امروز : 01 بهمن 1396

 

اختصاصی/ طبق روال مرسوم جلسه شورای اسلامی شهر خرم آباد ابتدا در کمال آرامش آغاز گردید، با این تفاوت علی زنجی بیرانوند پیمانکار شهربازی کیو، مدیر تالار نسل باران و رئیس پیشین شورای اسلامی شهر خرم آباد(دو دوره) با پرونده ای شامگاه 17 دی ماه به صحن شورای اسلامی این شهر وارد شد.

 

اختصاصی/ پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

به گزارش کاسیت خبر، اردشیر دریکوند رئیس شورای اسلامی خرم آباد در آغاز کلامش با محکوم کردن فتنه و اغتشاشات اخیر، بیان داشت: اغتشاشات و فتنه گری های چند روز پیش در کشور که منجر به کشته شدن عده ای از هم وطنان بی گناه شد و خسارت فراوانی به اموال عمومی، خصوصی مردم و بیت المال وارد نمود را محکوم می کنیم .

وی با تقدیر و تشکر از مردم ولایتمدار بخاطر راهپیمایی خودجوش 13 دی ماه ، افزود : مردم با راهپیمایی خودجوش 13 دی ماه به مزدوران و خودفروختگان نشان دادند که این سرزمین قدمگاه شهدا است و آنان نمی توانند این انقلاب و رهبر را از مردم جدا کنند .

بعد از سخنان اردشیر دریکوند رسیدگی به درخواست علی زنجی بیرانوند در دستور کار قرار گرفت و سعید اسداللهی مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز چنین گفت: از سال 1385 حسب قراردادی که علی زنجی با شهرداری داشته تا 1/7/92 به مدت 7 سال شهربازی پارک کیو را در اختیارگرفته و بعد از آن با قرار دادهای 3 ماهه و 6 ماهه به طور مستمر قرارداد را تمدید نموده .

وی ادامه داد: شهرداری دادخواستی مبنی بر تخلیه عین مستاجره به دادگاه ارائه داد و حکم بر تخلیه صادر گردیده .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز در جواب ریاست شورای شهر  اینگونه پاسخ داد: پیشنهاد من اجرای رأی دادگاه می باشد .

زنجی بیرانوند از رئیس شورا اجازه دفاع خواست و از روند اولیه قرارداد و چگونگی ورودش به دوره های پیشین شورای شهر گفت: دو دوره رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد بود ه ام  و می توانستم این قرارداد 7 ساله را به 70 سال تبدیل کنم ولی این کار را انجام ندادم.

وی تشریح کرد : متاسفانه در اذهان عموم اینگونه است که می گویند زنجی از پست و مقامش سوءاستفاده کرده و از بیت المال هزینه نموده در صورتی که خدا شاهد است که چنین نیست.

مدیر تالار نسل باران در جواب رئیس شورای شهراینگونه گفت:   خواسته من از شهرداری ، پرداخت بهای دستگاه ها و وسایل نصب شده در شهر بازی است .

سیدفتح الله موسوی مدیر دایره حقوقی شهرداری خرم آباد اجازه صحبت خواست: در شعبه 5 دادگاه عمومی حقوقی حکم تخلیه از عین مستأجره صادر و دادخواست متقابلی زنجی بیرانوند با خواسته مطالبه خسارت (پرداخت بهای دستگاهها و وسایل نصب شده در شهربازی ) به دادگاه ارائه داده  که رد دعوی صادر شده و چون قرارداد فی مابین پرداخت بهای وسایل و تجهیزات منوط به توافق طرفین است در این رابطه توافقی حاصل نگردیده روشن است که این دعوی وارد شناخته نشده و در دادگاه رد دعوی شده.

این مدیر حقوقدان شهرداری خرم آباد ، خاطر نشان کرد : شهربازی پارک کیو به موجب دادنامه های صادره از طریق اجرای احکام حقوقی ، تخلیه ، تحویل و تسلیم سازمان پارک ها و فضای سبز گردید و دستگاه های نصب شده توسط علی زنجی بیرانوند در تصرف وی می باشند که بر اساس قانون بایستی اجرت المثل زمینی که دستگاه ها در آن نصب شده به سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری طبق نظر کارشناسی پرداخت شود .

با این صحبت های مدافعین شهرداری ، زنجی بیرانوند برآشفت و بگو و مگویی لفظی بین آنان در گرفت و صحن شورا حالتی ناآرام را پشت سر گذاشت. در پایان اردشیر دریکوند میانجی گری کرد و پرونده را به کارگروه تخصصی ارجاع داد.

خبرنگار کاسیت بر این باور است که اگر در آن کارگروه ، شهرداری از راه توافق وسایل نصب شده توسط زنجی بیرانوند را خریداری نکند از راه قانون نمی شود برایش کاری انجام داد زیرا در تمام مراحل دادگاه بدوی و تجدیدنظرطبق اسناد و مستنداتی که توسط حقوقدان شهرداری ارائه شد محکوم گردیده .  

 

شایان ذکر است که زنجی بیرانوند اعلام کرد: هفت سال پیش من 100 میلیون تومان بدهی شهرداری را پرداخت کردم و در ازای آن قرارداد هفت ساله را با آنها بستم و اکنون اسنادی دارم که شهرداری آنها را ندارد .

به راستی این اسناد کدامند و آیا با نفوذ به دست آمده اند ؟

قضاوت با شما

خبر: مریم نظری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

صاف

5°درجه

تهران

صاف
رطوبت: ۴۲%
باد: شمال شرق و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
دوشنبه ۱°درجه / ۱۳°درجه تا قسمتی ابری
سه شنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه تا قسمتی ابری
چهارشنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه اکثرا آفتابی
پنج شنبه ۱°درجه / ۱۵°درجه آفتابی

بالا