امروز : 01 بهمن 1396

 

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان از اجرای 337 هزار و 400 نفر ساعت دوره آموزشی مهارتی ویژه روستاییان و عشایران استان در سال جاری خبر داد.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

به گزارش کاسیت خبر؛ رحمن قلاوند مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان، با اشاره به دوره آموزش مهارتی برای روستاییان، اظهار کرد: در چارچوب سند برنامه‌های آموزش مهارتی سال 1396 اداره‌کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان تا پایان آذرماه سال جاری 330 هزار نفر ساعت دوره آموزش مهارتی برای روستاییان استان اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس سند یاد شده حدود 370 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در سال 1396 برای روستاییان برنامه‌ریزی شده که تا کنون 87 درصد آن محقق گردیده است.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان بر همکاری دستگاه‌های متولی امور روستاییان در راستای توسعه توانمندی این بخش از جامعه تاکید و تصریح کرد: برای توسعه توانمندی‌های مهارتی روستاییان و عشایر نیاز است که همه دستگاه‌های متولی امور روستاییان آموزش فنی‌وحرفه‌ای شهرستان‌ها را پشتیبانی نمایند.

قلاوند تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون هفت هزار و 400 نفر ساعت نیز دوره آموزشی ویژه عشایر استان اجرا شده است.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان این میزان آموزش برای عشایر را بیش از برنامه سال 96 دانست و یادآور شد: با توجه به نشستی که بین این اداره‌کل و اداره‌کل امور عشایر برگزار شد، امیدواریم کمیته کارشناسی که به منظور توسعه همکاری‌ها در زمینه توسعه مهارت عشایر تشکیل شده است با احصای نیازهای آموزشی و تجمیع داشته‌های دو دستگاه در این زمینه، بتواند زمینه توسعه آموزش در این بخش را بیش از پیش فراهم آورد.
 
وی افزود:  پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل، گیاهان دارویی، قالی‌بافی، پرورش مرغ بومی و بوقلمون، رایانه، دوخت مانتو، برق‌کار ساختمانی، راهنمایی عمومی گردشگری، گلیم‌بافی، نصب و راه‌اندازی موتورهای الکتریکی، قلم‌زنی، تعمیر موتورسیکلت، تعمیر اتومبیل، کمک مکانیک تراکتور و مدیریت خانواده از جمله عناوین دوره‌های آموزشی است./ روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

صاف

5°درجه

تهران

صاف
رطوبت: ۴۲%
باد: شمال شرق و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
دوشنبه ۱°درجه / ۱۳°درجه تا قسمتی ابری
سه شنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه تا قسمتی ابری
چهارشنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه اکثرا آفتابی
پنج شنبه ۱°درجه / ۱۵°درجه آفتابی

بالا