امروز : 03 بهمن 1395

 

فردی که با لباس مبدل پلیس وارد محوطه آواربرداری از ساختمان پلاسکو شده بود، شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir:


به گزارش کاسیت خبر،فردی که با لباس مبدل پلیس وارد محوطه امدادرسانی و آواربرداری از ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری اسلامی شده بود، توسط ماموران انتظامی شناسایی و دستگیر شد. همچنین یکی از کامیون‌های حمل ضایعات و آوار ساختمان پلاسکو، روز جمعه از مسیر اصلی منحرف و به سمت کهریزک رفته بود که توسط ماموران انتظامی هدایت شد.

ساعت 10:09؛ مجتبی شاکری عضو شورای اسلامی شهران گفت: از 17 هزار واحد تجاری فعال بازدید شده، سه‌ هزار مورد اخطار رعایت نشدن اصول ایمنی دریافت کردند که همین حالا اگر اتفاقی رخ دهد، فجایع بزرگتری از پلاسکو در انتظار تهران خواهد بود.

ساعت 10:05؛ امدادرسانان دقایقی پیش در حین انجام عملیات آواربرداری، یک کپسول و ماسک مخصوص آتش‌نشانی را از زیرآوار ساختمان پلاسکو خارج کردند/تسنیم

 

توصیه‌های یک روان‌شناس در خصوص پریشانی های پلاسکو

اختصاصی / پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir:


پلاسکو فرو ریخت ویک شهر پریشان شد از این غصه ؛نه بهتر بگویم که ایران پریشان شد از این غصه
مدیریت استرس درچنین شرایط بحرانی فوق العاده حایز اهمیت است


در این بحران بزرگ دو گروه در معرض استرس واسیب های روحی قرار گرفته اند:
۱)افراد بحران دیده مثل برخی از شهروندان وکاسبان پلاسکو
۲)امدادرسانان واتش نشانان


در این شرایط چند کار می‌توان به این افراد توصیه کرد که کمی استرس آن‌ها کم شود
الف) تحرک داشته باشید
فعالیتی که بتواند افزایش دمای ناشی از استرس را با تعریق کاهش داد
ب) نوشتن


پناه آوردن و نوشتن یکی از راههای مهار استرس است؛ تمام حوادث و خاطره تلخ رو روی کاغذ بیاورید
ج)با یک دوست حرف بزنید
صحبت کردن با یک دوست خیلی میتواند موثر باشد فقط یادتان باشد با افرادی که دچار بیماریهای جسمی وروانی هستند به هیچ عنوان صحبت نکنید
د)تخلیه هیجانات
به هیچ عنوان مانع بروز هیجانات خود نشوید گریه کردن در تخلیه هیجانات بسیار موثر است
و) تصمیم های مهم در این دوران به هیچ عنوان نگیرید
ی)از خوردن الکل ومصرف مواد مخدر به شدت پرهیز کنید.


و در پایان حتما به یک روان‌شناس که در حوزه مداخله در بحران فعالیت داشته رجوع کنید
یادمان باشد سلامت روان یعنی حال خوب؛ فکر خوب؛ رفتار خوب
عاقبت همه ما زیر این خاک قرار خواهیم گرفت پس به یکدیگر آرامش هدیه کنیم.


لیلا همتی روانشناس


محسن رفیقدوست با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: مرحوم هاشمی در هر کاری که مطرح می‌کرد، خودش الگو و پیش‌قدم بود.


پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،، محسن رفیقدوست در جلسه ماهانه جامعه اسلامی مهندسین اظهار کرد: مرحوم آیت‌الله هاشمی برادری بی‌بدیل، مدیری مدبر و یک ولی‌شناس واقعی و مخلص بود که آشنایی من با او به سال 39 بازمی‌گردد و یکی از کسانی بود که واسطه آشنایی من با امام خمینی(ره) شد.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب مرحوم هاشمی رفسنجانی به همراه مرحوم باهنر که از کسانی بود که از تهران مبارزه را اداره می‌کرد و بیشتر ارتباط با امام از طریق ایشان بود. امام خمینی (ره) هم خیلی او را قبول داشت و زمانی که مسئول سپاه بودم وقتی خدمت امام می‌رسیدم تا سؤالی مطرح کنم، برای بعضی از سؤالات، من را خدمت آقای هاشمی رفسنجانی یا مقام معظم رهبری می‌فرستادند و می‌گفتند حرف این دو نفر حرف من است.

وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس همچمنین یادآور شد: من بعد از فتح خرمشهر بنا به دلایلی معتقد به ادامه جنگ بودم. اگر امروز می‌بینیم که گزینه نظامی علیه ایران یک حرف مفت و بی‌اساس است به خاطر نتایج آن شش سالی است که از فتح خرمشهر تا پذیرش قطعنامه وجود داشت. از نظر امکانات امروز در پیچیده‌ترین سلاح‌ها بسیار پیشرفته هستیم و نقش آقای هاشمی رفسنجانی در این پیشرفت‌ها غیر قابل انکار است.

وی افزود: در این سال‌ها خیلی به این مرد ظلم و بی‌وفایی شد ولی هر بار که او را می‌دیدیم با لبخند می‌گفت خدا از سر تقصیراتشان بگذرد.

رفیقدوست در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با توجه به نزدیکی دهه فجر بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی در مرز کمال است. آقای عسگراولادی می‌گفت که امام خمینی (ره) سه هدف داشت؛ یکی اسلامی کردن ایران، دومی اسلامی کردن کشورهای اسلامی و سوم جهانی کردن اسلام بود. اولی با انقلاب اسلامی محققد شد و امروز می‌بینیم هدف دوم هم در منطقه در کشورهایی مثل یمن، سوریه، عراق، لبنان، افغانستان و بخشی‌های شیعه‌نشین عربستان پیش رفته است که مقام معظم رهبری بعد از امام خمینی (ره) در ادامه مسیر اسلامی کردن کشورهای اسلامی جلو رفتند.

رفیقدوست همچنین تاکید کرد: این عظمتی که از جمهوری اسلامی می‌بینیم غیر از حاکم بودن یک انسان از همه‌چیز گسسته و به خدا پیوسته ایجاد نمی‌شد. همین مدافعان حرمی که می‌بینم یک نفرشان را ایران تکلیفی نفرستاده بلکه همه داوطلب هستند. با تمام اتفاقاتی که می‌بینیم در جهان رخ می‌دهد، می‌توان گفت آینده از آن نظام ما است/جماران

 

 

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه اولویت نمایشگاه بهاره امسال با کسبه ساختمان پلاسکو است، گفت: ۴۰۰ واحد از کسبه پلاسکو در یک پاساژ در خیابان جمهوری اسکان داده می شوند.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir


به گزارش کاسیت خبر، ابراهیم درستی با اشاره به جزئیات جلسه  دیروز کارگروه رسیدگی به سانحه پلاسکو  اتاق اصناف ایران گفت: دیروز در جلسه کارگروه، رایزنی های اولیه را انجام دادیم. به هر صورت ۵۶۰ واحد صنفی در این ساختمان فعالیت می کردند که هر کدام ۳ تا ۴ خانوار را پوشش می دادند.

وی با اشاره به نتایج جلسه دیروز گفت: اتاق اصناف چند راهکار را برای این واحدهای صنفی در نظر گرفته که در اولین اقدام برای نمایشگاه بهاره اولویت با کسانی است که در ساختمان پلاسکو تهران فعالیت می کردند.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه همچنین یک پاساژ در خیابان جمهوری برای آنها در نظر گرفته می شود، گفت: حدود ۴۰۰ واحد امکان انتقال به این پاساژ را دارند و مطابق با صحبتی که با مالکان پاساژ داشتیم، حتی آنها قول دادند در چند سال اول هزینه کمتری بگیرند.

درستی با بیان اینکه یک شماره حساب برای کمک های مردمی از سوی اصناف اعلام خواهد شد، تصریح کرد: فعلا در خصوص خسارات نمی توان آمار دقیقی اعلام کرد اما در حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد حدودی خسارت است.

وی با اشاره به اینکه با این سانحه ۳ تا ۴ هزار نفر بیکار شده اند، اظهار داشت: از شهروندان درخواست داریم با توجه به مشکلات به وجود آمده برای نوروز امسال پوشاک تولید داخل را خریداری کنند تا از این تولیدکنندگان حمایت شود/هفت صبح

 

در یک حرکت نمادین اقشار مختلف مردم در نقاط مختلف کشور به ابراز همدردی و قدرشناسی از آتش نشانان فداکار و شهدای حادثه پلاسکو تهران،پرداختند.

 

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر،ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران ساعت 8 و 5 دقیقه صبح پنجشنبه آتش گرفت که پس از حدود سه ساعت، 15 طبقه ساختمان بطور کامل تخریب شد و فروریخت.

 

ادای احترام مردم کیش به آتش نشانان

 

ادای احترام مردم همدان به آتش نشانان

 

ادای احترام مردم مشهد به آتش نشانان

 

ادای احترام مردم لرستان به آتش نشانان

 

ادای احترام مردم تهران به آتش نشانان

 

 

 

مردم تهران با روشن کردن شمع، در تجمع مقابل ایستگاه مرکزی آتش نشانی ادای احترام به شهدای آتش نشانی، دعا برای نجات یافتن آتش نشانان زیر آوار، احساسات خود را نسبت به حادثه ساختمان پلاسکو ابراز کردند.


پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر«kassitkhabar.ir»

 

 

چند ساعت بعد از اتفاق ناگوار ساختمان بزرگ پلاسکو و آسیب دیدن جمعی از آتش نشانان و ناجیان، مردم به صورت خودجوش و داوطلبانه جهت اهدای خون به سازمان انتقال خون مراجعه کردند.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، مدیرعامل سازمان انتقال خون استاندار تهران با اشاره به مراجعه مردم جهت اهدای خون برای کمک به حادثه‌دیدگان ساختمان پلاسکو گفت: شرایط ذخایر خونی طبیعی است و اگر نیازی برای اهدا باشد رسماً آن را اعلام می‌کنیم.


مرتضی طباطبایی با اشاره به حادثه امروز ساختمان پلاسکو و تعداد مصدومان اظهارداشت: ذخایر خونی در پایگاه‌های انتقال خون استان تهران در حال حاضر مساعد است و نیازی به هجوم و مراجعه بیشتر مردم برای اهدای خون نداریم.

وی با اشاره به اینکه شرایطمان از لحاظ ذخایر خونی طبیعی بوده و پاسخگوی نیازها است، افزود: برای شرایط سخت‌تر از امروز نیز اماده هستیم و اگر نیازی به اهدای خون بیشتر باشد آن را رسماً اعلام می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون استان تهران خاطرنشان کرد: نیازی به مراجعه بیشتر مردم جهت اهدای خون برای مصدومان ساختمان پلاسکو نداریم.


در پی صدور دستور رئیس جمهور؛ وزیر کشور سفر به استان لرستان را نیمه تمام گذاشت و عازم تهران شد


پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور که مطابق برنامه قبلی از صبح امروز به استان لرستان سفر کرده است، در پی صدور دستور رئیس جمهور به وزیر کشور برای رسیدگی به حادثه آتش سوزی در ساختمان پلاسکو ، عازم تهران شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور دکتر ر حمانی فضلی که مطابق برنامه قبلی از صبح امروز برای بررسی روند پیشرفت اقتصاد مقاومتی به استان لرستان سفر کرده است، در پی صدور دستور رئیس جمهور به وزیر کشور برای رسیدگی به حادثه آتش سوزی در ساختمان پلاسکو ، سفر به استان لرستان را نیمه تمام گذاشت و عازم تهران شد/شهر خبر

 

اسامی مصدومین حادثه ریزش پلاسکو

 

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

1- امید حدادفر ( بیمارستان فیروزگر)
2-تیمور سلیمی (بیمارستان فیروزگر)
3-علی اصغر فهرست آوان لو ( بیمارستان پارس)
4-ابولفضل زارع (بیمارستان پارس)
5-فخرالدین گودرزی (بیمارستان پارس)
6-محمود فریادرس (بیمارستان پارس)
7-رحمان شکری (بیمارستان نفت)
8-جمال صدرنیا شایق (بیمارستان بانک ملی)
9-حسن بذرنیا (بانک ملی)
10 -ذکی دانشور( بانک ملی)
11 –محمد شاه محمدی( بیمارستان سینا)
12-سید نصیر حاجی اکبری( بیمارستان سینا)
13-محمد قاسمی( بیمارستان سینا)
14-حسن بختیاری( بیمارستان سینا)
15-پیمان آذرنیان (بیمارستان سینا)
16-بهنام آذرخانی( بیمارستان سینا)
17-امیر مهدیایی( بیمارستان سینا)
18-صادق ایمنی ( بیمارستان سینا)
19-مهدی نسیمی( بیمارستان سینا)
20-رضا هاشمی شا( بیمارستان سینا)
21-توکل هاشم پور(بیمارستان سینا)
22-سعید تفرشی(بیمارستان سینا)
23-محمد صالح (بیمارستان امیر اعلم)


تاکید بر اقدام فوری در رسیدگی به مجروحان و جبران خسارات آسیب دیدگان توسط نهادهای مسئول

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSU32d5satB5wiU6NcZVr3bxWwlTclKLPaTWCa11iJ5eGpD_pob

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 


بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور

حادثه آتش سوزی و فروریزی ساختمان پلاسکو تهران که موجب جان باختن و مصدوم شدن تعدادی از هموطنان عزیز شده است، مایه تأسف و تأثر گردید. مقتضی است در اسرع وقت،‌علل حادثه و مسئولیت حادثه بررسی و گزارش شود و نسبت به رسیدگی به مجروحان و جبران خسارات آسیب دیدگان توسط نهادهای مسئول اقدام فوری صورت پذیرد.

                                                                                                                                                        حسن روحانی

 

وزیر کشور  در پی دستور رئیس‌جمهور سفرش به استان لرستان را نیمه ‌کاره گذاشت و به تهران بازگشت.

پیش بینی وضعیت هوا

ابری

3°درجه

تهران

ابری
رطوبت: ۶۸%
باد: شمال غرب و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
دوشنبه -۱°درجه / ۸°درجه آفتابی
سه شنبه -۲°درجه / ۶°درجه اکثرا آفتابی
چهارشنبه -۳°درجه / ۸°درجه اکثرا آفتابی
پنج شنبه ۱°درجه / ۱۱°درجه رگبار پراکنده

بالا