امروز : 05 فروردين 1396

 

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از شوخی دو مجری تلویزیون با قوم لر گلایه کرد.


پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir
به گزارش کاسیت خبر، اسماعیل دوستی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه متاسفانه چندی پیش شاهد بودیم که دو مجری تلویزیون با قوم لر شوخی کرده‌اند، گفت: همه اقوام ایران جزو ایران هستند و نباید در مورد قومیت شوخی کرد و آن را به سخره گرفت و برهمین اساس از دادستان می‌خواهم به عنوان مدعی‌العموم وارد شود.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: رسانه ملی نباید اقوام را مورد سخره قرار دهد و آن را به عنوان دستاویزی برای خنده باشد، وی از دادستان محترم خواست تا این دو مجری را احضار و مسئله پیگیری نماید/هنجس

 


طی بیانیه‌ای از طرف دبیرخانه کمیسیون فرهنگی کلان شهرهای کشور «ریزعلی خواجوی» اولین نماینده دریافت جايزه «دهقان فداكار» شد:جايزه «دهقان فداكار» تأسيس می‌‌شود.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر،به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، دبیرخانه کمیسیون فرهنگی کلان شهرهای کشور در بیانیه‌ای از تاسیس جایزه دهقان فداکار خبر داد. در این بیانیه آمده است:

ريزعلي خواجوي، احساس مسئوليت را به ما آموخت و رسم فداكاری را نشان داد تا ما بتوانيم ارزش‌های انسانی را بيش از پيش، درک كنيم.

ضمن تبريك سالروز تولد اين اسطوره فداكاری، طراحی و تأسيس جايزه‌ای به نام «دهقان فداكار» برای فداكارانی كه، برای نجات جان همنوعان خود، اقدام متهورانه و انسان‌دوستانه انجام می‌دهند، در دستور كار قرار داده است.

در اين بيانيه ضمن دعوت از انديشمندان جامعه برای همفكری با تأكيد بر ارزش كار دهقان فداكار و اثرگذاری آن در آموزش و نهادينه كردن فرهنگ فداكاری در جامعه، آمده است: در صورت تصويب نهايی جايزه، اولين جايزه به ريزعلی خواجوی (دهقان فداكار) تعلق خواهد گرفت./ خبرگزاری

 


نمایندگان مردم در خانه ملت، وزارت علوم را مکلف به تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریسی دانشگاه فنی و حرفه ای منتقل از آموزش و پرورش تا پایان سال ۹۶ کردند.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

به گزارش کاسیت خبر،نمایندگان در نشست علنی ز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 96 با الحاق یک بند به تبصره 9 ماده واحده این لایحه با 141 رأی موافق، 18 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند که براساس این مصوبه وزارت علوم مکلف به تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریسی دانشگاه فنی و حرفه ای تا پایان سال 96 شد.

در جریان بررسی این پیشنهاد، جبار کوچکی نژاد در تذکری گفت: منابع لازم برای تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی در سال آتی دیده شده به طوری که در بودجه اعتباری حدود 7 میلیارد تومان برای حل این مسئله اختصاص داده شده است.

در بند الحاق شده به این تبصره آمده است: در اجرای بند (ک) ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه در خصوص ساماندهی نیروهای حق التدریسی دانشگاه فنی و حرفه ای منتقل از آموزش و پرورش (قبل از سال 90) وزارت علوم مکلف است تا پایان سال 96 نسبت به تبدیل وضعیت آنان اقدام و منابع مورد نیاز محل منابع موجود 5740138-55 دانشگاه قابل تامین است/شورای اسلامی

 

در پی انتشار مطلبی در شماره هفتم اسفند نشریه شاخه سبز که با واکنش اصحاب رسانه، شخصیت های فرهنگی، سیاسی اجتماعی و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی روبرو شد، اداره کل ارشاد قم این نشریه را توبیخ کتبی کرده و خواستار اصلاح رویه آن شد.

 

حسینی کاشانی، مدیرکل ارشاد قم صبح امروز با صدور توبیخ کتبی خطاب به این نشریه، نارضایتی شدید این اداره کل را از مطلب به اصطلاح طنز منتشر شده در این نشریه اعلام کرد و از بابامیری، مدیر مسئول آن خواستار توضیح شد.

 مدیر مسئول روزنامه شاخه سبز  در این رابطه با پذیرش خطای صورت گرفته، این خطای پیش آمده را نتیجه بیماری خود به سبب حادثه حین کار چاپ نشریه در روزهای گذشته عنوان کرد و گفت: در همین رابطه فعالیت نویسنده مطلب و سردبیر محتوایی شاخه سبز به سبب این اشتباه قطع شده است و با پذیرش مسئولیت آن، از مردم قم عذرخواهی کرده است.

با تاکید مدیرکل ارشاد قم، عذرخواهی مدیرمسئول روزنامه شاخه سبز در نخستین شماره بعدی آن، شماره فردا سه شنبه منتشر می شود و با قول و یاز این به بعد نظارت بیشتری بر محتوای منتشره در این روزنامه صورت خواهد پذیرفت.

روزنامه شاخه سبز در شماره هفتم اسفند خود، در مطلبی، به ساکنان محله نیروگاه قم توهین کرده است.

بدیهی است که این توهین با واکنش مردم و نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، احمد امیرآبادی فراهانی، روبرو شده است و در همین خصوص تذکر کتبی خود را در مجلس قرایت کرده است.

 

انوشه انصاری نخستین زن ایرانی مسافر فضا و دکتر فیروز نادری دانشمند ایرانی تبار مقیم آمریکا به عنوان نمایندگان اصغر فرهادی در مراسم اسکار شرکت کردند.

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، انوشه انصاری پس از اعلام نام فیلم فروشنده به عنوان بهترین فیلم خارجی به همراه فیروز نادری به روی صحنه رفت و پس از دریافت جایزه به نمایندگی از اصغر فرهادی، یک بیانیه از فرهادی را برای حضار قرائت کرد.

لباس ها در مراسمی همچون فرش قرمز اسکار فارغ از جنبه های زیبایی شناسی پیام های متفاوت و معناداری دارد، یکی از این لباس ها که از آن انوشه انصاری اولین زن فضانورد و البته نماینده اصغر فرهادی در اسکار است هم پیام جالبی دارد.

انوشه انصاری شالی را در مراسم اسکار پوشیده است که نقشه هوایی مشهد روی آن نقش بسته. پیامش این است که از فضا مرزها دیده نمی شوند. طراح این شال آذین والی است.

 

 

جزییات ثبت نام نمایشگاه رسانه‌های تخصصی در تهران /  پیش ثبت نام نمایشگاه رسانه های تخصصی، هفتم تا دهم اسفند از طریق وبسایت pressexpo.ir انجام می شود.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

به گزارش کاسیت خبر، نمایشگاه رسانه های تخصصی با هدف معرفی جایگاه و ظرفیت های رسانه های تخصصی، هموارسازی تحقق اقتصاد دانش بنیان و ارتقای سواد علمی جامعه، به مدت ۴روز در بازه زمانی۲۵ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می شود.

تمام نشریات (چاپی یا الکترونیک) دارای زمینه «اختصاصی» یا «تخصصی» می توانند در ۶ گروه «علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، پزشکی، کشاورزی و هنر» در این نمایشگاه حضور یابند. گروه یا گروه های دیگر، در صورت نصاب داشتن، اضافه می شوند.

گروه های زیر می توانند در نمایشگاه شرکت کنند:

-  نشریات چاپی یا الکترونیک که در پروانه انتشار آن ها عبارت اختصاصی یا تخصصی درج شده است.

- دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور

- پنج خبرگزاری اول، ۲۰ روزنامه اول، پنج خبرگزاری تخصصی اول و ۱۰ پایگاه خبری اول (مطابق طرح رتبه بندی رسانه ها)

- غرفه های برتر بیست و یکمین و بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات

- نمایندگی های رسانه های خارجی در تهران

- روابط عمومی دستگاه ها

-نشریات علمی دانشجویی(به صورت تجمیعی)
نشریات هریک از دانشگاه ها می توانند به صورت انفرادی در گروه تخصصی خود و یا به صورت تجمیعی، حضور یابند.

«نشست های خبری مسئولان ارشد کشور، معرفی و تقدیر از مجلات ماندگار بخش خصوصی، کارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی، تورهای آموزشی دانشگاه ها» از جمله برنامه های پیش بینی شده برای نمایشگاه رسانه های تخصصی عنوان شده است.

به منظور برآورد تعداد متقاضیان و برنامه ریزی برای پیش بینی فضا، تأمین امکانات نمایشگاهی، تدارکات، تهیه خطوط مخابراتی و اینترنتی مورد نیاز و …، پیش ثبت نام متقاضیان از تاریخ هفتم تا دهم اسفند ماه و از طریق وبسایت نمایشگاه مطبوعات(pressexpo.ir) انجام می شود.

تعرفه واگذاری غرفه ها نیز به این شرح است: هر واحد سازه برای بخش خصوصی: ۵۰۰هزار تومان و برای رسانه های غیر خصوصی: یک میلیون تومان

رسانه هایی که در حوزه فناوری های نانو، زیستی، اطلاعات و شناختی منتشر می شوند، از تخفیف ویژه استفاده می کنند.

حداکثر سازه ثبت نامی برای هر رسانه، ۴ واحد است که به صورت پیش ساخته از سوی ستاد برگزاری نمایشگاه طراحی، اجرا و تحویل می شود.

محل برگزاری نمایشگاه پس از برآورد نهایی و بر اساس میزان ثبت نام اولیه رسانه ها و رسیدن به نصاب، اعلام می شود.

 

 یکی از علل مهم در کاهش زمان رسیدن نیروهای امدادی بر بالین بیمار، اعلام صحیح آدرس محل حادثه است. پس لطفا در زمان اعلام آدرس به موارد زیر دقت کنید:

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر:
? اعلام آدرس را از خیابان اصلی شروع کنید.
به تابلوها و علایم بزرگ در مسیر بعنوان راهنما استفاده کنید مثلا بعد از مسجد مصلی یا قبل از فروشگاه ...
? بهتر است یک نفر برای راهنمایی سریعتر آمبولانس در سر کوچه یا خیابان اصلی حضور داشته باشد و به محض دیدن آمبولانس با تکان دادن دست یا چراغ در شب آنها را راهنمایی کند.

❌ اگر برای رسیدن به محل حادثه چند مسیر وجود دارد، از سمتی آدرس بدهید که آمبولانس قادر به رسیدن به محل باشد.(به موانع و پیچ کوچه ها توجه داشته باشید)

↩️در جاده های برون شهری برای آدرس دادن از تابلوهای جاده ای کمک بگیرید و به سمت حرکت خود اشاره کنید مثلا در جاده تهران-ساوه بعد از تابلوی کیلومتر 30

? چنانچه به آدرس محل تسلط ندارید یا از اسامی مکانها مطمئن نیستید از افراد حاضر در محل کمک بگیرید.

?حفظ سلامتی نیاز به افزایش آگاهی دارد.

 

مجموعه نظرات برخی از فرهیختگان اروپائی و روسی در مورد خصلت های قوم لر.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir


Mary Wortley Montagu
ﻧﻮﻳﺴﻨﺪﻩ ﻭ ﻫﻤﺴﺮ ﺳﻔﻴﺮ ﺑﺮﻳﺘﺎﻧﻴﺎ ﺩﺭ ﺩﺭﺑﺎﺭ ﻋﺜﻤﺎﻧﻲ:
ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ آﺭﺍﻳﺶ ﺯﻧﺎﻥ لر، لر ﺑﻮﺩﻧﺸﺎﻥ است. ﺯﻧﺎﻥ لر ﺑﺎ ﺟﻮﺍﻫﺮﺍﺕ ﺯﻳﺒﺎ ﻧﺸﺪﻩ ﺑﻠﻜﻪ ﺟﻮﺍﻫﺮﺍﺕ ﺭﺍ ﺯﻳﺒﺎﺗﺮ ﻧﺸﺎﻥ می ﺩﻫﻨﺪ ﭼﺮﺍ ﻛﻪ ﻫﺮ ﺯﻥ لر ﺧﻮﺩ ﻳﻚ ﺟﻮﺍﻫﺮ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺯﻳﺒﺎ ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ

M. Montecuccoli ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍترﻳﺸﻲ
لرﻫﺎ ﺷﺠﺎﻋﺎﻧﻪ ﻣﺮﺩﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﻲ ﻳﺎﺩ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﻭ ﻣﻦ ﻧﻴﺰ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺩﺍﺭﻡ ﻛﻪ ﺑﺪﺍﻧﻢ ﻛﻪ ﭼﻨﻴﻦ ﻣﻠﺘﻲ ﺗﺴﻠﻴﻢ ﺭﺍ ﻫﺮﮔﺰ ﺑﺮ ﻧﻤﻲ ﺗﺎﺑﺪ. ﻣﻦ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﻢ ﻟﺸﻜﺮﻫﺎﻱ بی شماری ﺭﺍ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺟﺒﻬﻪ ﻫﺎ ﺑﺒﺮﻡ ﻭﻟﻲ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ لرﻫﺎ ﻧﺎﺗﻮﺍﻥ ﻣﻲﻣﺎﻧﻢ. لرﻫﺎ ﺑﺎ ﺗﺎﺳﻲ ﻭ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭ ﺑﻪ ﻧﻴﺎﻛﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺷﻜﺴﺖ ﻧﺎﭘﺬﻳﺮ ﻣﻲ ﮔﺮﺩﻧﺪ. ﺑﺮﺍﻱ ﺷﻜﺴﺖ ﺩﺍﺩﻥ لرها ﺑﺎﻳﺴﺘﻲ
ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺷﻜﺴﺖ ﺩﻫﻴﻢ

Napoleon ناپلئون
ﻋﻈﻤﺖ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻫﺎ ﺍﺯ ﺩﻭ ﻋﺎﻣﻞ ﻧﺸﺎﺕ ﻣﻲ ﮔﻴﺮﺩ:
ﺟﺴﺎﺭﺕ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﻧﺠﺎﺑﺖ ﺯﻧﺎﻥ.
ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭ ﺍﻳﻦ ﺩﻭ ﻋﺎﻣﻞ ﻋﻨﺼﺮ دیگری ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻈﻤﺖ ﻭﺍﻗﻌﻲ ﻣﻲ ﺭﺳﺎﻧﺪ ﻭ ﺁﻥ ﻋﺸﻖ ﺑﻪ ﻭﻃﻦ ﻭ ﻋﺪﻡ ﺗﺮﺩﻳﺪ ﺩﺭ ﻓﺪﺍ ﻧﻤﻮﺩﻥ ﺟﺎﻥ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﻭﻃﻦ است.
لرﻫﺎ ﺩﺍﺭﺍﻱ ﺗﻤﺎﻣﻲ ﺍﻳﻦ ﻋﻨﺎﺻﺮ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺩﻟﻴﻞ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﻳﻚ لر ﺭﺍ ﺑﻜﺸﻴﺪ ﻭﻟﻲ ﻫﺮﮔﺰ ﻧﻤﻲ توﺍﻧﻴﺪ ﻭﻱ ﺭﺍ ﺷﻜﺴﺖ ﺩﻫﻴﺪ

Pierre Loti ﻧﻮﻳﺴﻨﺪﻩ ﻓﺮﺍﻧﺴﻮﻱ
ﻳﻚ لر ﻫﻴﭻ ﻧﻮﻉ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺗﺼﻨﻌﻲ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﺍﺻﺎﻟﺖ ﺫﺍﺗﻲﺩﺍﺭﺩ. ﺍﻳﻦ ﻫﺪﻳﻪ ﺍﻱ ﺍﺳﺖ ﺫﺍﺗﻲ ﻛﻪ ﻃﺒﻴﻌﺖ ﺑﻪ لرﻫﺎ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ.

Tasso ﺷﺎﻋﺮ ﺍﻳﺘﺎﻟﻴﺎﻳﻲ
ﺍﺯ لرها ﻣﻲ ﮔﻮﻳﻢ؛ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﻛﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻫﺠﻮﻡ ﺑﻪ ﺩﺷﻤﻦ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﺑﺎﺩ ﻣﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺩﺭﻳﺎ ﻭ ﺭﻋﺪ. ﺍﺯ ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺩﻭﺳﺖ ﻭ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺩﺷﻤﻦ ﺑﻲ ﺳﻼﺡ ﺑﻪ ﻧﺴﻴﻢ ﻣﻲﻣﺎﻧﻨﺪ ﻭ ﺑﺮﻛﻪ ﺍﻱ ﺯﻻﻝ. ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺍﻳﻦ ﺑﺮﻛﻪ ﺑﻪ ﺩﺭﻳﺎ ﻭ ﻧﺴﻴﻢ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﺑﺎﺩ، ﻛﺎﺭ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻋﺎﻗﻞ نیست

THIERS 17
ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﻧﮕﺎﺭ، ﻣﻮﺭﺥ ﻭ ﺳﻴﺎﺳﺘﻤﺪار ﻓﺮﺍﻧﺴﻮﻱ:
ﺣﺘﻲ ﺍﮔﺮ ﺩﻭﻟﺖ لری ﺩﺭ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺷﺖ، ﺑﺎﻳﺪ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻣﻲ ﮔﺮﺩﻳﺪ

William Martin ﻧﻮﻳﺴﻨﺪﻩ ﺍنگلیسی
ﺑﻲ ﺗﺮﺩﻳﺪ لرﻫﺎ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻣﻠﺖ ﻫﺎ ﺑﺮﺍﻱ ﺩﻭﺳﺘﻲ ﻣﻲﺑﺎﺷﻨﺪ. ﺍﮔﺮ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﻫﻴﺪ ﻃﻌﻢ ﻭﺍﻗﻌﻲ ﻣﻬﻤﺎﻥ ﻧﻮﺍﺯﻱ ﺭﺍ حس ﻛﻨﻴﺪ ﺑﻪ ﺭﻭﺳﺘﺎﻫﺎﻱ ﺍﺻﻴﻞ لر ﻛﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﺗﺤﺖ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺑﻴﮕﺎﻧﮕﺎﻥ ﻗﺮﺍﺭ
ﻧﮕﺮﻓﺘﻨﺪ ﺑﺮﻭﻳﺪ

Decamps ﻧﻘﺎﺵ ﻓﺮﺍﻧﺴﻮﻱ
ﺑﺎ ﻗﻠﻢ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻥ ﭼﻬﺮﻩ ﺯﻳﺒﺎﻱ لر، ﺍﻧﺪﺍﻡ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ ﺍﻭ، ﻟﺒﺎﺱ ﭘﺮﺯﺭﻕ ﻭ ﺑﺮﻗﺶ، ﺭﻓﺘﺎﺭ ﻇﺮﻳﻒ ﺍﻭ، قامت ﭘﺮ ﻭﻗﺎﺭﺵ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻏﺮﺵ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﺷﻴﺮ ﻭﻱ ﺭﺍ ﺗﺮﺳﻴﻢ ﻧﻤﻮﺩ. ﻭﻟﻲ ﺗﺮﺳﻴﻢ ﺍﺻﺎﻟﺖ ﻳﻚ لر ﻏﻴﺮ ﻣﻤﻜﻦ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﻳﻦ ﺍﺻﺎﻟﺖ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻧﻮﺭ ﻣﺎﻩ ﻗﺎﺑﻞ ﺩﻳﺪﻥ ﺍﺳﺖ ﻭﻟﻲ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﺮﺳﻴﻢ ﻧﻴﺴﺖ

Max Muller ‏     ﺯﺑﺎﻧﺸﻨﺎﺱ آﻟﻤﺎﻧﻲ
ﺑﺎ ﺩﻗﺖ ﺩﺭ ﺯﺑﺎﻥ لری ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻥ ﻓﻬﻤﻴﺪ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﺤﺼﻮﻝ ﻧﺒﻮﻍ ﺑﺸﺮ، ﻣﻌﺠﺰﻩ ﺍﻱ ﺑﺲ ﺑﺰﺭﮒ است.
گردآوری سخنان و نظرات عده ای از شعراء، نویسندگان، فلاسفه، مورخین، روزنامه نگار، سیاستمدار، ژنرال و فرمانده هان نظامی، بعضی کشورهای اروپائی و روسی در مورد فرهنگ، رفتار و صفات و اصالت قوم لر

 

گردآوری شده توسط آقای "بیژن غضنفری" دیپلمات و کارشناس ارشد وزارت امور خارجه

 

در این بخش پوشش بازیگران مرد ایرانی روی فرش قرمز جشنواره فجر 35 از روز افتتاحیه تاکنون را نظاره گر خواهید بود.  (بخش اول)

 

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

 

 

 

مدیر اداره کل موزه‌ها خبر داد: همه‌ موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در سراسر کشور، روز پنج‌شنبه ۲۱ بهمن رایگان هستند.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir


به گزارش کاسیت خبر، محمدرضا کارگر توضیح داد: به دلیل برگزاری راهپیمایی در روز جمعه ۲۲ بهمن و حضور گسترده مردم در راهپیمایی این روز، تصمیم گرفته شد روز پنج‌شنبه ۲۱ بهمن همه‌ی موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رایگان باشد.

به گفته وی : رایگان بودن موزه‌ها فقط برای گردشگران داخلی است، اما گردشگران خارجی که به صورت انفرادی و نه با تور به بازدید موزه‌ها می‌روند نیز می‌توانند از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به صورت رایگان بازدید کنند.

وی افزود:گردشگران خارجی که با تور به بازدید موزه‌ها می‌روند باید هزینه‌ مشخص شده را پرداخت کنند./ایسنا

پیش بینی وضعیت هوا

ابری

3°درجه

تهران

ابری
رطوبت: ۷۳%
باد: جنوب غرب و ۶.۴۴ کیلومتر در ساعت
یکشنبه ۵°درجه / ۱۴°درجه تا قسمتی ابری
دوشنبه ۳°درجه / ۱۷°درجه آفتابی
سه شنبه ۵°درجه / ۱۹°درجه تا قسمتی ابری
چهارشنبه ۸°درجه / ۱۷°درجه باران

بالا