امروز : 05 فروردين 1396


 اتومبیل شرکت نیسان از جنس طلا به نام گودزیلا که در نمایشگاه اتومبیل دبی به نمایش گذاشته شد.

  پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

لیموزین ۱.۲ میلیون پوندی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا امن‌ترین خودروی دنیا لقب گرفته است.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

 

وزیر خارجه عربستان ادعا کرد ایران بایستی انتخاب کند که یا مرزهای ملی را به رسمیت نشناسد یا دولتی ملی باشد که در آنصورت با آن گفتگو می کنیم.

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، به نقل از خبرگزاری کویت، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان امروز بار دیگر به اتهام پراکنی علیه ایران پرداخت.
وی مدعی شد ایران بایستی انتخاب کند که یا مرزهای ملی را به رسمیت نشناسد یا دولتی ملی باشد که در آن صورت با آن گفتگو می کنیم.
وزیر خارجه عربستان که در کنفرانس خبری مشترک با همتای ایتالیایی‌اش حضور داشت جنبش انصار‌الله یمن را به مانع ‌تراشی در گفتگوهای صلح یمن متهم کرد.
وی ادعا کرد امیدوار است که حوثی‌ها به ناممکن بودن اشغال یمن اذعان کنند و همانند سایر طرف‌ها به فرایند سیاسی روی بیاورند.

 

در اوج ایران‌ستیزی ترامپ، گزارش‌های متعددی از جاذبه‌های‌گردشگری ایران منتشر می‌کند

پایگاه تحلیلی "کاسیت خبر"kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، به نظر می رسد دستور ترامپ در رابطه با ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور مسلمان به ایالت متحده و جنگ او با برخی از رسانه‌های آمریکایی منجر شده تا رسانه های آمریکایی تصاویری متفاوت با قبل را از ایران به مخاطبان خود نشان بدهند.

نیو صدر: بعد از صدور دستور دونالد ترامپ درباره ممنوعیت سفر اتباع 7 کشور به ایالت متحده آمریکا، رسانه های آمریکایی که مخالف این تصمیم بودند به شیوه های مختلفی در گزارش های خود نسبت به این دستور به اعتراض پرداختند، اعتراض هایی که برخی از آنها درباره جاذبه های گردشگری ایران بود.

روز بیست و یکم بهمن ماه بود که سی‌ان‌ان به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی و تنش‌های جدیدی که میان ایران و ایالت متحده آمریکا به وجود آمده است گزارشی قدیمی از 34 جاذبه شگفت انگیز ایران را دوباره منتشر کرد.

34 جاذبه گردشگری ایران

در ابتدا این گزارش آمده بود: «خوب یا بد، به نظر می رسد، این روزها همه از ایران صحبت می کنند. یک نگاه به این کلکسیون از عکس ها قسمت خوب این چالش و دلیل این که چرا اسم این کشور مکررا در میان مناطق جذاب گردشگری قرار می گیرد را نشان می دهد. این عکس‌‌ها توسط محمدرضا گنجی، که پیش از این با عکس‌های زیبایی که از مساجد ایرانی گرفته معروف شده، ثبت شده است. اینجا قطعا یک چیز همیشه ارزش جشن گرفتن دارد؛ زیبایی این کشور شگفت‌انگیز.»

بعد از آن در این گزارش از 34 منطقه شگفت انگیز ایران روایت شد؛ عالی قاپو، مسجد جامع یزد، شیراز شهر شعرها، دریاچه نمک مرنجاب، کاخ نیاوران، پاسارگاد، تخت جمشید، مسجد شیخ لطف الله و ...

خدمات اروپایی و آمریکایی در پیست اسکی دربند سر

حدود یک هفته پیش از این اتفاق هم پلتگن خبرنگار سی‌ان‌ان در سفری که به ایران داشت گزارشی از پیست اسکی دربندسر تهران تهیه کرد.

او در قسمتی از این گزارش خود نوشته بود: «در کنار اسکی کردن در پیست اسکی دربندسر خدمات مشابه با پیست های اسکی در آمریکا یا اروپا ارائه داده می شود. یک دی جی در رستوران آن منطقه آخرین آهنگ ها را پخش می کند و نوشیدنی غیر الکلی هم به مردم داده می شود. غذایی که بیشتر در آنجا وجود دارد.

پیتزا، مرغ سوخاری، همبرگر و سیب زمینی است و گاهی در آنجا آدم فکر می کند که بیشتر در پیست اسکی در آمریکا است تا ایران. پس از توافق هسته ای و لغو تحریم ها علیه ایران، این کشور دنبال افزایش زیاد تعداد گردشگرانش است. در دربندسر یک ایرانی که در کانادا زندگی می کرد گفت: لحظه ای که من وارد اینجا شدم شوکه شدم و این بسیار عجیب بود که اینجا به این اندازه پیشرفت کرده بود. از سویی هم به این فکر می کنم که چرا کسی از اینجا تبلیغاتی برای بقیه جهان انجام نمی دهد.»

اختلافات ترامپ با سی‌ان‌ان

گفتنی است اختلافات زیادی بین دونالد ترامپ و سی‌ان‌ان وجود دارد؛ حدود 2 ماه پیش دونالد ترامپ در نشستی غیررسمی با حضور مدیران و مجری‌های ارشد رسانه‌های مختلف در برج ترامپ از برخی رسانه‌های آمریکایی انتقادات زیادی کرد، رسانه هایی که سی‌ان‌ان هم یکی از آنها بود.

نیویورک پست دراین باره نوشته بود؛ ترامپ حمله خود را با جف زوکر، رئیس سی‌ان‌ان آغاز کرد و گفت: «من از شبکه شما متنفرم. همه در سی‌ان‌ان دروغ‌گو هستند و تو باید از خودت خجالت بکشی.

گفته شده این نشست، یک فاجعه کامل بوده است؛ مدیران و مجریان تلویزیون با این فکر که قرار است درباره چگونگی دسترسی آن‌ها به دولت ترامپ بحث و گفتگو شود به این نشست رفته بودند اما در مقابل با یک گوشمالی به شیوه ترامپ مواجه شدند.

همین چند روز پیش هم ترامپ در یک نشست خبری بازهم سی‌ان‌ان را نواخت؛ او در بخش سوال و جواب با خبرنگاران، در حالی که خبرنگار سی‌ان‌ان تلاش می کرد سوال خود را بپرسد و از وی به خاطر به کار بردن اصطلاح «اخبار جعلی» توضیح بخواهد؛ ترامپ بعد از آنکه چند بار از وی خواست بنشیند در میانه سوال وی گفت: «من اصطلاح اخبار جعلی را عوض می کنم و آن را اخبار خیلی جعلی می گذارم.»

این اختلافات درحالی ممکن است ناخواسته به سود گردشگری ایران تمام شود که در جریان مذاکرات برجام و پس از آن رسانه‌های آمریکایی بسیار تلاش کردند جاذبه‌های گردشگری ایران را به عنوان هدف توریست‌های خود قرار دهند. در همین یکی دو سال هم بسیاری از خبرنگاران آمریکایی و اروپایی به ایران آمدند و گزارش‌های متفاوتی از داشته‌های گردشگری ایران منتشر کردند/باشگاه خبرنگاران جوان


«ایران جزء کشورهایی است که ورود اتباعش به آمریکا برای مدت دست کم 90 روز ممنوع شده است. ترامپ از فرمان خود دفاع کرده و گفته ...»

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir

به گزارش کاسیت خبر، خبرگزاری رویترز (Reuters) در تیتر یک امروز خود به انعکاس صدور فرمان ترامپ درباره محدودیت های ورود به آمریکا پرداخته نوشت: ترامپ برنامه پناهندگی آمریکا و ورود شهروندان از برخی کشورها را تعلیق کرد.
براساس این گزارش، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا روز جمعه برای چهار ماه اجازه پناهندگی به ایالات متحده را متوقف ساخت. وی همچنین به صورت موقت ورود شهروندان سوری و دیگر کشورهای دارای اکثریت مسلمان را ممنوع کرد/شهرخبر


هم اکنون نیروهای امدادی توانستند از تونل حفر شده از زیر زمین پاساژ کویتی ها سومین جسد را از زیر آوار بیرون بکشند.


پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر»kassitkhabar.ir:


یک منبع مطلع در گفت و گو با ایسنا از خارج شدن پیکر سوم از زيرزمين پلاسكو خبر داد و گفت: در میان پیکرهایی که امشب از آوار بیرون آمدند به غیر از آتش نشانان, شهروند عادی هم هست.

بر اساس این گزارش نیروهای امدادی توانستند از تونل حفر شده از زیر زمین پاساژ کویتی ها سومین جسد را از زیر آوار بیرون بکشند.

به گفته نیروهای امدادی حاضر در محل جسد کشف شده از افراد عادی حاضر در محل حادثه بوده است و با احتساب این جسد تعداد کشته شدگان حادثه پلاسکو به چهار نفر رسید.

 

ادیسون در سنین پیری پس از اختراع چراغ برق یکی از ثروتمندان آمریکا به شمار می رفت و درآمد سرشارش را تمام و کمال در آزمایشگاه مجهزش که ساختمان بزرگی بود هزینه می کرد. این آزمایشگاه بزرگترین عشق پیرمرد بود.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:


هر روز اختراعی جدید در آن شکل می گرفت تا آماده بهینه سازی و ورود به بازار شود.


در همین روزها بود که نیمه های شب از اداره آتش نشانی به پسر ادیسون اطلاع دادند، آزمایشگاه پدرش در آتش می سوزد و حقیقتا کاری از دست کسی بر نمی آید و تمام تلاش ماموان فقط جلو گیری از گسترش آتش به سایر ساختمانها است.
آنها تقاضا داشتند که موضوع به نحو قابل قبولی به اطلاع پیرمرد رسانده شود.


پسر با خود اندیشید که احتمالا پیرمرد با شنیدن این خبر سکته می کند و لذا از بیدار کردن پیرمرد منصرف شد و خودش را به محل حادثه رساند و با تعجب دید که پیر مرد در مقابل ساختمان آزمایشگاه روی یک صندلی نشسته است و سوختن حاصل تمام عمرش را نظاره می کند. پسر تصمیم گرفت جلو نرود و پدر را آزار ندهد. او می اندیشید که پدر در بدترین شرایط عمرش بسر میبرد.
ناگهان پدر سرش را برگرداند و پسر را دید و با صدای بلند و سر شار از شادی گفت: پسر تو اینجایی! می بینی چقدر زیباست! رنگ آمیزی شعله ها را می بینی؟ حیرت آور است! من فکر می کنم که آن شعله های بنفش به علت سوختن گوگرد در کنار فسفر به وجود آمده است! وای! خدای من، خیلی زیباست! کاش مادرت هم اینجا بود و این منظره زیبا را می دید. کمتر کسی در طول عمرش امکان دیدن چنین منظره زیبایی را خواهد داشت. نظر تو چیه پسرم؟
پسر حیران و گیج جواب داد: پدر تمام زندگیت در آتش می سوزد و تو از زیبایی رنگ شعله ها صحبت می کنی؟ چطور می توانی؟ من تمام بدنم می لرزد و تو خونسرد نشسته ای؟
پدر گفت : پسرم از دست من و تو که کاری بر نمی آید. مامورین هم که تمام تلاششان را می کنند. در این لحظه بهترین کار لذت بردن از منظره
ایست که دیگر تکرار نخواهد شد!
در مورد آزمایشگاه و بازسازی یا نو سازی آن فردا فکر میکنیم. الان موقع این کار نیست. به شعله های زیبا نگاه کن که دیگر چنین امکانی را نخواهی داشت.
توماس آلوا ادیسون سال بعد مجددا در آزمایشگاه جدیدش مشغول کار بود و همان سال یکی از بزرگترین اختراع بشریت یعنی ضبط صدا را تقدیم جهانیان
نمود.
آری او گرامافون را درست یک سال پس از آن واقعه اختراع نمودi

دانشمندان موسسه ملی بهداشت آمریکا یک آنتی‌بادی را که توسط یک بیمار اچ‌آی‌وی مثبت تولید شده بود، شناسایی کردند که 98درصد از تمام گونه‌های اچ‌آی‌وی را از جمله آن دسته از گونه‌هایی که به آنتی‌بادی‌های دیگر مقاوم هستند، خنثی می‌کند.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

به گزارش کاسیت خبر به نقل از ساینس آلرت، به گفته محققان این پژوهش، آنها با کشف این آنتی‌بادی از همیشه به ساخت واکسن اچ‌آی‌وی نزدیکتر شدند.

ویروس اچ‌آی‌وی خیلی سریع در برابر سیستم ایمنی بدن واکنش نشان می‌دهد، بنابراین یک آنتی بادی به سختی می‌تواند در برابر طیف گسترده‌ای از گونه‌های مختلف باکتری و ویروس بایستد.

اما این محققان در حال حاضر راهی را پیدا کرده‌اند که به واسطه آن می‌توان ساخت واکسن جدید برای این ویروس را آغاز کرد.

محققان از موسسه ملی بهداشت (NIH) دریافتند که یک آنتی‌بادی به نام N6، قادر به شناسایی ویروس اچ آی وی و مقابله با آن است.

این آنتی‌بادی حتی از آنتی‌بادی VRC01  که در همان طبقه بندی N6 قرار دارد نیز 10 برابر قوی‌تر است.

محققان پس از آزمایش آنتی‌بادی VRC01 بر روی میمون‌ها و با گذشت 6 ماه اکنون در حال آغاز فاز انسانی و آزمایش آن بر روی انسان‌ها هستند.

آنتی‌بادی یک پروتئین است که توسط سیستم ایمنی بدن در پاسخ به عوامل بیماری‌زای مضر مانند باکتری‌ها و ویروس تولید می‌شود.

آنتی‌بادی‌ها با اتصال به آنها و یا خنثی کردن اثرات بیولوژیکی آنها، یا هشدار به گلبول‌های سفید برای مداخله کردن و از بین بردن آنها، مسؤول شناسایی و از بین بردن این عوامل بیماری‌زا هستند.

هنگامی که محققان N6 را بر روی 181 گونه مختلف از اچ‌آی‌وی قرار دادند، این آنتی‌بادی موفق به نابود کردن 98 درصد از آنها، از جمله 16 تا 20 نوع از این گونه‌ها شد که به آنتی‌بادی‌های دیگر از همان طبقه‌بندی مقاومت نشان داده بودند.

نتایج به دست آمده از این پژوهش در Immunity به چاپ رسیده است.

منبع: ایسنا 

 

زائران حسینی همزمان با ایام اربعین این امکان را خواهند داشت تا از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانک شهر، با هر نوع کارت شتابی دینار عراق را در کربلا دریافت کنند.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

به گزارش کاسیت خبر، به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، همزمان با فرارسیدن ایام راهپیمایی اربعین حسینی، این بانک، خدمات شبانه روزی خود را در داخل و خارج از مرز‌های ایران و عراق در اختیار زائران قرار می‌دهد.

بنابر این گزارش، همه پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر در طول مسیر و در مرز مهران به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود و 2 دستگاه پیشخوان سیار نیز در منطقه به ارائه خدمات خواهد پرداخت.

 6 دستگاه خودپرداز سیار این بانک در مناطق مرزی و 10 دستگاه کانتینر مجهز به دستگاه‌‌های خودپرداز در خارج از مرز نصب و مستقر شده است که با کارت‌های شتاب بانکی‌های داخلی ایران، دینار عراق را پرداخت خواهد کرد.

بر این اساس، همه تدابیر لازم برای تسهیل در ارائه خدمات بانکی از سوی بانک شهر اندیشیده شده است تا زائران برای دریافت پول و استفاده از خدمات مختلف، مشكلی نداشته باشند و تمامی خدمات بانکی از قبیل دریافت وجه ( دینار )، انتقال وجه کارت به کارت، خرید شارژ تلفن همراه، مشاهده موجودی و  غیره، را از اين طريق انجام دهند.

فهرست محل های نصب این دستگاه ها به اين شرح است:

خودپرداز شماره ۱: شارع العباس عمود ۱۴۱۵

خودپرداز شماره۲: شارع العباس متنزه الحسین الکبیر

خودپرداز شماره ۳: میدان الطف موکب امام رضا علیه السلام

خودپرداز شماره ۴: باب البغداد شارع علقمی هتل الشرق الاوسط

خودپرداز شماره ۵: باب البغداد شارع میثم تمار بالاتر از پارکینگ هتل ابراج الاشراق

خودپرداز شماره ۶: باب البغداد جنب درمانگاه هلال احمر

خودپرداز شماره ۷: قبله الحسین کنسول گری ایران

خودپرداز شماره ۸: باب الخان شارع علقمی هتل شمس الکربلا الدولی

خودپرداز شماره ۹: پارک حی الحسین علیه السلام

خودپرداز شماره ۱۰: شارع قبله العباس هتل آفاق کربلا

خودپرداز شماره ۱۱: شارع علقمی هتل فجرالبدیع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اولین قطار از تهران به مقصد کربلا با انقطاع ۳۰ کیلومتری امروز (سه‌شنبه) از تهران حرکت می‌کند.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:


به گزارش کاسیت خبر، اولین قطار از تهران به مقصد کربلا با انقطاع ۳۰ کیلومتری امروز (سه‌شنبه) از تهران حرکت می‌کند.

طبق برنامه، قطار ابتدا خط تهران ـ شلمچه را طی می‌کند، از آنجا مسافران با اتوبوس مسیر ۳۰ کیلومتری تا بصره را می‌رود و سپس با قطار از بصره به کربلا مشرف می‌شوند.

بنا بر این گزارش، برنامه حرکت این قطار هر روز از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه از تهران خواهد بود و مبلغ بلیت آن نیز ۱۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

قرار است در صورت افزایش تقاضاو استقبال مردم تعداد قطار در این مسیر افزایش یابد.

بنا بر این گزارش، همچنین برای آسودگی و رفاه حال مردم  در مسیر خرمشهر به شلمچه نیز یک قطار به صورت شاتل به صورت رفت و برگشت  در نظر گرفته‌ شده تا مسافران را از خرمشهر به مرز برساند.

گفتنی است، عراق نیز برای این منظور  قطارهایی نو خریداری کرده است که از  کیفیت بالایی برخوردارند،ضمن آنکه  راه‌آهن  بصره به کربلا روزی ۵ قطار فرستاده می شود که  بلیت قطار بصره به کربلا در خرمشهر فروخته می شود.

 

منیع:خبرنگاران جوان

پیش بینی وضعیت هوا

ابری

3°درجه

تهران

ابری
رطوبت: ۷۳%
باد: جنوب غرب و ۶.۴۴ کیلومتر در ساعت
یکشنبه ۵°درجه / ۱۴°درجه تا قسمتی ابری
دوشنبه ۳°درجه / ۱۷°درجه آفتابی
سه شنبه ۵°درجه / ۱۹°درجه تا قسمتی ابری
چهارشنبه ۸°درجه / ۱۷°درجه باران

بالا