همایش انقلاب اسلامی، زنان کارآفرین و توسعه اقتصادی استان لرستان، اظهار کرد: باید بخشی از مسئولیت‎ها و رسالت بخش خصوصی را به زنان واگذار کرد، چراکه به تجربه توانمندی بانوان در تمامی عرصه‎ها ثابت شده است.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ محدودیتی برای حضور زنان در جامعه وجود نداشته و آنان در تمامی حوزه‎ها مشغول به فعالیت هستند و نقش قابل قبولی در توسعه کشور دارند.

 مقیمی با اشاره به مدیریت زنان در مسئولیت‎های مختلف اضافه کرد: با حضور زنان در اجتماع مدیرانی موفق به جامعه معرفی می‎شوند.

رئیس کانون زنان بازرگان ایران یادآور شد: کارآفرینی می‎تواند یک کشور را متحول کند و منجر به رشد اقتصادی شود.

وی تصریح کرد: نباید به اقتصاد وابسته به نفت تکیه کرد بلکه باید از سرمایه‌های انسانی برای رشد و توسعه و شکوفایی در کشور استفاده شود.

به گزارش کاسیت خبر، از زنان کارآفرین لرستان در پایان این مراسم تجلیل به عمل آمد./ ایسنا

 

 

معاون اجرایی رئیس جمهور از ایجاد 25 هزار فرصت شغلی تا پایان سال در این استان خبر داد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح خبرگزاری صدا و سیمای مرکز لرستان با بیان اینکه عصر حاضر، عصر انفجار اطلاعات است، اظهار کرد: دولت برای توسعه فضای ارتباطات گام‌های گسترده‌ای برداشته و در حوزه IT، IC، افزایش پهنای باند و... کارهای ارزشمندی انجام داده است.

وی با اشاره به نقش و اثر رسانه‌های همراه انقلاب، اضافه کرد: این رسانه‌ها کاری شبیه مجاهدت‌های جبهه‌های جنگ انجام می‌دهند. امروزه عده‌ای سعی دارند امید را از ملت ایران بگیرند و رسانه‌های همراه انقلاب در این بین سعی به از بین بردن یأس و توسعه امید در جامعه دارند.

شریعتمداری ادامه داد: بزرگترین خیانت به یک کشور گرفتن امید از آن است و ایجاد شرایط مناسب برای کار و تلاش و افزایش امید در جامعه وظیفه رسانه‌های همراه دولت است.

معاون اجرایی رئیس جمهور یادآور شد: در حال حاضر همکاری خوبی بین دولت و صدا و سیما شکل گرفته است. صدا و سیما باید انعکاس دهنده خدمات دولت به مردم برای ایجاد امید در بین آنان باشد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته نرخ رشد اقتصادی کشور به دلیل اعمال تحریم‌ها منفی بود اما خوشبختانه سایه شوم این تحریم‌ها از سر ملت ایران برداشته شده و تلاش می‌کنیم که رشد توسعه را در کشور دوچندان کنیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: سالانه باید 700 هزار شغل در کشور ایجاد شود و این در حالیست که سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر ورودی به بازار کار داریم که باید برای آنها شغل ایجاد شود و  جوابگوی مردم بودن در این خصوص کار دشواری است.

وی ادامه داد: در سال جاری 17 هزار شغل در لرستان ایجاد شده و قرار است تا پایان سال 25 هزار فرصت شغلی در این استان به وجود آید.

شریعتمداری یادآور شد: تاکنون 93 درصد مصوبات سفر رئیس جمهور به استان لرستان پرداخت شده است و مابقی آن در ماه‌های آتی پرداخت خواهد شد.

به گزارش کاسیت خبر، معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: تا پایان دهه فجر امسال  100 درصد منابع موردنیاز برای اجرای همه پروژه‌هایی که در سفر رئیس جمهور به استان لرستان مصوب گردیده پرداخت خواهد شد.

 

 

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور صبح دیروز  16 بهمن به لرستان سفر کرد.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، تصاویر این سفر را در ادامه شاهد خواهیم بود.

 

عکس: امین آزادبخت


 

(حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در گلزار شهدای لرستان)

(حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در آیین افتتاح خبرگزاری صداوسیما)

(بازدید محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهوراز پروژه احداث ساختمان استانداری )

 (حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در افتتاح ساختمان جدید اتاق بازرگانی استان )

 (محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان)

 (محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و بازدید از مجتمع باغ گیاه شناسی زاگرس  )

(محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور  در جلسه ارزیابی مصوبات سفر رییس جمهور)

 

 

بالا