امروز : 01 اسفند 1396

 

اختصاصی / یادداشتی از روح الله باباخانی پیش کسوتان اصلاح طلب دفاع مقدس لرستان در باب « دفاع مقدس »

 

 پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، در 31 شهریور سال 1359 صدام حسین رهبر حزب بعث عراق که داعیه رهبری جهان عرب را داشت، طی عملیات گسترده زمینی و هوایی به ایران حمله نمود.

جنگ ایران و عراق طولانی ترین جنگ در قرن بیستم می باشد که خسارات جانی و مالی فراوان ،برای طرفین در بر داشت.

شرایط و موقعیت ژئوپولتیک ایران و عراق و همجواری با سایر کشورهای نفت خیز منطقه، باعث گردیده بود تا از لحاظ استراتژیکی ،نگاه جهانیان به سر نوشت  جنگ بسیار حساس و محافظه کارانه باشد.

شرایط فوق الذکر،دفاع هشت ساله مردم  ایران را در مقابل عراق ،به یکی از مهمترین برخورد های نظامی در دوران معاصر تبدیل نموده به طوریکه منافع همه ی کشور های جهان را تحت تاثیر قرار می داد. جنگ ایران و عراق بیشترین تاثیر را بر منافع کشورهای نفت خیز منطقه داشت.

این موضوع باعث گردید،که ابر قدرت ها و کشورهای اروپایی در خصوص جنگ ایران و عراق سیاست تعادل و توازن قوا را در پیش گرفته و از تفوق و پیروزی یکی بر دیگری ممانعت نمایند. شاید یکی از دلایل طولانی شدن جنگ نیز همین موضوع باشد.

اما جنگ فارغ از نگاه های سیاسی ، با همه خساراتی که برای کشور داشت ، بن مایه  عزت و سرافرازیی همیشگی ملت ایران نیز می باشد. دلاور مردی و از خود گذشتگی "مردان بی ادعا یی" که از همه هستی و نعمات دنیایی خود گذشتند و به متجاوزان  درسی جاودانه دادند که : در قاموس ایرانی خاک نیز مقدس است.

در سالروز این رویداد مهم ، یاد و خاطره همه شهدا و جانبازان دفاع مقدس را گرامی می داریم. /کاسیت خبر

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

آفتابی

6°درجه

تهران

آفتابی
رطوبت: ۵۷%
باد: غرب، جنوب غرب و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
چهارشنبه ۲°درجه / ۱۴°درجه اکثرا ابری
پنج شنبه ۶°درجه / ۱۵°درجه اکثرا ابری
جمعه ۵°درجه / ۱۲°درجه رگبار
شنبه ۲°درجه / ۱۳°درجه آفتابی

بالا