امروز : 01 بهمن 1396

 

کتاب تاریخ سیاسی قوم کاسیت (با تکیه بر روابط خارجی) به همت حسین بیرانوندی منتشر و در معرض جویندگان علم به تاریخ سرزمین کاسی ها قرار گرفته است.

 

پایگاه تحلیلی «کاسیت خبر» kassitkhabar.ir:

به گزارش کاسیت خبر؛اين كتاب حاصل ربع قرن مطالعه مستمر كتابخانه‌اي در زمينه‌ي شناخت تاريخ كاسي‌ها است. بايد اعتراف نمود كه اين كتاب هنوز تكميل نشده است و شايد قرن‌ها ديگر هم زمان نياز باشد تا بتوان گوشه‌هايي ناچيز از يك دنياي بزرگ را آن‌چنان كه بايد و شايد روشن نمود.


چاپ اول اين كتاب به اصرار دوستان صورت گرفت كه "حوصله از كف داده" و از نگارنده خواستند كه گوشه‌هايي از آن را به نمايش بگذارم. به همين جهت اين كتاب فعلاً كامل نشده و داراي نقطه ضعف‌هاي بيشماري است. نگارنده به خوبي بر اين نقاط ضعف واقف بوده و سعي در آن دارد كه در چاپ‌هاي بعدي اين نقايص را تا سر حد امكان برطرف نمايد.


 دوران سلطه‌ي كاسي‌ها بر بين النهرين يكي از مجهول‌ترين دوران‌هاي تاريخي بين‌النهرين به حساب مي‌آيد. مجهول از اين نظر كه هنوز زواياي پنهان زيادي از آن‌ها به خاطر عدم وجود داده‌هاي باستان‌شناسي وجود دارد كه اين زوايا فعلاً بر حدس و فرض و گمان استوار شده‌اند.


به ‌رغم اين همه زواياي پنهان بايد گفت كه كاسي‌ها توانسته‌اند نزديك به شش قرن تمام بر "ميان‌رودان" و به نوعي شايد بتوان گفت بر شرق نزديك باستان حكومت كرده‌اند.

نویسنده اثر: حسین بیرانوندی
قطع: رقعی
تعداد صفحات: 326
ناشر: شاپورخواست
بها:  25 هزار تومان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیش بینی وضعیت هوا

صاف

5°درجه

تهران

صاف
رطوبت: ۴۲%
باد: شمال شرق و ۱۱.۲۷ کیلومتر در ساعت
دوشنبه ۱°درجه / ۱۳°درجه تا قسمتی ابری
سه شنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه تا قسمتی ابری
چهارشنبه ۳°درجه / ۱۵°درجه اکثرا آفتابی
پنج شنبه ۱°درجه / ۱۵°درجه آفتابی

بالا