امروز : 03 اسفند 1395


رئيس كمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی  شهر تهران گفت: نرخ بلیت مترو و اتوبوس هنوز در صحن شورای اسلامی شهر تهران به تصویب نرسیده است و موضوعاتی که اعلام می‌کنم نظرات شخصی است.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، علیرضا دبير در تذکر پیش از دستور سیصد و سی و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، گفت: نرخ بلیت مترو و اتوبوس برای سال آینده هنوز به تصویب صحن علنی شورای شهر تهران نرسیده بلکه در کمیسیون‌های مختلف در حال بحث کارشناسی است و هنوز کمیسیون برنامه و بودجه این موضوع را بررسی نکرده است.

وی افزود: هنگامی که نرخ بلیت حمل و نقل عمومی در صحن علنی شورای شهر مطرح شود تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ خواهد شد و مردم نگران نباشند.
دبیر گفت: ما می‌دانیم ساخت یک کیلومتر مترو 200 میلیارد تومان هزینه در بر دارد و دولت‌ها نیز کمکی نمی‌کنند،رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: بحث حمل و نقل عمومی خط قرمز ما است و چون به زندگی مردم متصل است قطعا تصمیمی خواهیم گرفت که به ضرر مردم نباشد.


 متاسفانه روند حرکت سیاسی صدا و سیما بگونه ای است که گاهاً احساس می شود عنان کنترل اوضاع از کف مدیران سازمان خارج شده و یا اساسا اختیاری در این خصوص نداشته و مردان در سایه برنامه ریز این سازمان عریض و طویل ...

محسن باقرپور

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،متاسفانه روند حرکت سیاسی صدا و سیما بگونه ای است که گاهاً احساس می شود عنان کنترل اوضاع از کف مدیران سازمان خارج شده و یا اساسا اختیاری در این خصوص نداشته و مردان در سایه برنامه ریز این سازمان عریض و طویل شده اند. مردانی که چندان به وجهه ملی این سازمان توجه نداشته و گاهاً به سان یک تریبون حزبی به این نهاد می نگرند.
در اربعین رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی و در حالی که بسیاری از چهره های موجه سیاسی و اجتماعی به دلایل خاص و یا بدون دلیل ممنوع التصویر شده اند و یا امکان اظهار نظر برای بسیاری از چهره های مقبول مردم در این رسانه وجود ندارد، در برنامه ای از شبکه افق که توسط یکی از چهره های مغلوب در انتخابات مجلس در سال گذشته اداره می شود شاهد دعوت از دو چهره بودیم. یکی تحت عنوان فعال فرهنگی که بیش از آنکه چهره ای فرهنگی باشد شهره به افراطی گری سیاسی بوده و در کارنامه ایشان اساساً مشخصه فرهنگی نمودی نداشته و در هفته های قبل و بعد از فوت مرحوم هاشمی با توهین سخیف و زشت خود به هاشمی رفسنجانی موجب جریحه دار شدن عواطف خانواده این عزیز فقید و قلوب دوستداران ایشان شد و چهره دیگر تحت عنوان هم‌رزم و همکار شهید عماد مغنیه از فرماندهان شهید حزب الله لبنان.
در این برنامه که به بهانه سالگرد شهادت شهید عماد مغنیه تهیه شده بود با کمال تاسف بصورت رسمی شاهد رونمایی از چهره شخصیتی امنیتی سیاسی منتسب به حزب الله لبنان بودیم که با افتخار اعلام میکرد عامل ترور شاپور بختیار در پاریس و بسیاری از عملیات های برون مرزی بوده است.
این برنامه در حالی بر روی آنتن صدا و سیمای جمهوری اسلامی به نمایش در آمد که ناگفته پیداست تمامی رسانه های خارجی و معاند نظام و وابسته به جریان صهیونیزم و نظام سلطه در سنوات گذشته و در حال حاضر سعی مجدانه داشته اند تا جمهوری اسلامی را متهم به تروریسم دولتی و حمایت کشورمان از تروریسم نمایند. مثلث ارتجاع عرب منطقه، صهیونیزم و غرب در نوک تیز این پیکان مسموم است که از تمامی پارامترهای رسانه ای و تبلیغاتی نیز بهره مند است. نمایش دادگاه میکونوس و ادعای ترور سران کوموله در آلمان که اگر نبود تدبیر رهبر انقلاب در آن سال در مواجهه با آن بجران سیاسی معلوم نبود چه اتفاقاتی در بعد سیاست خارجی برای کشور بوجود می آمد انفجار الخبر و نیز مرکز یهودیان در آرژانتین و شکایت عربستان از ایران مبنی بر ادعای تلاش برای ترور سفیر عربستان در آمریکا نمونه هایی از این دست اقدامات برای متهم کردن نظام به حمایت از تروریسم بوده است. در تمامی این اتهامات نظام به درستی و سختی این اتهامات را رد کرده و بدرستی کشورمان را قربانی تروریسم سازمان دهی شده معرفی کرده است. وجود چند ده هزار شهید ترور و شهادت چندین چهره هسته ای و بسیاری از سران نظام و در رأس آن شخص رهبری انقلاب در سال های اولیه تشکیل نظام که رابطه عوامل آن اقدامات با سازمان های جاسوسی امنیتی رژیم صهیونیستی و سیا و برخی دستگاه های کشورهای منطقه که با اقاریر عوامل خودفروخته و فریب خورده به اثبات رسیده شاهد مثال این ادعا بوده است.
حال وقتی در تریبون رسمی نظام با افتخار از ترور شاپور بختیار (صرفنظر از وابستگی های سیاسی وی بعنوان نخست وزیر فراری شاه و نقش وی در بسیاری از برنامه ریزی های وی علیه ملت ایران ) سخن گفته شده و از عامل ترور وی دعوت نموده تا بعنوان میهمان در جلسه حاضر شود چه تبعاتی میتوان برای نظام داشته باشد و چگونه میتوان به این خوبی پاس گلی به جریان معاند نظام داد؟ براستی چقدر سازمان های امنیتی مخالف نظام باید هزینه می کردند تا چنین ادعایی را به نظام منتسب کنند
این در حالی است که مجری برنامه که سن و سال ایشان بگونه ای است که ایام قبل از انقلاب را درک نکرده و رفتار وی بگونه ای تند و افراط گرایانه بوده که در چند سال نیز توسط همین سازمان در لیست سیاه ممنوع التصویری قرار گرفته بود چگونه به خود اجازه می دهد که چنین بی محابا با بودجه ملی در تریبون ملی منافع ملی را به چالش بگیرد؟ خود مقوله ای است که بی شک بجز هزینه زایی برای ملت و دولت و نظام خیری در چنین برنامه هایی نمی توان دید.
این رفتار دوگانه و بدون مبنای عقلانی تا بدان حد ناباوارانه است که در طول سنوات گذشته و حال ‌گاها همین صدا و سیما سخنان بالاترین مقام‌ اجرایی کشور و رییس شورای عالی امنیت ملی را بعلت آنچه رعایت مصلحت نظام میخواند سانسور کرده و اطلاع رسانی نمیکند یعنی یک کارشناس ساده سازمان تشخیصش از رییس جمهور و رییس شورای عالی امنیت ملی ارجح تر و مناسب تر میباشد یا گاهاً شاهد سکوت خبری مطلق در خصوص برخی حوادث جاری در برخی نقاط کشور می باشیم و با تمام این اقدامات به یکباره شاهد چنین حوادثی که شاکله سیاسی و امنیتی نظام را زیر سوال می برد هستیم. اینجاست که به زعم نگارنده باید شاخک های اطلاعاتی و امنیتی نظام حساس شود. با توجه به تلاش ارتجاع عرب منطقه و جریان صهیونیزم و نظام سلطه برای منفعل کردن جریان ائتلاف مقاومت در منطقه همزمان با پیروزی های حساس در سوریه و عراق و یمن تا جایی که برخی کشورهای عرب منطقه و نیز رییس جمهور جدید آمریکا بدنبال محدود کردن حزب الله بعنوان آنچه مبارزه با تروریسم می خوانند هستند.

چه اتفاقی افتاده است که صدا و سیمای ایران در یک برنامه هر چند کم بیننده چنین دو بال قدرتمند این جریان یعنی ایران و حزب الله را مورد هدف قرار داده است آیا هشدار و زنهار رهبر معظم انقلاب در قالب پروژه نفوذ در این مقوله قابل بررسی نیست؟
بنظر می رسد مردم ما باید علاوه بر تحمل جناب فواد ایزدی و مهدی محمدی بعنوان مخالفین صد در صدی برجام که بسیاری از شبکه های صدا و سیما را در اختیار گرفته اند، هر آن منتظر برنامه هایی باشند که دود از کله آنها بپراند!/هنجس


 

داوطلبان طرح ترمیم دیوارهای حرم امام حسین(ع)، هنگام کار کردن با معجزه جدیدی روبه رو شدند که قابل توجه است.


پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،مهاجری، مدیر اجرائی طرح ترمیم و مقاوم سازی دیوارهای حرم امام حسین (ع)، از دو معجزه جدیدی که در هنگام کار کردن با آن مواجه شدند، خبر داد.

مهاجری گفت: معجزه نخست هنگام استفاده از دستگاه "سونار" که با استفاده از اشعه ایکس، میزان تراکم خاک را اندازه گیری می کند، رخ داد. قصد داشتیم تا به میزان تراکم خاک تا عمق 15 متری پی ببریم، اما دستگاه نشان داد پیکر مطهر امام حسین (ع) در عمق 6تا 7 متری سطح زمین است، در قدم بعدی با استخراج خاک حرم مطهر در عمق 11.5 متری، متوجه بوی بسیار خوشی از آن شدیم و بوی عطر آن بسیار متفاوت از بوی خاک سایر بخش های حرم بود.

مهاجری در ادامه به حضور داوطلبانه نیروها اشاره کرد و گفت: تاکنون هیچ مشکلی برای نیروها پیش نیامده است و شکر خدا همه در سلامت به سر می برند/باشگاه خبرنگارن جوان

 


معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان کرد: ۴۲ درصد از مرگ‌های زودرس در کشورمان مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی است.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،، دکتر رضا ملک‌زاده عنوان کرد: پیشگیری از مرگ‌های زودرس از برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و نظام ثبت بیماری‌ها در شناخت، کنترل و درمان انواع بیماری‌ها نقش بسزایی دارد.

وی بیان کرد: ۴۲ درصد از مرگ‌های زودرس در کشورمان مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی است.

به گفته ملک‌زاده، بر اساس همین بررسی‌ها از بین ۳۸۵ هزار مرگ رخ داده طی سال ۱۳۹۴ در کشور، ۵۵ درصد زیر سنین ۷۰ سال رخ داده است.

وی بیماری‌های غیر واگیردار را از مشکلات اصلی حوزه سلامت عنوان و اظهار کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان‌ها و حوادث جاده‌ای بیشترین علل مرگ‌ومیر در کشور را تشکیل می‌دهد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه از سال ۱۹۹۰به بعد بیماری‌ها عفونی در کشور کاهش چشمگیری یافته است، افزود: به جز بیماری‌های هپاتیت B و C در تمامی بیماری‌ها شاهد کاهش شیوع بیماری‌ها بوده‌ایم.

ملک‌زاده خاطرنشان کرد: هم اکنون مراحل نظام ثبت ۱۰۰ بیماری مهم و شایع در کشور مانند بیماری‌هایی مانند قلبی و عروقی،سکته‌های قلبی و مغزی، حوادث و سوانح، ضایعات نخاعی، ام .اس و بیماری‌های مزمن التهابی روده در حال پیگیری و اجراست.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در پایان گفت: نظام ثبت بیماری‌ها یک زیر ساخت مهم بهداشتی و درمانی در کشور به شمار می‌رود و نقش مهمی در شناخت بهتر بیماری‌ها، کنترل مرگ‌ها و کاهش بار بیماری‌ها دارد/هفت صبح


معاون اجرای رئیس‌جمهور سابق طی اطلاعیه‌ای کاندیداتوری خود در انتخابات ۹۶ را اعلام کرد.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،حمیدرضا بقایی معاون اجرای رئیس‌جمهور سابق طی اطلاعیه‌ای کاندیداتوری خود در انتخابات ۹۶ را رسماً اعلام کرد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرَحیم

اللّهم عَجل لولیکَ الفَرَج و العافیه و النّصر

ملّت بزرگوار، فرهیخته و شریف ایران

با استعانت از پیشگاه حضرت ولّیعصر(عج) و با تقدیم بهترین احساسات قلبی به محضر شما مردان و زنان قهرمان و آگاه میهن اسلامی عزیز، در این شرایط مهّم و تعیین‌کننده، با ایمانی راسخ به ظرفیت‌های وسیع و پایان‌ناپذیر این سرزمینِ پُرگهر و با باوری عمیق به شایستگی‌های بزرگ و وثیق آحاد مردم نجیب و اصیل ایران زمین و با درک روشن و فهم مُتقن از فاصله زیاد بین وضعیت موجود کشور از نظر اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و موقعیت بایسته و شایسته برای ایرانیان و نقش بسیار مهم جایگاه ریاست‌جمهوری در جهت تحقّق آرزوهای بلند پدران، مادران و فرزندان این خطه زرخیز و پاک، با کسب اجازه از محضر فرد فرد شما مردم عزیز، نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارد.

اینجانب این اعلام نامزدی را که کاملاً مستقل از اشخاص، گروه‌ها، احزاب و جناح‌های سیاسی است، صرفاً اعلام سربازی برای کشور عزیز و خدمتگذاری به ملّت شریف ایران دانسته و بدان افتخار می‌کنم.

دریافت حقیر آن است که همبستگی ملی و انسجام اجتماعی، در چارچوب قانون اساسی و ارزش‌های الهی انسانی در مقیاس ملّی و بین‌المللی و از جمله مهّمترین آنها، آزادی، عشق و عدالت ، رشد سریع کشور و نیل به جایگاه‌های رفیع تعالی، پیشرفت و رفاه در دسترس خواهد بود.

اینجانب دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود را در فرصت‌های آتی و قانونی به استحضار مردم عزیزم خواهم رساند.

با آرزوی طول عمر رهبر معظم انقلاب و با تقدیم مراتب احترام و سپاس به پیشگاه ملّت بزرگ و قهرمان ایران

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود گردی و ما رستگار

حمید بقایی

معاون رئیس‌جمهور در دولت‌های نهم و دهم/ هفت صبح

 

اسامی محورهای مسدود جاده ای کشور به شرح زیر می‌باشد.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، محور کرج - چالوس روزهای شنبه، یک شنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت20  الی 05:30 روز بعد تا 20 اسفند  (به علت ایمن سازی تونل امیرکبیر)

استان های تهران و البرز، محور شمشک - دیزین

استان های گیلان و اردبیل ، محور پونل - خلخال

محور اولنگ - شاهرود در استان گلستان و سمنان

استان های کردستان و کرمانشاه، محور سرو آباد - پاوه

جنوب استان سیستان و بلوچستان، محور چاهان - زرآباد

استان کهگیلویه و بویراحمد، سی سخت - پادنا

استان هرمزگان، محور بندر لنگه به بندرعباس ,محورهای  فرعی بستک - مهران به خمیر، حاجی آباد - وکیل آباد، باغات - وکیل آباد و لنگه - بستک

استان کردستان، محورهای سقز - مریوان و محور فرعی دهگلان-حسین آباد

استان بوشهر، محور روستایی درودگاه - پل درودگاه و چاه پیر، طاهری - جم

استان فارس شمال، محور شیراز - جهرم

استان زنجان، محور تهم-چورزق

استان چهارمحال و بختیاری، محور کوهرنگ - مسجد سلیمان (گردنه های چری و شاه منصوری)

 

 

 

انتشار عکسی برپایی نمایشگاه کفش در مزار باقرخان

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبرkassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، در اینستاگرام صادق خرازی آمده است:

متاسفانه بجای انکه پاسداشت مفاخر فرهنک و اندیشه و یا کسانی که در استقلال ایران نقش داشتند و مجاهدت کردند را داشته باشیم بی تفاوت تر از قبل به‌انها نگریسته میشود مزار باقر خان با انهمه مجاهدت شده نمایشگاه کفش ؟؟!!! مزار مولوی را که مصاده کردند به هزاران ایرانی بگویید فضولی شاعر کیست نمیدانند مزار ناصرخسرو در کدام وادی است و یا ......./جماران

 

«امین شیرپور»عضو تحریریه هفته نامه ی تحلیلی کاسیت برگزیده بخش مردمی سومین دوره‌ی جایزه بهرام صادقی شد.

جزییات / برگزیدگان بخش مردمی سومین دوره‌ی جایزه بهرام صادقی

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir


به گزارش کاسیت خبر، داستان‌های برگزیده‌ی بخش جنبی (مردمی) سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی را اعلام می‌کنم. در این بخش، که اجرای آن با هدف اصلیٍ ارتباط بیشتر و گسترده‌تر با مخاطبان، به‌طور مستقل بر عهده‌ی کتابخوان طاقچه گذاشته شد، این سه داستان با مشارکت کاربران این نرم‌افزار کتابخوانی بیشترین امتیاز را با اختلاف قابل توجه از سایر آثار کسب کردند:

داستان برگزیده‌ی یکم: پرتقال‌های خونی، نوشته‌ی دامون بهرنگ از تهران
داستان برگزیده‌ی دوم: حدس بزنید کی؟ نوشته‌ی امین شیرپور از خرم‌آباد
داستان برگزیده‌ی سوم: غوطه‌ور در فُرمالین، نوشته‌ی عباس باباعلی از تهران

بنا اعلام مدیران کتابخوان طاقچه، تعداد ستاره‌هایی که خوانندگان به این آثار دادند، با رعایت معیار معروف به منحنی نرمال و با ضرائب متفاوت امتیازبندی شدند و سه اثر برگزیده بر اساس این محاسبه مشخص و اعلام شدند. شایان ذکر است که شمار کل دانلود بیست داستان برگزیده‌ی سومین دوره‌ی جایزه‌ی بهرام صادقی، فقط در طاقچه، تا پایان مهلت رأی‌گیری بیش از ۱۴ هزار دانلود بوده و شمار نظرهای ثبت‌شده در پای داستان‌ها بیش از ۴۲۰۰ نظر.

در بخش اصلی جایزه بهرام صادقی نیز هیئت محترم داوران، بنا به تقویم جایزه، در هفته‌ی اول اسفند ۱۳۹۵ نتیجه‌ی نهایی را از همین طریق اعلام خواهد کرد. سومین دوره‌ی جایزه بهرام صادقی با همکاری و حمایت کتابخوان طاقچه برگزار می‌شود و شرکت ارتباط فردا، که آینده را دنیای خلاقیت می‌داند، جوایز برندگان بخش اصلی را تقدیم و از سایر نویسندگان بیست اثر برگزیده تقدیر خواهد کرد.
دبیر جایزه: رضا شکراللهی

مدیر مسول و تحریریه هفته نامه ی تحلیلی کاسیت این مهم را به امین شیرپور شادباش عرض می کند.


سایت نام آشنای “واندر لیست” فهرستی از زیباترین زنان خاورمیانه را منتشر کرده است. با توجه به اینکه برخی از زیباترین زنان جهان در خاورمیانه زندگی می کنند، وجود چنین لیستی یکی از ملزومات مجله ها و رسانه های مد بنظر می رسد.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir


به گزارش کاسیت خبر، این لیست براساس میزان محبوبیت این چهره ها و نظر کارشناسان و منتقدان مختلف تنظیم شده است. نکته جالب توجه در این لیست حضور هنرپیشه محبوب ایرانی، لیلا حاتمی است/هفت صبح

 

سازمان تامین اجتماعی به منظور تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز مراکز درمانی(درمانگاه الیگودرز و درمانگاه ایوانکی) در استانهای لرستان و سمنان، از افراد واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، این استخدامی از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه و طی مراحل گزینش بصورت استخدام پیمانی صورت می‌پذیرد. بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی می رساند که ثبت نام در این آزمون از طریق مراجعه حضوری و تحویل مدارک به مدیریت درمان استان مورد تقاضا از روز سه شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۲۶  آغاز و لغایت روز شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۳۰ پایان می پذیرد.

کلیه متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ، نسبت به ثبت نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

 

پیش بینی وضعیت هوا

آفتابی

6°درجه

تهران

آفتابی
رطوبت: ۳۸%
باد: شرق، جنوب شرق و ۶.۴۴ کیلومتر در ساعت
چهارشنبه -۱°درجه / ۱۲°درجه آفتابی
پنج شنبه -۱°درجه / ۱۳°درجه آفتابی
جمعه ۱°درجه / ۱۳°درجه آفتابی
شنبه ۱°درجه / ۱۵°درجه آفتابی

بالا