امروز : 01 بهمن 1396


لرستان در جنگ حرف اول را می زد و بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرد ، اگر امروز به جوانانش آموزش داده شود در کسب و کار هم حرف اول را خواهند زد .اختصاصی/ پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

به گزارش کاسیت خبر؛ این سخنان جذاب و امیدبخش را بهزاد صفر بیرانوند جوان موفق و مربی سازمان فنی حرفه ای شهر خرم آباد با خبرنگار کاسیت بیان داشت .

وی از وظایفش در سازمان فنی حرفه ای شهر خرم آباد گفت : در دپارتمان فنی حرفه ای این شهر برای کارآموزانی که بنای آنان کسب و کار است  مشاوره رایگان و هدایت شغلی انجام می دهم  و اشتغالزایی میکنم .

بهزاد صفر بیرانوند افزود : به یاری خداوند توانسته ام چندین جوان جویای کار را آموزش دهم و الان صاحب شرکت و کارخانه شده اند .

 وی در مقابل این سوال که چکار کنیم تا به ثروت برسیم ، اظهار داشت : فقط باید تغییر نگرش در خود ایجاد کنیم ، نگرش های درونی خود را تغییر دهیم.

این جوان موفق و ثروتمند شهر خرم آباد تاکید کرد :  اگر جوانان استان لرستان می خواهند به ثروت برسند باید از سمت فقر به سمت ثروت تغییر نگرش بدهند .

وی گذشته خود را اینچنین توصیف کرد : تا سن ۲۱ سالگی از قشر ضعیف و فقیر جامعه بودم ولی اکنون خدا را شکر به جایی رسیدم که صاحب چندین کارگاه و کارخانه هستم و ۷۴ نیروی مستقیم دارم .


بهزاد صفر بیرانوند فرق بین افراد ثروتمند مانند خود و فقرا را اینگونه بیان کرد :  فرق بین افراد فقیر و افرادی که مثل من به ثروت رسیده اند این است که ما در برهه ای از زمان به اطلاعات رسیدیم و از آن استفاده کردیم شاید بقیه جوانان ما هم این اطلاعات را به دست بیاورند بحث پشتکار نداشتن آنان هرگز پیش نخواهد آمد .

وی شفاف تر گفت :  اطلاعات یعنی  طریقه کسب درآمد ؛ چون پدران ما اکثرا بیسواد و از قشر فقیر جامعه بودند نتوانستند در مقطعی از زمان این اطلاعات را در اختیار ما بگذارند .

این جوان مخترع و به ثروت رسیده لرستانی در ادامه افزود : جوانان نمی‌دانند راهی به جز شغل دولتی وجود دارد ، چیزی به نام کارآفرینی هم هست در لرستان می‌توان کارهایی برای کسب درآمد انجام داد که در استان های دیگر این استعداد و پتانسیل وجود ندارد وقتی جوانان ما می گویند دولت باید به آنان کمک کند حق دارند ، چون راه دیگری به آنان نشان نداده اند،  چون بلد نیستند و آموزش ندیده اند .


وی با بیان اینکه طبق تحقیقات مشخص شده ضریب هوشی جوانان لرستان از سایر استان‌ها بالاتر است ؛ خاطر نشان کرد : اگر امروز جوانان لرستان کار دولتی می خواهند مقصر نیستند چون تربیت شده این کار هستند ، به ما یاد دادن فقط منتظر کار دولتی بمانیم .

بهزاد صفر بیرانوند در جواب به این سوال که سرمایه اولیه را از کجا آوردی ؟ پاسخ داد :  کاری که با سرمایه حتی به مبلغ هنگفتی شروع شود موفق نمی شود ،کار مانند کاشتن درخت است که اول باید دانه آن را بکاری و آب و کود دهی تا به مرور رشد کند یک شبه درخت تنومندی نمی شود ثروت هم همینگونه است یکشبه به دست نمی آید زمان لازم دارد .


وی تصریح نمود : باید اول صاحب ایده شوی و بعد بروی سراغ اینکه چگونه ایده را به پول تبدیل نمایی ،من تا سن ۲۱ فقیر بودم ولی الان اگر ده سازمان پیشنهاد کار رسمی به من بدهند قبول نمیکنم چون  درآمدم بالاست .

این مربی نخبه و محقق سازمان فنی و حرفه ای خرم آباد در پایان سخنان خود به نکته ای در خور تامل اشاره کرد :  بیشتر تحقیقات دنیا نشان می دهد کسانی که ثروتمند ترین فرد دنیا هستند با دست خالی شروع کرده اند و همگی از اقشار فقیر جامعه خود بودند .

گفتنی است بهزاد صفربیرانوند کسی که راهش را در زندگی یافته از بیزینس و  بازاریابی شروع کرد و به مغازه ای کوچک رسید و الحمدالله اکنون صاحب چندین کارگاه و کارخانه است .

کاسیت برای او و دیگر جوانان آرزوی موفقیت در کسب و کار را دارد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

صاف

5°درجه

تهران

صاف
رطوبت: ۴۲%
باد: شمال شرق و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
دوشنبه ۱°درجه / ۱۳°درجه تا قسمتی ابری
سه شنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه تا قسمتی ابری
چهارشنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه اکثرا آفتابی
پنج شنبه ۱°درجه / ۱۵°درجه آفتابی

بالا