امروز : 03 بهمن 1395پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir


آن چه در آن لحظات سوگ و ماتم، از تألمات روحی خانواده و دوستدارانشان کم می‌کرد، حضور عاشقانه‌ی مردم در حسینیه‌ی جماران و گرد شمع وجودی پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که سال‌ها مظلومانه در آتش‌ کینه و تهمت‌های ناجوانمردانه سوخت و به خاطر حفظ مصالح نظام و انقلاب لب فرو بست و صبر و تحمل پیشه کرد تا تاریکی جهل و انحراف، جامعه را فرا نگیرد و راه و مشی اعتدال در جامعه نهادینه شود که این شیوه را از ائمه‌ی معصوم(ع) و از امام راحل و همسنگران شهید خویش چون شهید مظلوم دکتر بهشتی، آیت‌الله مطهری، شهیدان دکتر باهنر و رجایی و خیل شهدای عزیزی آموخته بود که در مقطع هشت سال دفاع مقدس فرمانده‌ی آنان بود.
بیانیه تشکر و سپاس بیت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

به یاد داریم هر بار که مردم عزیز ایران با قدم و قلم در راه‌پیمایی و انتخابات، حماسه‌ای خلق می‌کردند، در اولین لحظات فردای آن حماسه، عزیز سفر کرده مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با تأکید بر این نکته که «مردم سرمایه‌های اصلی نظام هستند و باید قدر و ارزش آنان را بیشتر بدانیم»، برای صدور بیانیه و تشکر از آنان تأکید می‌کردند.

اگر چه این بار نیستند تا دوباره با راهنمایی‌های روشنگر، ما را برای تنظیم متن تقدیر و تشکر، یاری نمایند، اما مرامشان، راهشان، اندیشه‌شان و آثار گفتاری و نوشتاری ایشان هست تا براساس آن از حماسه‌ای تقدیر نماییم که هر چند بوی حزن و اندوه داشت، اما یک هفته‌ی تمام در سراسر کشور در حال تداوم و انجام بود.

از لحظه‌ی وقوع آن اتفاق غم‌بار، مردم در بیمارستان شهدای تجریش، خیابان و میدان اطراف آن تجمع کرده بودند و وجود نازنین آن گوهر کم‌یاب را تا میعادگاه عاشقان روح‌الله، حسینیه جماران مشایعت کردند و در تمام مراسم دو شب و یک روزی که برای وداع برگزار شد، آن چه در آن لحظات سوگ و ماتم، از تألمات روحی خانواده و دوستدارانشان کم می‌کرد، حضور عاشقانه‌ی مردم در حسینیه‌ی جماران و گرد شمع وجودی پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که سال‌ها مظلومانه در آتش‌ کینه و تهمت‌های ناجوانمردانه سوخت و به خاطر حفظ مصالح نظام و انقلاب لب فرو بست و صبر و تحمل پیشه کرد تا تاریکی جهل و انحراف، جامعه را فرا نگیرد و راه و مشی اعتدال در جامعه نهادینه شود که این شیوه را از ائمه‌ی معصوم(ع) و از امام راحل و همسنگران شهید خویش چون شهید مظلوم دکتر بهشتی، آیت‌الله مطهری، شهیدان دکتر باهنر و رجایی و خیل شهدای عزیزی آموخته بود که در مقطع هشت سال دفاع مقدس فرمانده‌ی آنان بود.

اوج حضور مردم در تاریخی ترین روز تقویم سال 1395، یعنی سه‌شنبه 21 دی‌ ماه رقم خورد که تمام خیابان‌های تهران از دانشگاه تهران تا حرم مطهر، مراسم خاکسپاری و برگزاری مجلس باشکوه مسجد اعظم قم با حضور گسترده همه مراجع عظام، بزرگان و علمای برجسته، طلاب و مردم قدرشناس این شهر در گام‌های وحدت‌آفرین مردم، همدلی و همراهی ایرانیان را برای دنیا به نمایش گذاشت.

علاوه بر این مراسم باشکوه، در تمام ایام هفته‌ی گذشته، براساس اخبار موثق رسانه‌ها، مردم عزیز، فهیم و زمان‌شناس، در اکثر شهرها و روستاهای اقصی نقاط کشور نیز برای این خدمتگزار مظلوم خویش، مراسم گرفتند و هفتمین روز درگذشتش را باشکوه بیشتر، ناباورانه به سوگ نشستند که اجتماع پرشور مردم در حرم امام(ره) و گوش جان سپردن به سخنان یکی از همراهان و رفقای دیرینش، حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای ناطق نوری، یکی از آن نمونه‌هاست.

اینک، بر خویش فرض می‌دانیم، از همه‌ی آحاد ملت و مسؤولان عزیز، به ویژه مقام معظم رهبری، مراجع عظام، علما و مجتهدین، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه، رئیس‌جمهور و دلتمردان، رئیس قوه قضائیه، رئیس مجلس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، فرماندهان نظامی و انتظامی، محققان و دانشمندان، اطباء، اصحاب رسانه و خبرنگاران عزیز، دانشجویان، استادان دانشگاه‌های سراسر کشور، معلمان، خانواده‌های مکرّم داغدار شهدا، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس، مسؤولان و علمای اهل سنت سراسر کشور، علما و پیروان اقلیت‌های دینی، مرزنشینان بزرگوار، تجار، اصناف و کسبه بازار و همه‌ و همه تقدیر و تشکر نماییم که از لحظات اولیه، با ارسال پیام، تاج گل، نصب پارچه نوشته، بنر، صدور بیانیه و حضور در مراسم مختلف، در طول این ایام، باعث تسلّی خاطر خانواده و همه دوستداران ایشان در این غم بزرگ بودند. امیدواریم با نصب العین قراردادن راهنمایی‌های امام راحل و مقام معظم رهبری، اندیشه‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را در جامعه جاری و ساری ببینیم که جز بر پایه‌ی فرهنگ اعتدالی قرآن و سیره‌ی معصومین عزیز نبود.

الحمدلله آن چه که از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تمام این سالها، لحظه به لحظه به صورت خاطرات روزنوشت باقی مانده، می‌تواند چراغ راه برای جوانان آینده‌سازی باشد، که می‌خواهند با مرام هاشمی رفسنجانی، ایران عزیز را بسازند و به مکتب تشیع افتخار کنند.

بیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

منبع: پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام


 
غلامرضا فروزش معاون اجرایی مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با «انتخاب» اعلام کرد: دفتر یاسر هاشمی فرزند آیت الله هاشمی و تعدادی از مشاوران آیت الله پلمب شده است.


 پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

همچنین طباطبایی وکیل خانوادگی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی: پلمپ دفتر مشاوران مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی اقدامی اداری بوده  و از طرف مقام قضایی نبوده است.

از سوی دیگر، مرتضی الویری با تایید خبر پلمپ دفتر برخی از مشاوران آیت الله هاشمی در مرکز تحقیقات گفت: دفتر مشاوران آیت الله هاشمی در این مرکز پلمپ شده اما دلیل آن اعلام نشده است.

او افزود: دو روز قبل تلفنی موضوع پلمپ دفتر را اطلاع دادند و روز گذشته گفتند موقتا جایگزینی برای دفتر در مکانی دیگر در نظر گرفته می‌شود اما امروز گفتند این جایگزین مشخص نشده و به بنده اعلام شد تا شنبه و تا مشخص شدن وضعیت صبر کنم.

الویری به ایلنا گفت: مشاوران هاشمی در همه حوزه ها ازجمله دفاتر علی‌محمد بشارتی، دفتر آقای رستگاری، حجت الاسلام عباسی‌فرد و یاسر هاشمی رفسنجانی نیز پلمپ گردید.

 

اختصاصی/ احمد مسجدجامعی طی نامه ای استعفای خود از شورای شهر تهران را اعلام کرد.

 

اختصاصی/  پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، احمد مسجدجامعی عضو دوره سوم و چهارم شورای شهر تهران در27 دی ماه طی نامه ای استعفای خود را از شورای شهر تهران اعلام کرد.

 

بعد از معرفی گزینه‌های مختلف برای تصدی ریاست کتابخانه ملی در نهایت یک گزینه قطعی (احمد مسجد جامعی، عضو شورای شهر تهران) برای تصاحب این پست باقی ماند.

 

حسن روحانی همین هفته حکم مسجد جامعی را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس کتاب خانه ملی امضا خواهد کرد.

 

تصویر این درخواست در ادامه آمده است:

 

 

 

 

مراسم شب هفتم رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و سخنرانی ناطق نوری در مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

 

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، ناطق نوری، در روایت خود از دیدارش با هاشمی رفسنجانی بعد از ردصلاحیت سال 92، گفت: صبح رد صلاحیت آقای هاشمی سفرم را لغو کردم و به خانه‌اش رفتم، آقای هاشمی را عبا بر دوش در حیاط منزل دیدم، گفتم چه می‌کنی؟ گفت: وقتی برای نامزدی به وزارت کشور رفتم، تعداد زیادی خبرنگار آنجا حاضر بودند که اشک شوق می‌ریختند؛ در مقابل ساختمان وزارت کشور تعداد زیادی جمع شده بودند، مردم خوشحال بودند.

 

آنجا فهمیدم توقع زیاد است و کشور ویرانه و خزانه خالی. بار سنگینی را بر دوش خود حس کردم و فهمیدم وظیفه سنگینی خواهم داشت اما دیشب که رد صلاحیت شدم با خیال راحت خوابیدم چراکه هم به وظیفه‌ام عمل کرده بودم هم این بار سنگین از شانه‌ام برداشته شده بود.

 

 


اختصاصی/ نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با اشاره به تشییع باشکوه آیت اله هاشمی توسط مردم گفت: تشییع باشکوه پیکر آیت اله هاشمی توسط مردم و مسئولین اجرایی در تهران جای تقدیر و تشکر دارد.

اختصاصی/  پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، اسماعیل دوستی- نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در جریان برگزاری سیصدو بیستمین جلسه شورا با اشاره به اینکه سخنان مقام معظم رهبری در خصوص آیت اله هاشمی رفسنجانی و وحدتی که در جامعه به واسطه رهنمود های ایشان وجود دارد اظهار داشت: وحدت مایه رحمت است که امیدواریم وحدتی که حول محور تدابیر مقام معظم رهبری در جامعه ایجاد شده است همیشه طنین انداز باشد.

وی همچنین از مردم تهران به پاس تشییع با شکوه پیکر مرحوم فقید آیت اله هاشمی رفنسجانی تقدیر کرد و افزود: از انصاف به دور است اگر زحمات مردم و مسئولین اجرایی این مراسم باشکوه را ارج نگذاریم.

دوستی همچنین تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم رسالتمان را در ماندگاری نام این بزرگ مرد انجام دهیم و شورای شهر تهران یکی از خیابانهای تهران را به نام ایشان نامگذاری کند.

 

رئیس جمهور منتخب آمریکا در اولین مصاحبه‌اش با یک روزنامه انگلیسی به بیان مواضع خود درباره مسائل مختلف جهان پرداخت.

ترامپ: از توافق هسته‌ای ایران راضی نیستم/ دخالت در عراق اشتباه بود

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir


به گزارش کاسیت خبر ،ترامپ در این گفت‌وگو که اولین مصاحبه‌اش با یک رسانه انگلیسی است، گفت: مردم سایر کشورهای اروپایی نیز همانند انگلیس خواهان این هستند که هویت خودشان را داشته باشند.

وی رأی انگلیسی‌ها برای ترک اتحادیه اروپا را 'اقدامی بزرگ' توصیف کرد و گفت نتایج همه‌پرسی 23 ژوئن 2016 (سوم تیرماه 1395) نشان داد که مردم انگلیس خواهان به دست آوردن هویت خودشان هستند.

رییس جمهوری منتخب آمریکا با اشاره به آثار منفی ورود انبوه مهاجران بر اتحادیه اروپا، مدعی شد که 'آنگلا مرکل' صدراعظم آلمان با اجازه به ورود بیش از یک‌میلیون مهاجر و آواره به خاک کشورش دچار 'اشتباه وحشتناکی' شده است.

وی همچنین گفت که به دنبال ارائه یک پیشنهاد منصفانه آزاد تجاری به انگلیس به دنبال خروج این کشور از اتحادیه اروپا است.

رییس جمهوری منتخب آمریکا در این گفت‌وگو که توسط 'مایکل گوو' وزیر سابق دادگستری انگلیس به نمایندگی از روزنامه تایمز و در برج ترامپ در نیویورک صورت گرفته است، تصریح کرد که از 'ترزا می' نخست‌وزیر انگلیس برای دیدار با او در کاخ سفید، دعوت به عمل ‌آورده و خواهان انجام یک توافق سریع تجاری میان دو کشور است.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه عنوان کرد که خواهان رسیدن به یک توافق با روسیه در خصوص کاهش سلاح‌های اتمی درازای لغو بخشی از تحریم‌های این کشور است.

رییس جمهوری منتخب آمریکا با بیان اینکه "ما باید به رئیس جمهور روسیه اعتماد کنیم" تصریح کرد پس از در دست گرفتن قدرت هم به ولادیمیر پوتین و هم به آنگلا مرکل اعتماد خواهد کرد و منتظر این خواهد ماند که ر طولانی مدت چه پیش خواهد آمد.

ترامپ همچنین بیان داشت که پس از در دست گرفتن قدرت، درصدد تقویت مرزهای آمریکا که شامل ایجاد محدودیت در سفر شهروندان اروپایی به خاک این کشور و نیز بررسی جدی‌تر هویت شهروندان سایر کشورهایی که به حمایت از گروه‌های افراطی شهره هستند، برخواهد آمد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو ضمن انتقاد از سیاست خارجی آمریکا گفت که تصمیم برای دخالت در عراق 'یکی از بدترین تصمیماتی بوده که در تاریخ این کشور گرفته ‌شده' است.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در بخشی دیگر از سخنانش درباره برجام نیز به موضع‌گیری پرداخت و گفت: «از توافق هسته‌ای ایران راضی نیستم و فکر می‌کنم یکی از بدترین توافق‌هایی است که تاکنون حاصل شده است.»

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 


هاشمی صبر را ذله کرده بود؛ كجا مانند این مرد پيدا خواهيم كرد / در مخيله ام نمي گنجيد هاشمي سال ٩٢ رد صلاحيت شود

هاشمی از دو چهره بودن متنفر بود اما متاسفانه امروز برخی‌ها هزار چهره هستند / هاشمی اپوزیسیون نبود، هاشمی رکن این نظام بود / خیلی بد است که شخصیت هایمان تا هستند به آن ها توهین کنیم و تا رفتند بر سرمان بزنیم.


پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:


به گزارش کاسیت خبر به نقل از انتخاب، حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری در مراسم هفتم ارتحال آیت الله هاشمی به سخنرانی پرداخت. گزیده سخنان ناطق نوری در زیر می آید:

هاشمی زنده است. امام فرمود هاشمی زنده است تا نهضت زنده است

 سخنرانیم ممکن است جای تکبیر زیاد داشته باشد. از برادران خواهش می کنم تکبیر نگویند تا رشته کلام از دست خارج نشود.

 من بیش از ۵۰ سال با مرحوم هاشمی بودم، می توانم شهادت بدهم که کاری به غیر از برای خدا انجام نمی داد.

 از خصوصیات آیت الله هاشمی این بود که به شدت از ریا و دورویی بدش می امد.

 از نمونه های کار برای خدا در نزد هاشمی این است که در سال های مبارزه امام در نجف از ایشان خواست که به ایران نیاید اما هاشمی به امام گفت نهضت و انقلاب به من احتیاج داردمن باید به ایران بروم. آمد و دستگیر شد.

درس دیگر هاشمی صبر و مقاومت است. هاشمی صبر را ذله کرده بود

من گاهی اوقات از این همه صبر و مقاومت این مرد می ماندم.

 قبل از انقلاب من برای ملاقات زندانیان رفتم. از یکی از زندانیان پرسیدم حال هاشمی چطور است. او گفت هاشمی را آنقدر شکنجه کرده اند که حالا در بیمارستان است.

روزی که هاشمی را دز انتخابات ۹۲ رد کردند سفرم را لغو کردم و به نزد ایشان رفتم. گفتم حالتان چطور است و چه کار می خواهید بکنید؟ گفت: وقتی برای ثبت نام رفته بودم جمعیت زیادی جمع شده بودند و مردم گریه می گردند. وقتی ثبت نام کردم پیش خودم گفتم که این استقبال مسولیت سنگینی با این ویرانی کشور خواهم داشت، وقتی صلاحیتم رد شد امشب آرام ترین شب های زندگیم بود،  چون هم وظیفه ام را انجام دادم و هم بار مسئولیت از دوشم برداشته شد.

هاشمی از دو چهره بودن متنفر بود اما متاسفانه امروز برخی‌ها هزار چهره هستند

خوشا آنان که با عزت زگیتی بساط خویش برچیدند و رفتند، زکالاهای این آشفته بازار، محبت را پسندیدند و رفتند، خوشا آنان که در این صحنه خاک چو خورشیدی درخشیدند و رفتند. خوشا آنان که پا در وادی دوست نهادند و نلغزیدند و رفتند.

با نفت ۱۲،۱۰ دلار امروز هر چه پتروشیمی و صنعت نفت داریم از آن به جا مانده است.

گاهی مغرضانی می گفتند هاشمی کشور را به باد می دهد.اما هاشمی به من می گفت به این حرف ها گوش نکن این ها متوجه نیستند، کشور را باید ساخت

در مصاحبه ای که در تشییع ایشان جناب سردار سلیمانی با خبرگزاری ها انجام می داد درصف هاشمی گفت: هاشمی تا آخر همان بود که از اول بود.

هر شخصیت بزرگی در تاریخ در کنارش جفایی بوده است. شما سرگذشت امیر کبیر، آیت الله کاشانی و مصدق را می دانید.

در سال های اخیر کسانی به نزد هاشمی می رفتند و می گفتند چرا در مقابل تخریب ها واکنش نشان نمی دهید. هاشمی گفت انقلاب و مقام معظم رهبری خط قرمز های من هستند.به هیچ وجه از این دو عبور نخواهم کرد.

خودمان خرابكاري نكنيم بعد بگوييم كارنفوذي هاست اين تعريف نفوذراقبول ندارم ازاون برادرتشكر مي كنم كه جواب بي بي سي را داد

گاهی می ماندم که علی رغم تهمت ها ناملایمات و در حالی که کوهی از مشکلات وجود داشت در جلسه مجمع تشخیص آرام و با لبخند حضور پیدا می‌کرد.

به هاشمي گفتند تو شهر ري به دخترت توهين شد ولي هنوز واكنش نشان ندادين گفتن من روي انقلاب و شخص رهبري معامله نمي كنم ⁧

خیلی بد است که شخصیت هایمان تا هستند به آن ها توهین کنیم و تا رفتند بر سرمان بزنیم

من بیش از ۵۰ سال با مرحوم هاشمی بودم، می توانم شهادت بدهم که کاری به غیر از برای خدا انجام نمی داد

شما مظلومیت آیت الله بهشتی را می دانید. می دانید که چه جفا ها به او شد و بعد از این که به شهادت رسید. مشخص شد که چه کسی را از دست داده ایم.

ناطق نوری در پایان گفت: آخرین این مظلومان هاشمی بود و بعد از این خدا می داند که نوبت چه کسی باشد.

پایان بخش این مراسم سخنان ناطق نوری بود. این مراسم با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری تولیت حرم حضرت امام (ره)، ریس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری رییس مجلس شورای اسلامی هیات دولت مسولان کشوری و لشکری در کنار مرقد و مقره حضرت امام (ره) و مقبره آیت االه هاشمی برگزارشد.

 

26 دی سالروز فرار تاریخی شاه مخلوع ایران است؛ فراری که سقوط رژیم شاه را حتمی کرد و باعث شد کمتر از یکماه انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسد.

 

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 

معرفی کابینه شاپور بختیار به محمدرضا شاه. 16 دیماه
 
 
 
آخرین کنفرانس خبری شاه در ایران با حضور رسانه های خارجی به مناسبت سال نو میلادی
 
 
 
محمدرضاشاه و فرح دیبا در فرودگاه مهرآباد لحظاتی قبل از خروج از کشور. 26 دیماه
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

دبیر ستاد ارتحال یار امام گفت:مراسم شب هفتم آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در حرم مطهر امام راحل و با سخنرانی ناطق نوری برگزار می شود که به انتخاب خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی حرم مطهر در نظر گرفته شد.
 

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی انصاری، ضمن بیان تسلیت مجدد ارتحال یارامام افزود: مراسم شب هفتم آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم امام خمینی(س)برگزار خواهد شد و انتخاب این مکان با خانواده محترم ایشان بود.

 
دبیر ستاد ارتحال یار امام تصریح کرد:این مراسم روزیکشنبه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ برگزار می شود و حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری به ایراد سخنرانی می پردازد.


وی ادامه داد: مجموعه حرم مطهر امام خمینی(س)با هماهنگی سایر دستگاه های دولتی و غیر دولتی با تمام توان آماده برگزاری این مراسم می باشند.


انصاری در ادامه با اشاره به فعالیت های گسترده سایر بخش های دولتی و امنیتی در برگزاری باشکوه مراسم تدفین و تشییع یار امام،تصریح کرد:تمهیدات لازم برای ایاب و ذهاب اقشار مختلف مردم، سرویس دهی مناسب به آنان، حضور پررنگ رسانه ها و دیگر اقدامات خدماتی با همکاری سایر نهادها در نظر گرفته شده است.


دبیر ستاد ارتحال یار امام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عظمت حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع و تدفین یار امام و رهبری ،بیان کرد: عظمت حضور مردم در این مراسم نشان دهنده عمق شناخت مردم از خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی است. / جماران


رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان با تکذیب اخبار منتشر شده درباره لیست منتسب به اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر آینده تهران گفت که این شورا تا دو ماه آینده وارد مصادیق نمی شود.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش خبرنگار کاسیت محمدرضا عارف در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به انتشار لیست منتسب به اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر آینده تهران اظهار کرد: من چنین لیستی را ندیده‌ام و وجود هرگونه لیستی را تکذیب می‌کنم زیرا شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان هنوز وارد مصادیق نشده و فکر می‌کنم تا دو ماه آینده هم وارد مصادیق نخواهد شد.

وی افزود: ما اکنون در آستانه نهایی کردن ضوابط هستیم و ان‌شاء الله ضوابط انتخاب نامزدها را مشخص می کنیم و به استان‌ها ابلاغ خواهیم کرد و بعد از آن طبیعتا وارد مصادیق می‌شویم.

عارف ادامه داد: در مورد انتخابات شورای شهر ضوابط چگونگی عملیات مشخص شده است در این انتخابات هم مانند انتخابات مجلس اختیار با خود حوزه ها است ما سیاست ها را اعلام می کنیم و حوزه ها خودشان تصمیم می‌گیرند البته شورای اصلاح طلبان استان‌ها هم بر کار حوزه نظارت می‌کنند که در چارچوب ضوابط و مقررات باشد و اگر جایی مشکلی پیش آمد این شورا دخالت می‌کند. در واقع مثل سازوکاری که در انتخابات مجلس داشتیم اما اشکالاتی که در آیین نامه های زمان مجلس بود را اصلاح کردیم و فکر می کنم روند بهتری را طی خواهد کرد و شاید بعد از عید وارد مصداق شویم.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در پایان درباره تصمیم گیری این شورا برای انتخابات ریاست جمهوری نیز تاکید کرد: ان‌شاء‌الله برای انتخابات ریاست جمهوری به کاندیدای واحد می رسیم.

به گزارش خبرنگار کاسیت، چندی پیش در فضای مجازی لیستی تحت عنوان افراد حمایت شده از سوی شورای اصلاح طلبان و حذف برخی افراد اصلاح طلب منتشر شد که با واکنش برخی مواجه شده است.

پیش بینی وضعیت هوا

ابری

3°درجه

تهران

ابری
رطوبت: ۶۸%
باد: شمال غرب و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
دوشنبه -۱°درجه / ۸°درجه آفتابی
سه شنبه -۲°درجه / ۶°درجه اکثرا آفتابی
چهارشنبه -۳°درجه / ۸°درجه اکثرا آفتابی
پنج شنبه ۱°درجه / ۱۱°درجه رگبار پراکنده

بالا