امروز : 03 بهمن 1395

رئیس جمهور کره ی جنوبی به خاطر سو استفاده و نفوذ دولتی یکی از دوستان نزدیکش از موقعیت او در تلوزیون حاضر شده است و حسابی عذر خواهی کرده است آنهم عذرخواهی توام با شرمندگی و گریه ...


پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:


به گزارش کاسیت خبر، سیدمحمدصادق محمدی وفایی در یادداشتی که در ادامه مشاهده می کنید، آورده است: در سایتها آمده است رئیس جمهور کره ی جنوبی به خاطر سو استفاده و نفوذ دولتی یکی از دوستان نزدیکش از موقعیت او در تلوزیون حاضر شده است و حسابی عذر خواهی کرده است آنهم عذرخواهی توام با شرمندگی و گریه .حتی گفته است به خاطر این یک نفوذ شبها با غصه می خوابم

به گزارش بولتن نیوز، متن این یادداشت به شرح زیر است: قبول دارید این کره ای ها دل نازکی دارند چون رئیس جمهورشان به خاطر فقط یک سوء استفاده گریه کرده است.

به نظرم این کره ای های را به سفر کردن و استفاده از تجربه نفوذی های دیگر کشورها تشویق کنیم تا شاید روش خدمت کردن را بیاموزند.در برخی از کشورها اگر صد مورد از این نوع نفوذها هم اتفاق بیفتد گریه ای تلوزیونی نخواهید دید.

البته خدا را شکر کشور عزیز ایران از این نفوذ و نفوذی ها ندارد از اینرو در طول این همه سالها و دولت ها حتی یک مورد اتفاق نیفتاده است که نیاز به عذر خواهی رسمی و گریه و غصه باشد. به همین دلیل نه عذرخواهی را می بینیم و نه گریه ای .

منبع:بولتن نیوز

نظرسنجی‌های اخیر، نتایج متفاوتی را از میزان محبوبیت نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا ارائه داده‌اند.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

به گزارش کاسیت خبر به نقل از سی‌ان‌ان، براساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده، هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در فاصله تنها دو هفته مانده تا برگزاری انتخابات، 5 درصد از دونالد ترامپ رقیب جمهوری‌خواه خود جلوتر است.
 
طبق نظرسنجی سی‌ان‌ان، کلینتون در میان رای‌دهندگان احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از یک حمایت 49 درصدی برخوردار است؛ در حالیکه این رقم در مورد ترامپ 44 درصد است. دو نامزد دیگر انتخابات ریاست جمهوری امسال یعنی «گری جانسن» از حزب لیبرترین و «جیل استاین» از حزب سبز نیز در این نظرسنجی به ترتیب 3 و 2 درصد آرا را به خود اختصاص دادند. 
 
همچنین نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد کلینتون و ترامپ پس از 3 مناظره انتخاباتی تاحدودی توانسته‌اند جایگاه خود را در میان توده‌های مختلف ارتقا دهند. بر اساس این نظرسنجی، نامزد دموکرات‌ها پس از مناظره‌های انتخاباتی از محبوبیت بیشتری در میان رای‌دهندگان جوان و شهروندان غیرسفیدپوست برخوردار شده و رقیب جمهوری‌خواه او نیز پایگاه خود را در میان سفیدپوستان فاقد تحصیلات دانشگاهی که بخش عمده‌ای از طرفداران او را تشکیل می‌دهند، تقویت کرده است. 
 
بر اساس نتایج نظرسنجی سی‌ان‌ان، اختلاف کلینتون و ترامپ بیش از همه در میان رای‌دهندگان زن مشهود است. در این نظرسنجی، 53 درصد پرسش‌شوندگان زن اعلام کردند که در انتخابات آتی به نامزد دموکرات‌ها رای خواهند داد؛ در حالیکه نامزد جمهوری‌خواهان با 12 درصد اختلاف نسبت به او تنها توانست از حمایت 41 درصد زنان برخوردار شود. در مقابل، طبق این نظرسنجی، در میان رای‌دهندگان مرد، رقابت این دو نامزد انتخاباتی 48 درصد به 45 درصد به نفع ترامپ است.
 
بر اساس این نظرسنجی،‌ در میان گروه‌های سنی مختلف نیز کلینتون برتری محسوسی نسبت به ترامپ دارد. تنها گروه سنی که در آن نامزد دموکرات‌ها عقب‌تر از نامزد جمهوری‌خواهان است، گروه سنی 50 تا 64 سال است که حمایت از ترامپ در میان آنها 4 درصد بیشتر از کلینتون است.
 
علاوه بر سی‌ان‌ان، روزنامه «بیزنس اینوستور دیلی» (IBD) نیز روز گذشته (دوشنبه) اقدام به انتشار آخرین نظرسنجی ملی خود درباره انتخابات آمریکا کرد که در آن، حمایت از کلینتون و ترامپ تقریباً برابر است. 
 
در نظرسنجی این روزنامه، نامزد دموکرات‌ها توانست از حمایت 41.2 درصد پرسش‌شوندگان برخوردار شود و ترامپ نیز تنها با 0.1 درصد اختلاف، آرای 41.1 درصد پرسش‌شوندگان را به خود اختصاص داد. در این نظرسنجی، نامزدهای انتخاباتی حزب لیبرترین و حزب سبز نیز به ترتیب 8 و 3.7 درصد آرا را از آن خود کردند. 
 
جالب آنکه در نظرسنجی «بیزنس اینوستور دیلی»، زمانیکه از پرسش‌شوندگان سوال شد تنها از بین کلینتون و ترامپ یک نفر را به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب کنند، ترامپ 42.3 و کلینتون 42 درصد آرا را به خود اختصاص دادند. این نخستین بار است که نامزد جمهوری‌خواهان در یک نظرسنجی رسمی بالاتر از رقیب دموکرات خود قرار می‌گیرد. 
 
در حالیکه ترامپ توانسته است در نظرسنجی سی‌ان‌ان اختلاف خود با کلینتون را به 4 درصد کاهش داده و در نظرسنجی «بیزنس اینوستور دیلی» نیز از رقیب دموکرات خود پیشی بگیرد، شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» روز گذشته در جدیدترین نظرسنجی خود اعلام کرد کلینتون با اختلاف 12 درصد از رقیب جمهوری‌خواه خود جلوتر است. در این نظرسنجی، میزان حمایت از کلینتون و ترامپ به ترتیب 50 و 38 درصد اعلام شد.

«خلیفه بن حمد آل ثانی» امیر پیشین قطر در سن 84 سالگی درگذشت.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:  به گزارش کاسیت خبر ، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر کنونی قطر در پی فوت پدربزرگش، سه روز عزای عمومی در سراسر کشور اعلام کرده است.

«خلیفه بن حمد بن عبدالله بن قاسم بن محمد آل ثانی» ششمین امیر قطر و یکی از فرزندان شیخ حمد بن عبدالله آل ثانی بود.

وی در سال 1972 به عنوان ولیعهد انتخاب شد و پس از انجام کودتای سفید علیه پسر عمویش، قدرت را در قطر به دست گرفت.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

اداره ثبت فدرال آمريكا فهرستي از هدايايي كه مقامات اين كشور در سال‌هاي گذشته از مقامات ساير كشورها دريافت كرده‌اند، منتشر كرده است.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

به گزارش کاسیت خبر، در اين ليست هدايايي از سوي محمدجواد ظريف، حسين فريدون و عباس عراقچي به آمريكايي‌ها نيز منتشر شده است.

 

اداره ثبت فدرال آمريكا اقدام به انتشار فهرست هداياي ارزشمندي كرده است كه مقامات اين كشور در طول ساليان گذشته از فردي در دولت‌هاي ديگر كشورها دريافت كرده و طبق قوانين آمريكا بايد آن را اعلام كنند.

 

آن‌طور كه در اين فهرست آمده است ظريف در ۱۶ ژانويه سال ۲۰۱۵ كتابي با عنوان نقاشي‌هاي استاد فرشچيان به ارزش حدودي ۴۰ دلار به جان كري همتاي آمريكايي خود اعطا كرده است.

 

براساس اين فهرست، حسين فريدون نيز در ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۱۵ يك قاليچه با ارزش حدود يك هزار و ۱۰۰دلار به وندي شرمن معاون وقت وزير امور خارجه آمريكا و مذاكره‌كننده ارشد تيم مذاكره‌كننده هسته‌اي اين كشور هديه داده است.

 

اين فهرست همچنين نشان مي‌دهد كه عباس عراقچي در ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۱۵ يك فرش به ارزش تقريبي يك‌هزار و ۱۵۰ دلار به وندي شرمن داده است.

 

منبع: آرمان امروز

«هاروکی موراکامی» نویسنده مطرح ژاپنی از سوی سایت «لدبروکس» به عنوان محتمل‌ترین گزینه برای دریافت جایزه نوبل ادبیات در سال 2016 شناخته شد.

 

اختصاصی  «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

 

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، در فاصله یک هفته مانده به معرفی برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 2016 میلادی، سایت معروف انگلیسی «لدبروکس» طبق سنت هرساله درباره برنده مهمترین جایزه دنیای ادبیات گمانه‌زنی می‌کند و امسال نام «هاروکی موراکامی» نویسنده ژاپنی را بالاتر از چهره‌هایی چون «آدونیس»، «فیلیپ راث» و «نگوگی وا تیونگو» در پیش‌بینی خود قرار داده است.
 
هیأت داورانی شامل 18 نفر از آکادمی نوبل مسئول انتخاب برنده نوبل ادبیات خواهند بود و به گفته «آلفرد نوبل» باید به نویسنده برجسته‌ترین اثر با گرایش آرمانخواهانه اعطاء شود.
 
در حالی که آکادمی نوبل هنوز به صورت رسمی تاریخ اعطای جایزه نوبل ادبیات در سال 2016 را اعلام نکرده است اما «پر واتسبرگ» از اعضای این آکادمی در گفتگو با رسانه‌های سوئدی تاریخ اعلام برنده را روز 13 اکتبر اعلام و اظهار کرد که زمان اعطای جایزه به دلیل عدم توافق نظر داوران از 6 اکتبر یک هفته به تعویق افتاده است.
 
امسال «هاروکی موراکامی» که چند سالی است با نزدیک شدن به تاریخ اعطای جایزه نوبل گمانه‌زنی‌های فراوانی درباره او انجام می‌شود از سوی وب‌سایت «لدبروکس» با شانس 1 به 4 محتمل‌ترین گزینه برای دریافت این جایزه مهم معرفی شد و پس از آن «آدونیس» شاعر سوری با شانس 1 به 6 و «فیلیپ راث» نویسنده آمریکایی علی‌رغم این که اخیرا از دنیای نویسندگی رمان اعلام بازنشستگی کرده با شانس 1 به 7 قرار دارند.
 
سایت انگلیسی «لدبروکس» شانس «نگوگی وا تیونگو» نویسنده کنیایی را 1 به 10 اعلام کرده و پنجمین گزینه محتمل برای کسب نوبل ادبیات امسال نیز «جویز کرول اوتس» نویسنده پرکار آمریکایی با شانس 14 به 1 است و پس از آن «اسماعیل کاداره» نویسنده آلبانیایی و «خاویار ماریاس» اسپانیایی هر دو با شانس 16 به 1 قرار گرفته‌اند.
 
مجموعه‌ای از نویسندگان شامل «جان بنویل» نویسنده برنده بوکر ایرلندی، «آنتونیو لوبو آنتونش» پرتغالی، «جان فاس» اهل نروژ، «کو اون» شاعر کره‌ای و «لاسلو کراسناهورکایی» نویسنده مجارستانی دارای شانس 1 به 20 برای دریافت نوبل ادبیات 2016 معرفی شده‌اند.
 
«الکس دانوهو» سخنگوی سایت «لدبروکس» گفت: "«موراکامی» امسال هم در صدر شانس‌های دریافت نوبل قرار دارد، جایی که هر سال در آن قرار دارد، اما طرفداران این نویسنده ژاپنی بیش از همیشه فکر می‌کنند که امسال دیگر نوبت اوست.
 
نام «هاروکی موراکامی» مشهورترین نویسنده حال حاضر کشور ژاپن، چند سال است در آستانه معرفی برنده نوبل هم بر سر زبان‌ طرفداران و هم مخالفانش می‌افتد. موراکامی را «ستاره راک ادبیات مدرن» می‌دانند و برخی معتقدند کارهای او در حد دریافت جایزه نوبل نیست. معروف‌ترین کتاب‌های «موراکامی» که یکی از مطرح‌ترین نویسندگان معاصر است می‌توان به «کافکا در کرانه»، «جنگل نروژی» و «سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش» اشاره کرد.
 
آکادمی نوبل هیچگاه نشانه‌ای از این که چه کسانی شانس اصلی دریافت جایزه هستند اعلام نمی‌کند و فهرست نامزدهای هر سال را 50 سال دیگر منتشر می‌کنند، بنابراین به عنوان مثال کسی که امسال (2016) نامزد جایزه نوبل ادبیات باشد در سال 2066 متوجه این موضوع خواهد شد.
 
سال گذشته «اسوتلانا الکسیویچ» نویسنده بلاروسی که جایزه نوبل ادبیات را کسب کرد از سوی سایت «لدبروکس» دارای شانس 1 به 2 برای برنده شدن شناخته شده بود، در سال 2011 «توماس ترانسترومر» شاعر سوئی شانس 6 به 4، سال 2009 میلادی «هر تا مولر» رمان ‌نویس آلمانی شانس 1 به 3 و در سال 2008 نیز « ژان-ماری گوستاو لو کلزیو» فرانسوی نیز از سوی سایت «لدبروکس» شانس 1 به 2 برای دریافت جایزه نوبل داشت.

رئیس جمهور آمریکا به دنبال افزایش میزان مشارکت آمریکایی هاست تا شرایط کلینتون را بهبود بخشد.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:


به گزارش کاسیت خبر، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه حمایت گسترده ای از هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات را خواستار شد و اعلام کرد شرکت نکردن در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر زمینه را برای پیروزی دونالد ترامپ جمهوری خواه فراهم می کند که شایستگی لازم را برای این سمت ندارد.

اوباما همچنین با اشاره به گری جانسون (حزب لیبرال) و جیل استین (حزب سبزها) گفت «اگر شما به نامزد حزبی که بخت پیروزی ندارد رای بدهید آن رای به نفع ترامپ است.

اوباما در تلاش برای بسیج کردن کسانی که دو بار به او رای دادند و در نظرسنجی ها علاقه کمی به وزیر امور خارجه پیشین نشان دادند زیرا او را فردی محاسبه گر می دانند تا صادق، گفت «هر آنچه ما از هشت سال قبل انجام دادیم در این انتخابات به چالش کشیده می شود.»

باراک اوباما نخستین رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا با اعلام اینکه «من از شما می خواهم از ماندن در خانه خودداری کنید و تصور نکنید که انتخابات اهمیت کمتری در مقایسه با 2008 و 2012 میلادی دارد»؛ درباره دونالد ترامپ به عنوان نامزدی که « شرایط لازم را برای عهده دار شدن ریاست جمهوری آمریکا » ندارد، هشدار داد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 دختر دیکتاتور معدوم عراق قصد دارد با استفاده از قانون جنجالی عفو عمومی به کشورش بازگشته و در انتخابات پارلمانی شرکت کند.

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر kassitkhabar.ir


به گزارش کاسیت خبر؛بعد از اقدام اخیر پارلمان عراق در تصویب قانون جنجالی «عفو عمومی»، «رغد صدام حسین» دختر 48 ساله صدام که در اردن زندگی می‌کند، می‌خواهد به عراق بازگشته و در انتخابات پارلمانی سال 2018 شرکت کند.

نمایندگان پارلمان عراق اخیرا پس از سال‌ها بحث و رایزنی، قانون عفو عمومی را تصویب کردند که بر اساس آن شانس محاکمه مجدد متهمان جرایم تروریستی فراهم می‌شود.

در پی تصئیب این قانون، گمانه‌ زنی هایی مطرح شده که با توجه به ممنوعیت فعالیت حزب منحله بعث در عراق، ممکن است رغد با تشکیل ائتلاف جدیدی وارد صحنه سیاسی این کشور شود.

پیشتر «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق از دولت اردن خواسته بود تا رغد صدام حسین و دیگر سران فراری حزب بعث را به عراق تحویل دهد تا در این کشور محاکمه شوند. اردن به این درخواست پاسخ مثبت نداد.

دختر دیکتاتور معدوم عراق به درخواست دولت این کشور به اتهام حمایت از تروریست‌های داعش در فهرست افراد تحت تعقیب پلیس اینترپل قرار گرفته است.
دختر صدام بعد از حمله آمریکا به عراق در سال 2003 به همراه مادر و دو خواهرش به اردن پناه برد. بر اساس گزارش‌ها او و دیگر بستگانش میهمان پادشاهی اردن هستند.

در سال 2006 رغد به حمایت از اقدامات مسلحانه در کشورش و اقدامات تروریستی داعش متهم شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

علایم و نشانه‎هایی دالّ بر سقوط و فروپاشی رژيم سعودی، در حوزه داخلی و خارجی روز به روز بیشتر نمود می‎کند.

 پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

ریاض در یک قدمی سقوط/ سلام
به گزارش کاسیت خبر، تقریبا در سالگرد روزی که سلمان بن عبدالعزیز به‌عنوان پادشاه سعودی سکان اداره کشور عربستان را در دست گرفت، از عمارت میلیونی خود در شهر کن فرانسه که با هزار خدمه اداره می‌شود، بیرون آمد .

و به سمت مراکش رفت تا ادامه تعطیلات خود را دریکی دیگر از عمارت های میلیون دلاری خود در این کشور بگذراند. این در شرایطی است که خاندان سعودی هیچ پولی برای پرداخت حقوق ده‌ها هزار نفر از مهاجرانی که در کارگاه‌های ساختمانی بزرگ عربستان کار می‌کنند، ندارد.
 
این مسئله که تقریبا در بیرون از پادشاهی سعودی در هیچ کجای دنیا منتشرنشده است، نشان می‌دهد که روسای شرکت‌های بزرگ ساخت‌وساز در عربستان و ازجمله گروه ساخت‌وساز بن‌لادن، که پروژه‌های بزرگ ساختمانی در این کشور را انجام می‌دهند.

ماه‌هاست که حقوق کارگران سریلانکایی، پاکستانی و هندی خود را پرداخت نکرده‌اند و برخی از این کارگران7 ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند.
 
سفارت‌خانه‌های هند و پاکستان وارد گفت‌وگو با دولت سعودی شده‌اند و اعلام کرده‌اند که حقوق کارگران آن‌ها باید پرداخته شود. اقتصاددانان با توجه به کاهش قیمت نفت اعلام کرده‌اند که مقامات سعودی درنهایت در بحران سقوط قیمت نفت غرق خواهند شد.
 
مقامات سعودی بااین‌حال در توضیح میزان کسری بودجه خود ترجیح می‌دهند به مسئله‌ای که هنوز برای بسیاری در سایر نقاط جهان مبهم باقی‌مانده است اشاره‌ای نکنند و آن جنگ بی‌فایده و ناامیدکننده وزیر دفاع سعودی محمد بن سلمان در یمن است.
 
 از سال پیش که پسر مورد علاقه پادشاه سعودی اقدام نظامی مضحک خود را در برابر حوثی‌ها در یمن به راه انداخته است و از رییس‌جمهور مستعفی و فراری یمن در برابر گروه شیعه انصار الله حمایت می‌کند.

ریاض در یک قدمی سقوط / سلام

 

هواپیماهای جنگی با خلبانان اجاره‎ای اماراتی (همچنین دستیاران و کارشناسان هواپیمای بریتانیایی) به بمباران بیمارستان‌ها، کلینیک‌های درمانی، انبارهای پزشکی و دارو در یمن روی آورده‌اند و در این کار تا حدی پیش رفته‌اند که میزان این بمباران از هر آنچه آمریکا در صربستان و افغانستان از سال ۱۹۹۹ تاکنون از بین برده است، بیشتر است!

این اقدامات غیر انسانی و ضد حقوق بشری آل سعود در حالی ادامه می‎یابد که، مطابق با حقوق بین‎الملل و نیز قوانین آمره لاهه، مناطقی که عمدا مورد هدف جنگنده‎های عربستان سعودی قرار می‎گیرد، جز جغرافیای ممنوعه نبرد محسوب می‎شود.

یک سوال بزرگ پیش روی حکام سعود: نتیجه این اقدامات چه بوده است؟

شبه جزیره عربستان سعودی با 16 درصد از ذخایر اثبات‌شده نفتی کل جهان که شرکت نفتی آرامکوی آن در حدود یک میلیارد دلار در روز درآمد دارد، رکورد جدید 100 میلیارد دلار کسری بودجه را رقم زده و نمی‌تواند بدهی‌های خود را پرداخت کند.

در ابتدا، عملیات منحوس ائتلاف سعودی –غربی -عبری در یمن که به شکستی مفتضحانه رسیده است، به نام «طوفان قاطعیت» نام‌گذاری شد که قرار بود بزرگ‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین عملیات نظامی اعراب در تاریخ خاورمیانه باشد.

این عملیات بعدها در یک عقب نشینی آشکار به عملیات «بازسازی امید» تغییر نام داد. اما با این‌حال بمباران زیرساخت‌های یمن با کمک حمایت‌های نظامی انگلیسی و آمریکایی ادامه یافت. با این اوصاف جای تعجب نیست که ولیعهد عربستان سعودی، محمد بن سلمان امسال اعلام کرد که هزینه‌های دولت باید کاهش پیدا کند.
 
در پاکستان که اتباعش بخش عمده‌ای از ارتش و کارگران سعودی را تشکیل می‌دهند، در پی عدم پرداخت حقوق کارگران پاکستانی بدلیل کمبود منابع مالی و خشم گسترده‌ای ایجاد شده است.


 نمایندگان مجلس پاکستان می‌پرسند که چرا سه شرکت عمده سعودی حقوق کارگران خود را برای 8 ماه است که پرداخت نکرده‌ و حتی از تهیه غذا برای کارگرانی که در این مدت پولی دریافت نکرده‌اند، خودداری می‌کنند. در برخی موارد، پاکستان خودش به اتباعش در عربستان غذا می‌رساند.

ریاض در یک قدمی سقوط / سلام


 
اما به نظر می‌رسد در خاندان سعودی توان مدیریت این بحران وجود ندارد. سایت خبری «عرب‌نیوز» دراین‌باره اعلام کرده است که در حدود 31هزار کارگر سعودی و کارگر خارجی به وزارت کار در خصوص پرداخت نشدن حقوقشان اعتراض کرده‌اند.

در یک مورد نیز مشاهده شد که کنسولگری هند نیز مشغول غذارسانی به کارگران بیکار شد تا آن‌ها جان خود را بخاطر گرسنگی در عربستان از دست ندهند. به نظر می‌رسد مبلغی که رژیم ریاض  با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند در حدود میلیاردها دلار است که به‌شدت عربستان را در مضیقه گذاشته است.


نشریات و مقالاتی که آشکارا ترویج بیگانه‌ستیزی می‌کنند نیز این روزها به‌شدت در مطبوعات سعودی دیده می‌شود. برای مثال عبدالرحمن سعد العربی در مجله سعودی گزت نوشته بود: «بسیاری از اتباع خارجی از ما متنفر هستند چراکه فکر می‌کنند دولت ثروتمند سعودی بااین‌همه نعمت و پول چرا دستمزد ما را نمی‌پردازد.

ریاض در یک قدمی سقوط/ سلامبرخی دیگر از اتباع خارجی نیز از ما به دلیل اینکه کشور ثروتمندی هستیم بیزارند و برخی دیگر پا را فراتر گذاشته و معتقدند ما لیاقت داشتن این‌همه ثروت و نعمت را نداریم. به همین دلیل است که زمانی که حقوق این افراد پرداخت نمی‌شود دست به خشونت می‌زنند.»
 
البته این مسئله را نیز نباید نادیده گرفت که در اوج دوران بی‌پولی عربستان سعودی، بسیاری از افراد در داخل این کشور در حال پرداخت میلیون‌ها دلار پول نقد به جبهه النصره (که اخیرا نام خود را به جیش الفتح تغییر داده است) و یا القاعده و داعش هستند تا جنگ در سوریه را به ‌پیش ببرند.
 
همه این موارد نشان می‌دهد که سناریوی خطرناکی در حال شکل‌گیری برای متحد عزیز و دیکتاتور آمریکا در منطقه که جنگ علیه شیعیان در سراسر دنیا را به راه انداخته است، در حال شکل‌گیری است.

ریاض در یک قدمی سقوط / سلام

یک سال از فاجعه تلخ منا گذشت، باز هم قلب مردم آزاده جهان به موجب رخداد خون‎بار و تراژدی غم‎انگیز منا به تپش افتاد. اتفاقی غریب و دردناک که بی‎شک گرگهای تنشه به خون و کودک کش سعودی بانی آن هستند. کمترين شک و شبهه‎ای وجود ندارد که خون به ناحق ريخته شده شهدای منا اعم از ایرانی و غیر ایرانی ، دامان رژيم آل سعود و شاهزادگان دژخیم عرب مرتجع را خواهد گرفت.

 امسال مراسم عيد قربان در حالی برگزار شد که سرزمين وحی در غم و التهاب ناشی از فاجعه سال گذشته منا قرار داشت. عيد قربان هر ساله ياد آور غم و اندوهی بزرگ برای جهان اسلام است. فاجعه منا هيچ گاه از ذهن پيروان آخرين دين آسمانی پاک نخواهد شد.

مستقل از اینکه ناجوانمردان ریاض نشین در محشر منا چه بر سر میهمانان بارگاه الهی آوردند، رد پای نجس حکام نابخرد سعودی در تمامی بحرانهای جاری در جهان اسلام قابل مشاهده است. در کشور سوريه، حمايت آل سعود از داعش و النصره و ديگر گروه‌های متوحش تروريستی و تکفيری هر روزه مسلمانان بی‎گناه را به کام مرگ می‎فرستد.

مسلمانانی که تنها گناه آنها مخالفت با دخالت عربستان و عمال آن در امور داخلی کشورشان است.


در کشور عراق نيز اين مسئله قابل مشاهده است. حمايت رژيم سعودی از القاعده،پسمانده‎های حزب بعث و داعش و ديگر گروه‌های تروريستی موضوعی نيست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد. ايجاد و استمرار بحران امنيت در کشور عراق، اصلی‎ترين استراتژی آل سعود در اين کشور محسوب می شود.

پس از فروپاشی رژيم ديکتاتوری صدام، آل سعود ضمن حمايت از گروه‎های تروريستی، بسياری از شهروندان عراقی را در جريان عمليات‎های انتحاری به خاک و خون کشيد. درحال حاضر نيز آل سعود اصلی‎ترين حامی داعش در عراق می باشد. سفير عربستان سعودی در عراق، بانی و هدايت‎گر اکثر عملياتهای تروريستی در عراق محسوب می شود.

 در خصوص آنچه در يمن می‎گذرد ، زبان از توجيه جنايات و ددمنشی آل سعود قاصر است! جناياتی که به عنوان توحشی تاريخی در ذهن افکار عمومی ثبت و ضبط گرديده است. از یکسال گذشته تاکنون، لحظه‎ای پرواز کرکس‎های مزدور آل سعود بر فراز خاک قهرمان يمن متوقف نشده است. طبق آمارهای رسمی منابع خبری تا به امروز قریب به 10 هزار شهروند مقاوم یمنی شامل هزاران زن و کودک قربانی مطامع انتلاف عربی - صهیونیستی شده‎اند.

 حمله به مدارس، بيمارستانها و اماکن عمومی نشان دهنده اوج رذالت ملک سلمان و اولاد ناخلف و بی منطق وی محمد بن سلمان است. فرزندی برخی کارشناسان پیش بینی می‎کنند کلید سقوط سلطنت شبه جزیره در دستان اوست.

هم اکنون مجرمان سعودی در باتلاق يمن به غایت گرفتار شده‎اند. مقاومت جانانه ملت نستوه يمن در مقابل حملات نوکران آمريکايی و صهيونيستی رياض را نسبت به تسلط عربستان بر يمن نااميد و ناکام ساخته است.

 هم اکنون واشنگتن و تل‎آويو نهايت تلاش خود را در خصوص رهايی عربستان از ميدان تحولات يمن صورت می‎دهند اما در اين مسير کمترين موفقيتی به دست نياورده و نخواهند آورد.جنايات آل سعود عليه ملت بحرين نيز جناياتی تمام عيار محسوب می شود.

کشتار و شکنجه ملت بحرين به جرم آزادی خواهی و حق طلبی هر روز بيشتر می شود. در اين ميان، رژيم آل خليفه به عنوان مار  دست آموز دربار سعودی نيز خود را در چند قدمی سقوط می‎بيند.

عربستان سعودی مرد بیمار عرب مرتجع منطقه؛ حکایت نفسی که به شماره افتاده است.

 

ریاض در یک قدمی سقوط / سلام
با توجه به آنچه که گفته شد، جدای از نقش فوق مخرب عمّال سعودی در منطقه بحران خیز خاورمیانه، نظر به هدر رفتن دلارهای نفتی در جنگهای نافرجام و غیر ضروری ریاض در سوریه و عراق و البته یمن، جهان اسلام در انتظار سقوط آل سعود و اضمحلال اين رژيم منفور و خودکامه هستند. هم اکنون کمترين نشانه‎ای در خصوص تغيير رفتار و رويکرد آل سعود وجود ندارد.

از آنجا که ماهيت اين رژيم با جنگ و ترور و توحش گره خورده است، تنها با پاک شدن اين لکه ننگ از جهان اسلام است که می‎توان نسبت به ايجاد آرامش و ثبات در منطقه اطمينان حاصل کرد.

تا زمانی که حيات آل سعود ، اين شجره