امروز : 05 فروردين 1396

 

پایگاه تحلیلی خبری اقتصاد فردا به زودی راه اندازی می شود.

به گزارش کاسیت خبر، به همت موسسه رسانه ای کیان با هدف گسترش مقوله اطلاع رسانی و مبحث تحلیل اوضاع اقتصادی با محوریت اقتصاد مقاومتی پایگاه تحلیلی اقتصاد فردا در تهران راه اندازی خواهد شد.

در این پایگاه خبری مقولات روز اقتصاد و اولویت هی جامعه کشوری و جهانی مورد بررسی قرار می گیرد.

موسسه رسانه ای کیان دارای یک مجموعه منسجم در تولید محتوای رسانه ای است که در حال حاضر هفته نامه ای تحت عنوان نشریه سراسری کاسیت و پایگاه تحلیلی کاسیت خبر را اداره می کند.

 

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اصرار بر مصوبه شورا مبنی بر افزایش 14 درصدی نرخ بلیت مترو و نیز 15 درصدی نرخ بلیت اتوبوس را به تصویب رساندند.


پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،به نقل اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در سیصد و سی و هشتمین جلسه شورا رسیدگی به اعتراض فرمانداری به مصوبه "تعیین قیمت بلیت مترو و تعیین نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی و مینی بوس رانی شهر تهران در سال 96 " مورد بررسی قرار گرفت .
در ابتدای بررسی این امر احمد دنیا مالی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت : ظرف چند سال گذشته یک ریال هم از یارانه دولت در بخش بلیت پرداخت نشده است.
وی افزود: امسال 75 میلیارد تومان تومان باید در قالب یارانه به شهرداری تهران پرداخت می‌شد که پرداخت نشده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر دولت نیز سهم خود را پرداخت کند ما حاضر هستیم امسال هیچگونه افزایش کرایه‌ای را نداشته باشیم.
دنیامالی یادآور شد: درخواست بنده این است که مصوبه‌ای که قبلاً مطرح شده است را مجدداً تصویب کنید اگر نظرشان تأمین نشد مصوبه به شورای حل اختلاف برود و تعیین و تکلیف شود.
در ادامه جلسه علیرضا دبیر نیز گفت : ما حاضریم اگر دولت سهم خود را در حمل و نقل عمومی پرداخت کند افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
وی ادامه داد : قرار بود یک سوم نرخ بلیت را دولت، یک سوم شهروندان و یک سوم دیگر را شهرداری پرداخت کند که در حال حاضر دولت سهمش را پرداخت نمی‌کند و مردم نیز بخشی از قیمت بلیت مترو را پرداخت می‌کنند و شهرداری به تنهایی 76 درصد از سهم بلیت را پرداخت می‌کند.
دبیر افزود: حق شهروندان از بلیت مترو 33 درصد بوده که با افزایش 14 درصدی تنها 25 درصد پرداخت می‌کنند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: در حال حاضر بلیت 700 تومان مترو 100 تومان افزایش داشته در صورتی که پیشنهاد شهرداری 2410 تومان بوده که شورا این قیمت را 800 تومان افزایش داده است.
وی یادآور شد: دولت‌های نهم،‌دهم و یازدهم سهم خود را در یارانه بلیت پرداخت نکرده‌اند و اگر دولت سهم خود را پرداخت کند حاضر هستیم افزایش کرایه‌ها را به صفر برسانیم و ریالی اضافه‌تر نسبت به سال جاری در سال آینده نگیریم.
در ادامه جلسه اعضای موافق و مخالف سخنان خود را ایراد نمودند .
احمد حکیمی پور گفت : این درست نیست برای تامین هزینه ها فقط فشار روی مردم باشد . امروز مجموعه مترو پر هزینه اداره می شود و صرفه جویی در مترو می تواند خیلی از هزینه ها را جبران کند .
وی ادامه داد : به جای آنکه بر مصرف کنندگان از حمل و نقل عمومی فشار وارد آوریم باید عوارض استفاده از خودرو شخصی را بالا بریم.
اقبال شاکری نیز گفت : این اختلاف قیمت (افزایش 100 تومانی )آنچنان نیست که قابل توجه باشد لذا بر مصوبه قبل خود اصرار داریم .
محسن سرخو نیز گفت : ما بیاییم با تورم اعلام شده بانک مرکزی این افزایش را تطبیق دهیم تا هم نظر فرمانداری تامین شود و هم افزایش آنچنان نباشد که به مردم فشار وارد شود .
اسماعیل دوستی گفت : در حال حاضر به گفته خود مسئولان مترو قیمت تمام شده بلیت مترو 2400 تومان است که دوسوم این مبلغ را شهرداری می پردازد .
حبیب کاشانی نیز گفت : قیمت ساخت هر کیلومتر مترو 250 میلیارد تومان است و ساخت 30 کیلومتر معادل 7 هزار 500 میلیارد یعنی معادل با نصف بودجه شهرداری است. در چنین شرایطی پیشنهاد ما گران شدن 100 تومان بوده است در حالی که فرمانداری گفته 70 تومان پس مشکل سر 30 تومان است و این در حالی است که گویی در هیچ کالای دیگری و در هیچ نقطه ای از کشور اتفاقی نمی افتد؟
وی ادامه داد : ما در حال حاضر برای بودجه مترو 950 میلیارد تومان در نظر گرفتیم که در بودجه اصلاحی قطعا به بالای 1100 میلیارد می رسد که همه آن برای پرداخت بدهی مترو صرف می شود و در سال آینده نیز این بودجه به بالای 1600 میلیارد می رسد که به بیانی هر چه درآمد داریم باید صرف بدهی های مترو کنیم.
در ادامه پیشنهاد 10 درصد افزایش نرخ کرایه مترو در صحن علنی مطرح شد که رأی لازم را نیاورد و مجدداً پیشنهاد افزایش حداکثر 14 درصدی نرخ بلیت مترو در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران مطرح شد که اکثر اعضای شورا به این افزایش رأی دادند.
همچنین اعضا شورا میانگین 15 درصدی افزایش نرخ کرایه های اتوبوس را به تصویب رساندند.

 

اختصاصی/معماری و معماری داخلی دو رشته ای هستند که در گذشته در هم تنیده بودند و یکی از دیگری قابل تفکیک نبود، اما امروزه به صورت تخصصی و مجزا از رشته معماری، معماری داخلی آموزش داده شده و دنبال می شود.

 

اختصاصی/پايگاه تحليلي "کاسيت خبر"kassitkhabar.ir


در جامعه امروزی ما با گذر زمان تأثیرات هنر معماری بر روحیات انسان بیشتر از پیش نمایان می شود.


طراحی داخلی که به عنوان یک حرفه، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته شده، بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیتهای روزمره یعنی زندگی و کار است.
هدف طراحی داخلی، بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در آن است. بخش اعظم عمر ما در فضاهای داخلی بناها سپری می شود. همچنین آنچه به یک بنا روح می بخشد، فضای داخلی آن است.


بنابراین می توان گفت کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیتهای ما در آن دارد و از طرف دیگر، حالات و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می دهد. فضای معماری بدون طراحی داخلی یا اصلاً قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن، کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت.


طراحی داخلی می تواند برای کل جامعه و قشر کم درآمد هم مفید باشد. اگر قناعت را اصل اساسی امروز جامعه بدانیم و قصد داشته باشیم امکان زندگی راحت را در فضای کوچک آپارتمان ها فراهم کنیم، طراحی داخلی یک ضرورت گریز ناپذیر خواهد بود. طراحی داخلی می تواند به ما نشان دهد که در این فضای کوچک چطور و با چه وسایلی باید زندگی کنیم.
معماری داخلی رشته ای است که بسیاری از مردم به خاطر هزینه بر بودن و این تلقی که کالایی لوکس و تزیینی است، از آن گریزان هستند و این برداشت اشتباه فقط به دلیل این است که اکثریت مردم دکوراسیون و معماری داخلی را نمی شناسند و بر این عقیده اند که دکوراسیون مختص پولدارهاست.هزینه معماری داخلی از صفر تا بی نهایت است.به این معنا که باید اصولی به مردم آموزش داده شود تا دقت کنند ببینند چه وسایلی در خانه اضافی است ؟


با این عمل درآمدی نیز نصیب تان می شود.چون وقتی دقت می کنید می بینید به طور مثال چهار وسیله اضافی وجود دارد که هیچ وقت به دردتان نمی خورد، این وسایل را بفروشید یا به کسی بدهید که به آن نیاز دارد.
اولین قدم در معماری داخلی پاکسازی است. هر فضایی نیازمند چیدمان مخصوص به خود است .حتی یک سری از وسایل را می توان به وسیله دیگر تبدیل کرد.اشیائی که کاربردی باشند را می توانید پیدا کنید و در دکوراسیون از آن استفاده کنید. وسایل قدیمی خود را از صندوق خانه بیرون بیاورید و از آنها به صورت خلاقانه ای استفاده کنید.
زندگی هرکس باید مخصوص به خود آن فرد باشد. باید انگیزه ای در مردم ایجاد کرد که فضای خود را دوست داشته باشند و به تغییر و تحول در آن بپردازند.


اتفاقاً معماری داخلی نه تنها هزینه ای ندارد بلکه باعث صرفه جویی نیز می شود.
ما خودمان توانایی این را داریم که فضایی مختص خودمان ایجاد کنیم. مثلا اگر از من پرسیده شود چه رنگی برای اتاق خواب مناسب است، به طور عمومی رنگهایی بیان می شود که رنگ های آرامش بخشی هستند.اما اگر کسی علاقمند باشد که یک رنگ سرد استفاده کند به او پیشنهاد می شود رنگ گرم نیز در کنار آن استفاده کند که تعادل برقرار شود .
متأسفانه در حال حاضر در طراحی داخلی ما سبک خاصی وجود ندارد، این بازار است که سبک ها را تعیین می کند.


در حال حاضر نه کلاسیک هامان کلاسیک است نه مدرن هامان مدرن. دلیل آن هم این است که امروزه افراد غیر حرفه ای با گشودن یک دفتر یا مغازه به نام دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی با فروش یک سری مصالح تزییناتی فقط نام طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را یدک می کشند، بدون اینکه تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی داشته باشند این هنر و تخصص علمی که مستقیماً با روحیات افراد رابطه دارد را به یک رشته تشریفاتی و تزیینی مبدل کرده اند.


طراحی داخلی امروزه به عنوان یک تخصص شناخته می شود و محدوده بسیار وسیعی را در بر می گیرد، اما از آنجایی که این رشته در ارتباط مستقیم با فضای داخلی خانه و زندگی روزمره می باشد، شناخت الفبای طراحی داخلی و تبیین مبانی آن به زبان ساده برای عموم مردم و بویژه زنان خانه دار، به قابل فهم کردن آن و برخوردی علمی با این پدیده خواهد انجامید و در نهایت تأثیری عمیق بر کیفیت فضاهای زیستی جامعه ما خواهد داشت. از این رو بنا داریم طی مقالاتی به مباحث مختلف طراحی داخلی بپردازیم و با بهره گیری از اصول طراحی تجسمی و سواد بصری و نیز با استناد به نمونه های موفق طراحی داخلی خانه در سطح جهان، دانش و آگاهی افراد خانواده را در این خصوص افزایش دهیم. در این مقاله ها سعی خواهیم نمود با ذکر نکات کلیدی و کاربردی در مورد کیفیت فضاهای داخلی خانه، شما را نسبت به محیط و فضای اطراف تان و عناصر موجود در آن حساس تر کنیم و توانایی های علمی و کاربردی شما را در زیباسازی محیط خانه و بهبود کیفیت فضاهای آن افزایش دهیم.

 

 

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: مشمولین سهام عدالت، از اواخر سال ۹۶ سود سال مالی ۹۵ خود را می‌گیرند.


پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی گفت: بر اساس قانون از سال ۸۵ سهامی تحت عنوان سهام عدالت به مشمولین اختصاص داده شده است که اقساط آن از محل سود سالیانه واریزی به خزانه تسویه می‌شود.


رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به پایان یافتن مهلت ۱۰ ساله اجرای طرح توزیع سهام عدالت در کشور در خصوص مجموعه اقدامات انجام شده در این زمینه برای ساماندهی سهام عدالت گفت: حسب دستور شورای عالی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی سازمان خصوصی سازی باید اقدام به ارائه صورتحساب به مشمولین کند تا این که هر فردی بداند چه میزان از اقساط سهامش پرداخت شده و چقدر می تواند بابت تسویه نهایی سهام عدالتش واریز کند.


وی اضافه کرد: بر این اساس تلاش می‌کنیم تا پایان سال صورتحساب مشمولین را از طریق سامانه رسمی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir منتشر کنیم.


پوری حسینی افزود: البته در این مرحله قرار نیست ورقه سهام عدالت به مشمولین داده شود و فقط مشمولین می‌توانند از صورتحساب سهام خود آگاهی پیدا کنند تا بدین وسیله متوجه شوند که سهام عدالتشان چقدر می ارزد و بر این اساس در اوایل هفته آینده از سامانه سهام عدالت به صورت رسمی رونمایی خواهد شد.


رئیس کل سازمان خصوصی سازی در ادامه با بیان این که در دوم اسفند امسال شورای عالی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مصوبه‌ای داشت که بر اساس آن سازمان خصوصی‌سازی موظف شد سود سهام عدالت سال مالی ۹۵ مشمولین را در سال ۹۶ میان آنها تقسیم کند، اذعان داشت: طبق قانون تجارت شرکتها برای دوره مالی سال ۹۵ خود، چهار ماه فرصت دارند .

تا مجمع عمومی‌شان را برگزار و سود تقسیمی‌ خود را مشخص کنند و پس از آن نیز شرکتها ۸ ماه فرصت خواهند داشت که این سود را میان سهامداران خود تقسیم کنند؛ بنابراین تا پایان سال ۹۶ باید این اتفاق بیفتد و مشمولین می‌توانند در اواخر سال آینده سود سهام عدالت سال مالی ۹۵ خود را دریافت کنند و دیگر این سود بابت اقساط سهام آنها به خزانه واریز نخواهد شد.


وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم رونمایی از خودروی کوییک، محصول جدید سایپا گفت: سایپا اولین و قدیمی ترین خودروساز کشور است که از بنیه فنی قوی و خوبی برخوردار است.


  پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir
به گزارش کاسیت خبر، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم رونمایی از خودروی جدید و تمام اتوماتیک کوییک سایپا که با حضور رئیس و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعتی کشور برگزار شد، گفت: با تلاش های انجام شده در صنعت خودروسازی، محصولات جدید خودرویی در راه است و دو قرارداد جدید در فروردین ماه سال آینده به امضا خواهد رسید و این در حالی است که باید ٥٠ درصد از محصولات تولیدی صنعت خودرو با طراحی و برند داخلی عرضه شود.

نعمت زاده با بیان اینکه در گذشته مدیریت ضعیف و مشکلات مالی، سایپا را از مسیر خود خارج کرد، اظهار داشت: در سال های گذشته مشکلات مالی در سایپا از مسائل فنی پیشی گرفته بود و با توجه به این مسائل یک مدیر مالی برای سایپا انتخاب شد و عملکرد فعلی سایپا نشان می دهد که این انتخاب صحیح بوده است.

وی افزود: از سال ٨٩ تا به امروز، این شرکت سودده نبوده و خوشبختانه تا پایان سال به سوددهی خواهد رسید.

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: سیاست وزارت صنعت تولید ٣ میلیون خودرو در کشور است که نیمی از آن به صورت مشارکت با برندهای مطرح جهانی و مابقی با طراحی و برند داخلی تولید و عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به دو قراردادمنعقد شده توسط سایپا و ایران خودرو گفت: دو قرارداد دیگر در فروردین ماه سال آینده به امضا خواهد رسید و این در حالی است که در بخش قطعه سازی نیز تلاش های بسیاری شده اما باید حجم سرمایه گذاری افزایش یابد.

نعمت زاده خاطرنشان کرد: صنعت خودروسازی ١٨ درصد از تولید ناخالص صنعت را برعهده دارد و در سال جاری این صنعت رشد ٤٠ درصدی را تجربه کرده است و خوشبختانه سایپا در زمینه تولید از سایر رقبا پیشی گرفته و بیش از 50 درصد رشد تولید را داشته است/سایپا نیوز

 

سامسونگ اپلیکیشن کنترل از راه دور را برای لوازم خانگی هوشمند Dacor iQ منتشر می کند.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر ، برند برتر لوازم خانگی Dacor کهپنجاه  سال قدمت دارد، چندسالیست فروش محصولات مبتنی بر اندروید مانند اجاق های Discovery IQ Wall Oven و Discovery Dual-Fuel Range Oven را آغاز نموده است.

از آنجایی که این اشیا و قطعات آن متصل به اینترنت هستند، این شرکت اقدام به طراحی یک اپلیکیشن کنترل از راه دور نموده که کاربران را قادر می سازد تا کنترل لوازم خانگی هوشمند خود را از فاصله دور به دست گیرند.

سال گذشته سامسونگ با خرید امتیاز شرکت Dacor جایگاه خود را به طور خاص در بازار لوازم خانگی آمریکایی بهبود بخشیده و اخیرا پا فراتر نهاده و اپلیکیشن کنترل از راه دور خود را برای لوازم خانگی هوشمند Dacor iQ منتشر کرده است.

 نسخه سامسونگی اپ کنترل از راه دور برای لوازم خانگی هوشمند Dacor iQ بسیار بهتر از مدلی است که توسط Dacor توسعه یافته است.

 رابط کاربری اپلیکیشن لوازم خانگی Dacor iQ بسیار به اپلیکیشن های دیگر سامسونگی شباهت دارد. کاربرانی که لوازم هوشمند خانگی داکور را در منزل ندارند این اپلیکیشن به دردشان نمی خورد. در صورتی که این اپ ها را در منزل خود داشته باشید می توانید به راحتی کنترل لوازم خانگی چون ظرفشوی، اجاق گاز و... را از طریق اسمارت فون خود به دست بگیرید./سامسونگ سنتر 


شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو با هدف افزایش رضایت و تامین آسایش و آرامش مشتریان، همچون سال‌های گذشته طرح بازديد رايگان قبل از سفر را به عنوان مقدمه‌ای بر سفرهای نوروزی هموطنان تدارک دیده است.


 پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، دارندگان محصولات سواري ايران‌ خودرو،  که مدل خودروی آن‌ها از ابتدای سال ۹۰  به بعد باشد، مي‌توانند تا ۱۸ اسفند ماه سال جاري به نمايندگي‌هاي منتخب طرح مراجعه كنند.

 

در این طرح بیش از ۲۰ مورد از قسمت‌های اصلی خودرو از جمله، چرخ‌ها، چراغ‌ها، باطري، رادیاتور، بخاري و كولر، روغن موتور و فيلترها، فرمان، کلاچ و ترمز مورد بازديد قرار خواهد گرفت.

 

گفتنی است، بازدید موارد ذکر شده کاملا طرح رایگان بوده و در صورت تعویض روغن، فیلتر روغن، فیلتر هوا و تسمه‌تایم نیز ۳۰ درصد تخفیف در اجرت شامل استفاده‌کنندگان از طرح خواهد شد.

 

ليست نمايندگي‌هاي منتخب اين طرح كه بازديد رايگان ارائه خواهند كرد در سايت ايساكو به آدرسwww.isaco.ir  و کانال رسمی تلگرام این شرکت به آدرس  t.me/farhangekhedmat      قرار گرفته است.

 

روابط عمومی ایساکو ضمن اعلام این طرح، از آمادگی این شرکت برای اجرای جشنواره خدمات نوروزی ایران‌خودرو از اواخر اسفند ماه سال جاری خبر داد./ روابط عمومی شركت خدمات پس از فروش ايران خودرو (ايساكو)


گروه صنعتي ايران خودرو در راستاي مسئوليت هاي اجتماعي و با امضاي تفاهم نامه ای، حمايت از 1396گونه گياهي در خطر انقراض را به عهده گرفت.     

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، همزمان با روز ملي درختكاري و در آستانه سال 1396 براساس تفاهم نامه میان گروه صنعتي ايران خودرو و موسسه تحقيقات جنگل ها و مراتع كشور، حمايت از گياهان در معرض انقراض و سرپرستي 1396عدد از گونه هاي در معرض خطر سراسر ايران در بانك ژن منابع طبيعي و باغ گياه شناسي ملي ايران در راستای اقتصاد سبز در دستور كار قرار گرفت.

اين تفاهم نامه به امضاي مهندس هاشم يكه زارع، مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو و عادل جليلي، رئيس موسسه تحقيقات جنگل ها و مراتع كشور رسيده و تا اسفند سال آينده ادامه خواهد داشت.

در متن اين تفاهم نامه آمده است كه اين اقدام گروه صنعتي ايران خودرو در راستاي اهداف مسئوليت هاي اجتماعي  در جهت حمايت و مشاركت در حفاظت از گونه هاي گياهي كشور و احترام به طبيعت به منظور توسعه سنت مقدس كاشت و نگهداري درختان صورت گرفته است.

مهندس يكه زارع پيش از امضاي اين تفاهم نامه، اقدامات انجام شده در مجموعه ملي باغ گياه شناسي را ارزشمند توصيف كرد و گفت: حمايت از چنين مجموعه هايي كه به مثابه ميراث هاي ماندگار كشور عزيزمان هستند در اولويت برنامه ريزي كشور قرار دارد و گروه صنعتي ايران خودرو نيز در راستاي مسئوليت هاي اجتماعي خود آمادگي هر نوع همكاري را دارد.

عادل جليلي، رئيس موسسه تحقيقات جنگل ها و مراتع كشور نيز از اقدام ايران خودرو در حمايت از گونه هاي گياهي كشور تقدير كرد و گفت: ايران خودرو بزرگترين صنعت ملي كشور به شمار مي آيد و تفاهم نامه امروز در حمايت از باغ ملي گياه شناسي كشور نشان مي دهد مديران اين مجموعه اهداف و منافع ملي را صدر تصميم گيري هاي خود قرار مي دهند.

همزمان با امضای این تفاهم نامه و در روز ملي درختكاري، مهندس یکه زارع، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو به صورت نمادین یک اصله نهال صنوبر كه جذب ذرات آلوده كننده هوا از ويژگي هاي اصلي آن است در محوطه باغ گیاه شناسی ملی غرس کرد./ ايكوپرس


نمايشگاه‌های کتاب استانی در سال 95 با اختصاص  4 میلیارد ریال اعتبار و با عاملیت بانک شهر در آبادان(منطقه آزاد اروند) به کار خود پایان می‌دهد.


 پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،مهدی اکرمی، مسئول دبیرخانه اجرایی نمایشگاه‌های کتاب این بانک با اشاره به برگزاری آخرین نمایشگاه کتاب استانی در سال 95 گفت: در اين نمايشگاه که در آبادان در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود، چهارميليارد ريال اعتبار در قالب ٧٦٠٠ پانصدهزار ريالي و يك ميليون ريالي به مراجعه كنندگان با احتساب 30 درصد يارانه وزارت ارشاد توزيع مي‌شود.
وی افزود:  در اين نمايشگاه حدود50 هزار و  ٧٠٠عنوان كتاب ارائه مي‌شود وحدود٣٧٠ ناشر در ٢٣٥غرفه فعاليت مي‌كنند. اکرمی خاطر نشان کرد:  تعداد٢٥٠ كارتخوان بانک شهر در اختيار غرفه داران قرار می‌گیرد و  بانك شهر با احداث چهار كانتر بانكي علاوه بر توزيع بن كارت، به ارائه خدمات بانكي و آموزش و نصب ابزارهاي الكترونيكي می‌پردازد.
مسئول دبیرخانه اجرایی نمایشگاه‌های کتاب بانک شهر تصریح کرد: به همين منظور این بانک با نصب يك دستگاه بلوتوث سنتر ، يك دستگاه خود پرداز و يك دستگاه شهرنت مجهز به خودپرداز، خود دريافت ، وب كيوسك و خودبانك آماده ارائه همه خدمات بانكي و الكترونيكي است.
بر این اساس، این نمایشگاه 15 تا 20 اسفند صبح‌ها9 تا 12 وعصرها١٦ الي 20  برپا می شود و برگزاري نشست‌هاي فرهنگي، شعب شعر با شاعران آبادان و خرمشهر، رونمايي كتاب ، داستان‌هاي دفاع مقدس ، نگاهي به كتاب جامعه شناسي آبادان ، فعاليت‌هاي بخش كودكان از ديگر برنامه هاي اين نمايشگاه خواهد بود./ مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر


معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت سالیانه ٤٠٠٠ میلیارد تومان در حوزه دارو خبر داد.
سازمان تأمین اجتماعی سالیانه 4000 میلیارد تومان در حوزه دارو هزینه می کند.

 پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر،دکتر محمدعلی همتی در برنامه نبض شبکه خبر گفت: در حال حاضر با غفلت در حوزه سیاست گذاری مصرف دارو مواجه هستیم و باید برای رفع این کمبود در نظام درمانی کشور اقدام مناسبی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی در اجرای طرح تحول سلامت نهایت همکاری را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته است، افزود: اجرای طرح تحول سلامت منجر به افزایش قابل توجه هزینه سازمان های بیمه گر در همه بخش ها از جمله در حوزه دارو شده است.

دکتر همتی تجویز و مصرف منطقی دارو را از مسائل بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: مصرف بی رویه دارو جدای از صرف هزینه، عوارض کوتاه مدت و بلند مدت را به دنبال دارد و علاوه بر طولانی شدن درمان بیماری می تواند عوارض جانبی برای افراد داشته باشد که مهمترین عوارض مصرف بی رویه دارو بیماریهای کلیه و کبد است.

وی در ادامه سوء استفاده از هزینه پرداختی سازمان تأمین اجتماعی در برخی داروها را از مشکلات حوزه دارو برشمرد و گفت: یکی از داروهایی که سازمان تأمین اجتماعی هزینه زیادی بابت آن پرداخت می کند و در زمره پرمصرف ترین داروها نیز محسوب می شود، هرمون رشد است که بیشتر مصرف آن نیز مربوط به مصارف غیردرمانی و در بدنسازی است و با اقدامات کنترلی صورت گرفته میزان مصرف آن در تابستان سال ٩٥ نسبت به سال قبل ٤٢ درصد کاهش یافته است.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی افزود: ٨٠ درصد هزینه ای که از طرف این سازمان بابت دارو پرداخت می شود مربوط به ١٨٨ قلم دارو است که بیشتر آنها داروهای سرطان هستند.

دکتر همتی از برگزاری جلسات تهیه خطوط راهنما در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی این حوزه خبر داد و گفت: امیدواریم گایدلاین های مربوط به تجویز و مصرف دارو به زودی ابلاغ شود.

وی اجرای برنامه های نظام ارجاع و پزشک خانواده را بهترین راهکار برای برون رفت از مشکلات نظام سلامت دانست و اظهار داشت: برنامه پنجم و ششم توسعه نیز اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده را مورد تأکید قرار داده است.

دکتر همتی ایجاد پرونده الکترونیک برای بیماران و تجویز الکترونیکی نسخه ها را نیز در تجویز و مصرف منطقی دارو بسیار اثرگذار دانست و گفت: این برنامه در تمامی مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور اجرایی شده است./ روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی

پیش بینی وضعیت هوا

ابری

3°درجه

تهران

ابری
رطوبت: ۷۳%
باد: جنوب غرب و ۶.۴۴ کیلومتر در ساعت
یکشنبه ۵°درجه / ۱۴°درجه تا قسمتی ابری
دوشنبه ۳°درجه / ۱۷°درجه آفتابی
سه شنبه ۵°درجه / ۱۹°درجه تا قسمتی ابری
چهارشنبه ۸°درجه / ۱۷°درجه باران

بالا