امروز : 01 اسفند 1396

 

اختصاصی/ در فرهنگ پیشین ما مرسوم بوده که افراد را با القاب محترمانه مورد خطاب قرار دهند.چنانکه خطاب شخص به نام و بدون القاب به دور از ادب واحترام بوده است کما اینکه هنوز هم این شیوه مرسوم است.

اختصاصی/ پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

روح اله بابایی

به گزارش کاسیت خبر، همچنین غیبت نیز از امور مذموم می باشد که شرع مقدس به کرات این عمل را تقبیح و منع نموده و آن را امری نکوهیده میداند.از دیدگاه اخلاقی نیز غیبت و تهمت آفت رابطه, دوستی و مودت می باشد.
گاهی به جای انتقاد همراه با راهنمایی، انتقاد کننده مخاطب را در یک دادگاه یک طرفه محاکمه و محکوم می کند. او به خود این حق را می دهد که در مورد دیگران اظهار نظر کرده و الگوی فکری خود را به وی تحمیل کند. اینگونه برخوردها نه تنها سازنده نیست، بلکه بسیار نامناسب است.
متأسفانه در عالم سیاست این عادات زشت کاربرد وسیع تری پیدا نموده و جریان های سیاسی جهت بیرون کردن رقیب از دایره رقابت به هر حربه ای متوسل گردیده و از توهین, افتراء و تهمت هیچ ابایی ندارند.
در این وادی، صداقت  و گاهی شرافت پایمال و قربانی می گردد.در صورتیکه ما می توانیم ائمه معصومین( ع) را الگو قرار دهیم. در نتیجه مسئولینی كه خود را به دروغ گفتن و فريفتن مردم مجاز كند، نمی تواند از مردم انتظار راست‏گويى داشته باشد. زیرا جامعه از باب «الناس على دين ملوكِهم» خود را به انجام انواعِ تقلبات و دروغها مجاز می داند و رفتارهاى غير اخلاقى را با رفتارهايى از همان دست پاسخ می دهد.
لذا بدون اخلاقِ مدنى، جامعه قادر به ادامه زندگى نيست؛ بدون اخلاقِ شخصى، بقاى آن ارزشى ندارد، بنابراين براى اين كه جامع ، خوب و خواستنى باشد، وجود اخلاق مدنى و شخصى، هر دو، ضرورى است .
یادمان باشد اگر عیبی هست متوجه من مسلمان است نه اسلام. باشد که این مهم در خاطر دوستان ماندگار و در رعایت آن کوشا باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

آفتابی

6°درجه

تهران

آفتابی
رطوبت: ۵۷%
باد: غرب، جنوب غرب و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
چهارشنبه ۲°درجه / ۱۴°درجه اکثرا ابری
پنج شنبه ۶°درجه / ۱۵°درجه اکثرا ابری
جمعه ۵°درجه / ۱۲°درجه رگبار
شنبه ۲°درجه / ۱۳°درجه آفتابی

بالا